خانه / اخبار / از میان اخبار / قوم‌هایی که در تاریخ ناپدید شدند +عکس
در سراسر تاریخ ملت های بیشماری بر روی زمین زندگی می کرده اند برخی از آن ها از بین رفته اند و برخی دیگر همچنان باقی مانده و زندگی می کنند.

قوم‌هایی که در تاریخ ناپدید شدند +عکس

مجله سرگرمی « اسکیمو »- به گزارش باشگاه خبرنگاران، در این مطلب نگاهی می کنیم به چند قوم باستانی که به طور مرموزی ناپدید شدند و محققان همچنان در حال تحقیق بر روی آن ها هستند.

"Cucuteni-Trypillian"

بخش هایی از رومانی امروزی، اوکراین و روسیه در سال های ۵۵۰۰ تا ۲۷۵۰ پیش از میلاد در دست قومی به نام "Cucuteni-Trypillian" بود. این قوم که به عنوان یکی از بزرگترین جوامع بشری در آن زمان شناخته می شد و جمعیتی نزدیک به ۱۵ هزار نفر داشت. یکی از عجیب ترین مواردی که در مورد این قوم گفته شده است این است که آن ها هر ۷۰ یا ۸۰ سال کل روستا را به آتش می کشیدند و بار دیگر در همان نقطه یک روستای جدید بنا می کردند.

 

162428 761


عده ای از محققان دلیل ناگدید شدن ناگهانی این قوم را نسل کشی آن ها توسط قوم همسایه و دشمنشان می دانند اما به تازگی تحقیقاتی نشان می دهد که خشکسالی طولانی مدت باعث نابودی آن ها بوده است.

جملات تصویری و زیبای می خوام عشقم بدونه

"کلوویس"

یکی از قوم های ماقبل تاریخ که در منطقه امریکا زندگی می کردند"کلوویس" ها بودند. این قوم ۱۰ هزار سال پیش از میلاد در این منطقه زندگی می کردند و با توجه به اشیای به دست آمده از آن ها به نظر می رسد بسیار هم پیشرفته بوده اند. در میان آثار بدست آمده سر نیزه هایی وجود داشته است که با کمک آن ها می توانستند حیوانات بزرگ را شکار کنند.
 

162431 210


تئوری های بسیار زیادی در مورد حذف این قوم وجود دارد اما مهمترین آن ها  می توان به کم شدن منابع غذایی بر اثر شکار زیاد و وجود بلاهای طبیعی نام برد که باعث از بین رفتن این ملت برای همیشه شده است.

"مینوآس"

در سال های ۳۰۰۰ تا ۱۰۰۰ پیش از میلاد و در در منطقه یونان امروزی حکومتی پادشاهی وجود داشت که به نوعی آن را یکی از پیشرفته ترین قوم های آن زمان می دانستند. نام "مینوآس" پس از کشته شدن پادشاه این قوم برای آن انتخاب شد. آن ها دارای صنایع دستی، سازمان های مختلف و حتی زبان های متفاوت بوده اند. همین ها باعث می شود تا آن ها را به عنوان یکی از مدرن ترین قوم های ماقبل تاریخ حساب کنند.
 

داستان جالب همه کس ، یک کسی، هر کسی، هیچ کسی!

162430 635


بنا به گفته بسیاری از دانشمندان و محققان این قوم بر اثر آتشفشان کوه گترا" از بین رفته اند. البته شواهدی نیز در مورد از بین رفتن منابع حیوانی و گیاهی در زمان آن ها وجود دارد و از همین رو دلیل اصلی ناپدید شدن آن ها همچنان نامعلوم  است.

"آناسازی"

"آناسازی" یکی دیگر از قوم های محلی آمریکا که احتمال می رود در ۴ گوشه آمریکا زندگی می کرده اند. این قوم که ابتدا بیشتر به شکار می پرداختند پس از مدتی به کشاورزی هم روی می آورند. در منطقه های این قوم آثاری همچون: سبد، کوزه و … کشف شده است. این قوم در سال های ۱۲۰۰ پیش از میلاد می زیستند.
 

نتانیاهو اهل بابل مازندران است!

162429 270


عده بسیاری از محققان بر این اعتقاد هستند که افزایش بی رویه جمعیت در میان این قوم و همچنین نبود روش های درست کشاورزی باعث از بین رفتن آن ها شده است. همچینن آن ها دست به مهاجرت های بسیار عظیم زدند و ممکن است در همین راه نسلشان منقرض شده باشد.

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟

درباره mskimo

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

طرفدار انیمیشن «شِرِک» که نام این دیو سبز را روی پیشانی اش خالکوبی کرد + ویدئو

طرفدار انیمیشن «شِرِک» که نام این دیو سبز را روی پیشانی اش خالکوبی کرد + ویدئو

یک هوادار افراطی شِرِک (Shrek)، کاراکتر اصلی انیمیشن کمدی فانتزی به همین نام،‌ اسم این دیو را بر پیشانی خود تتو کرده تا عشق خود به این شخصیت داستانی محبوب را نشان دهد.