خانه / اخبار روز / به انتخاب لغت‌نامه «کالینز»قابل توجه ترین کلمه سال انتخاب شد
قابل توجه ترین کلمه سال انتخاب شد

به انتخاب لغت‌نامه «کالینز»قابل توجه ترین کلمه سال انتخاب شد

۶۸ / ۱۰۰

 

به گزارش اسکیمو ، هوش مصنوعی فناوری‌ای است که انتظار می‌رود بر آینده مسلط شود، اکنون به کلمه سال تبدیل شده است و انتشارات لغت‌نامه انگلیسی «کالینز»، «هوش مصنوعی» (AI) را به عنوان قابل‌توجه‌ترین کلمه سال ۲۰۲۳ انتخاب کرد.

انتشارات «کالینز» که «هوش مصنوعی»‌ را «مدل‌سازی عملکردهای ذهنی انسان توسط برنامه‌های کامپیوتری» توصیف کرده است،‌ دلیل انتخاب این کلمه را «سرعت بالای استفاده از این کلمه و تبدیل شدن آن به موضوع غالب مکالمه‌ها در سال ۲۰۲۳» عنوان کرده است.

فیلم ناسزا گویی مجری معروف به کارگردان برادران لیلا در صدا و سیما

لغت‌نامه «کالینز»، «هوش مصنوعی» را از بین فهرستی متشکل از اصطلاح‌های جدیدی انتخاب کرده است که به گفته این انتشارات بازتابی از «زبان همواره در حال تکامل ما هستند و دغدغه‌های افرادی را که از آن استفاده می‌کنند در برمی‌گیرند.»‌

از جمله کلمات این فهرست به «فرزند نپو» (Nepo baby) می‌توان اشاره کرد که برای توصیف پسران و دختران سلبریتی‌هایی استفاده می‌شود که موفقیت خود را مدیون شهرت والدین خود هستند.

لغت‌نامه سال توسط لغت‌نویسانی انتخاب می‌شود که مجموعه متنوعی از منابع از جمله فضای مجازی را بررسی می‌کنند. در سال ۲۰۲۱‌ کلمه «ان اف تی» (NFT) به عنوان لغت سال انتخاب شده بود و لغت سال ۲۰۲۰ نیز «قرنطینه» معرفی شد.

منبع: همشـهری آنلاین

فروش سؤالات کنکور ،تقلب‌هایی با چند صفر

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۶۸ / ۱۰۰

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

سریال نیسان آبی 2 / زمان پخش، داستان و بازیگران نیسان آبی2

سریال نیسان آبی ۲ / زمان پخش، داستان و بازیگران نیسان آبی۲

فصل اول سریال «نیسان آبی»، به کارگردانی منوچهر هادی و تهیه‌کنندگی احسان ظلی‌پور، سال گذشته از شبکه نمایش خانگی پخش شد.