خانه / اخبار / اخبار پزشکی / یک راهکار ساده برای کاهش احتمال ابتلا به بیماری قلبی
یک راهکار ساده برای کاهش احتمال ابتلا به بیماری قلبی

یک راهکار ساده برای کاهش احتمال ابتلا به بیماری قلبی

۶۵ / ۱۰۰

به گزارش اسکیمو، نتایج تحقیق کنونی نشان داد که برداشتن ۵۰ گام در روز می‌تواند به طور قابل‌توجهی خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش دهد.

محققان داده‌های ۴۵۰ هزار بزرگسال را از بیوبانک انگلستان تجزیه‌وتحلیل کردند. آنان سابقه خانوادگی، عوامل خطر، استعدادهای ژنتیکی و عادات سبک زندگی شرکت‌کنندگان را در نظر گرفتند.

هدف از این تحقیق، اندازه‌گیری حساسیت افراد به بیماری‌های قلبی و عروقی ذکر شده است و میانگین زمان پیگیری ۱۲.۵ سال شد.

موضع وزارت بهداشت نسبت به ایجاد مراکز مستقل طب سنتی

نتایج این تحقیق قابل توجه بود و نشان داد افرادی که کمتر مستعد ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی بودند بیشترین بهره را از بالا رفتن از پله بردند. با این حال، حتی افراد در معرض خطر بالاتر نیز می‌توانند با اتخاذ پله‌نوردی روزانه به‌طور موثری این حساسیت را جبران کنند.

پله‌، روشی کم‌هزینه و در دسترس برای گنجاندن ورزش در روال‌های روزانه ارائه می‌دهد. این مطالعه شواهد جدیدی برای اثرات محافظتی بالا رفتن از پله بر خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی به‌ویژه برای افرادی با عوامل خطر متعدد ارائه می‌دهد.

علت سردرد هنگام روزه داری چیست؟

محققان اظهار کردند که بالا رفتن بیش از پنج پله ( حدود ۵۰ گام) در روز با خطر کمتر ابتلا به انواع بیماری قلبی‌عروقی آترواسکلروتیک (ASCVD) مرتبط است.

چنین بینش‌هایی ما را ترغیب می‌کند تا در برنامه‌های روزمره خود تجدیدنظر کنیم و به‌طور بالقوه یک عادت ساده و در عین حال مؤثر بالا رفتن از پله‌ها را برای داشتن قلب سالم‌تر معرفی کنیم.

منیع: همشهری آنلاین

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۶۵ / ۱۰۰

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

سهم ۴۰ درصدی بیماری‌های قلبی در مرگ‌های سالانه

سهم ۴۰ درصدی بیماری‌های قلبی در مرگ‌های سالانه

مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت با اشاره به غربالگری رایگان ۳ بیماری مرتبط با سلامت قلب، گفت: جمعیت بالای ۳۰ سال کشور که به مراکز جامع خدمات سلامت مراجعه کنند، به صورت رایگان تحت غربالگری و خطرسنجی فشارخون، بیماری‌های قلبی و دیابت قرار می‌گیرند.