کد خبر : 92711
تاریخ انتشار : دوشنبه 13 فروردین 1403 - 23:24
3 بازدید بازدید

بدمستی و پایکوبی در جشن پوریم | جشن ایرانی‌کشی یهودیان ارتباطی با سیزده بدر دارد؟

بدمستی و پایکوبی در جشن پوریم | جشن ایرانی‌کشی یهودیان ارتباطی با سیزده بدر دارد؟

جشن پوریم یا همان جشن ایرانی‌کشی یهودیان چیست و چه ارتباطی با سیزده بدر دارد؟

۴۸ / ۱۰۰

به گزارش اسکیمو،به نقل از فارس، جشن پوریم چیست؟ جشن پوریم با روز ۱۳ فروردین چه ارتباطی دارد؟ جشن پوریم همان جشن کشتار گسترده ایرانیان به دست یهود است؟ پوریم امروز از چه حکایت دارد؟

بدمستی و پایکوبی در جشن پوریم | جشن ایرانی‌کشی یهودیان ارتباطی با سیزده بدر دارد؟

۱-جشن پوریم یا جشن کشتار ایرانیان ضمن حمله به خانه و غارت اموالشان با رقم و عدد شگفت‌انگیز است، به تعبیری طی دو یا سه روز ۷۷ هزار یا ۸۰ هزار ایرانی به اعتراف در کتاب عهد عتیق اِستر و به تعبیر دیگری ۵۰۰ هزار ایرانی از ۱۲۷ استان کشته می‌شوند.
بر اساس آنچه از تاریخ آن روزها برداشت می‌شود جمعیت ایران در برهه وقوع این کشتار ۸۰۰ هزار نفر برآورده شده و چنانچه ۵۰۰ هزار ایرانی قتل عام شده باشند یعنی بیش از نیمی از جمعیت ایران.
۲-جشن پوریم در بحبوحه ماه آدار به تاریخ عبری برگزار می‌شود و معادل آن اسفند و فروردین خورشیدی است، از سوی دیگر برخی متون تاریخی سیزده بدر ایرانی را روز کشتار جمعی ایرانیان می‌دانند و نحسی روز ۱۳ نیز از این واقعه نشات می‌گیرد.
و اما ارتباط آن با روز طبیعت گریز مردم بی‌گناه ایران از کشتار وحشیانه یهودیان صهیونیست به دشت و صحراست، گویی مردم برای نجات جان خود از خانه و کاشانه سر به دشت و دَمن می‌گذارند.
۳-در جشن پوریم آدابی چون روزه‌داری، صرف غذای مخصوص جشن، نوشیدن شراب، اعطای هدیه و پایکوبی اجرا می‌شود به گونه‌ای که یهودی صهیونیست سرمست از کشتار ایرانیان، تا مرز جنون شراب می‌نوشد و بدمستی یکی از سنت‌های مرسوم در این عید است.

نسخه مسلحانه اسرائیلی‌ها برای تجزیه‌طلبان

۴- روایات تاریخی به کرات عید پوریم را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار داده است و بعضا جشن یهودیان صهیونیست که امروز با رویکرد سیاسی و هدف غلبه بر ایران نیز برگزار می‌شود را پس از دسیسه «مُردخای» پیشوای دینی یهودیان مقیم در همدان و ایران و عمو یا پسرعموی «اِستر» که ملکه ایران در بزنگاه حکومت خشایارشاه هخامنشی است، می‌دانند.
دسیسه‌ای که پی نفوذ به دربار ایران و کشتن «هامان» وزیر ضد یهود و ۱۰ پسرش انجام می‌پذیرد و صد البته خدعه اِستر ملکه ایرانی که یهود بودنش را فاش نکرده بود.
پس از کشتار «هامان» وزیر ضد یهود دربار ایران، به اعتراف کتاب اِستر که بعدها نوشته و کتاب مقدس یهودیان قلمداد می‌شود، قوم یهود به خانه و کاشانه ایرانیان حمله می‌کنند و کشتار خیل عظیمی از ایرانیان به وقوع می‌پیوندد و جشن پوریم جوانه می‌زد.
۵-برخی دیگر از متون تاریخی کشتار ۸۰ هزار تا ۵۰۰ هزار ایرانی را افسانه قلمداد می‌کنند به گونه‌ای که این مهم سندیت تاریخی ندارد و به دنبال یک آرزو وارد متون تاریخی شده به ویژه که کتاب اِستر به کرات دستخوش تغییرات قرار گرفته است.
این نظریه کشته شدن وزیر ایرانی «هامان» که به دسیسه زن یهود و نفوذ به دربار ایران انجام می‌گیرد را تایید می‌کند، کشتاری که افزون بر وزیر به ۱۰ فرزند او نیز می‌رسد و این خود نمونه‌ای از فاحشه‌گری حلال یهود صهیونیست به شمار می‌رود و غلبه بر ایران برای قوم یهود محسوب می‌شود.
اما کشتار جمعیت بی‌شماری از ایرانیان را افسانه می‌داند، افسانه‌ای که امروز با قوت هرچه تمام‌تر بال و پر گرفته و جشنی با پایکوبی و بدمستی در سراسر جهان توسط یهودیان برگزار می‌شود.
۶- و اما پندار و وهم و گمان این باور از هر سو نشان از قساوت و پلیدی یهود صهیونیست دارد، اگر کشتار جمعیتی بالغ بر نیمی از ایرانیان یک روایت با سندیت تاریخی باشد و هنوز پس از قرین ۲ هزار و ۵۰۰ سال، روز وقوع این کشتار جمعی با غلظت و شدت و حدت بیشتری جشن گرفته شود که خود گویای اوج دشمنی یهودیان صهیونیست با ایرانیان است.
و چنانچه پس از سال‌های دور و دراز یک افسانه را با این قوت جشن می‌گیرند و پایکوبی و افراط در مستی دارند که دیگر جای سخن باقی نمی‌ماند و گویی بر آرزویی چند صد ساله بدمست می‌شوند و افسانه کشتار ایرانیان را به منصه ظهور و بروز می‌گذارند.
۷- در این مقال به اجمال، دو روایت تاریخی که برخی از متون تایید و برخی دیگر آن را رد کردند ذکر کردیم تا دلیل برگزاری جشن پوریم که بعضا آن را منصوب به روز ۱۳ فروردین خورشیدی می‌دانند برملا شود، جشنی در جای جای جهان با حضور گسترده یهودیان که در پی کشتار ایرانیان و یا افسانه کشتار ایرانیان برگزار می‌شود.

منبع:همشهری

واکنش به بی‌حجابی دختران مقابل آرامگاه بوعلی سینا

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۴۸ / ۱۰۰
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

عکس

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
advanced-floating-content-close-btn