خانه / اخبار / اخبار فرهنگي وهنري / سقوط زخم کاری ۲/ صدای مخاطبان درآمد
سقوط زخم کاری ۲/ صدای مخاطبان درآمد

سقوط زخم کاری ۲/ صدای مخاطبان درآمد

۷۸ / ۱۰۰

 

به گزارش اسکیمو، طبق آمار منتشر شده از میزان رضایت مخاطبان سریال «زخم کاری: بازگشت» نشان می‌دهد درصد محبوبیت تازه‌ترین ساخته محمدحسین مهدویان در فصل دوم نسبت به فصل اول افت داشته است.

مخاطبان سریال‌های شبکه نمایش خانگی پس از تماشا می‌توانند با دو گزینه لایک (پسندیدن) و دیس لایک (نپسندیدن) نظرشان را راجع به کیفیت اثر اعلام کنند. سریال «زخم کاری» در هشت قسمت فصل اول بین ۹۵ تا ۹۷ درصد رضایت را کسب کرد.

با احتساب میانگین درصد‌های هشت قسمت فصل اول به عدد ۹۵.۶ می‌رسیم. نکته جالب این است که این عدد هیچ‌گاه از ۹۵ درصد پایین‌تر نیامد. اما در فصل دوم که با عنوان زخم کاری: بازگشت در حال پخش است، میزان رضایت در قسمت ششم به عدد ۸۶ درصد هم رسیده است. با احتساب میانگین درصد‌های هشت قسمت فصل دوم به عدد ۹۰.۲ می‌رسیم که افت بیش از ۵ درصدی را نسبت به فصل اول نشان می‌دهد.

برخی دلایل افت کیفی فصل دوم زخم کاری

در بررسی افت کیفی و محتوایی سریال نسبت به فصل اول می‌توان به دلایل متعددی اشاره کرد. در فصل اول بازی روان و باورپذیر «جواد عزتی» یکی از دلایل جذابیت سریال بود. او در قصه فصل اول به قتل رسیده بود؛ اما در فصل دوم به شکلی معجزه‌آسا و غیرمنطقی زنده شد. مخاطبانی که به خاطر حضور جواد عزتی سریال را دنبال می‌کنند، در هر قسمت برای دقایقی او را در موقعیتی منزوی می‌بینند؛ در حالی که هیچ نقش و تاثیری در اتفاقات داستان ندارد.

جشن بزرگ مردم تهران به مناسبت عید غدیر برگزار می‌شود

حجم زیاد تبلیغات تجاری که در لابلای سریال گنجانده شده است، یکی دیگر از دلایل افت محبوبیت آن است. مخاطب مجبور است در لابلای تصاویر حجم زیادی از تبلیغات از نوشابه انرژی‌زا گرفته تا تصاویر روی بیلبورد و در و دیوار را تحمل کند.

فیلمنامه فصل اول سریال از یک رمان ایرانی با عنوان بیست زخم کاری اثر محمود حسینی زاد اقتباس شده بود. اما در فصل دوم جای خالی یک فیلمنامه منسجم و درگیرکننده حس می‌شود. «زخم کاری: بازگشت» شخصیت‌های تازه‌ای را وارد داستان کرده که یک بعدی هستند و در روند اتفاقات نمی‌توانند هیجان و تعلیقی را ایجاد کنند.

بازگشت ماندانا دانشور همسرسابق حمید گودرزی به ایران+عکس

نبود مالک در زخم کاری

حضور کمرنگ جواد عزتی در نقش مالک سریال «زخم کاری» طی مدت اخیر انتقاد‌های زیادی را از طرف کاربرانی داشته است که مهمترین دلیل شأن برای دنبال کردن این سریال کاراکتر مالک و شخص جواد عزتی بوده است. با پررنگ شدن این انتقادات خبری هم به صورت غیررسمی مطرح شد که فصل سوم سریال قرار است به تولید برسد و جواد عزتی در آن نقش پررنگی دارد.

«زخم کاری» در این فصل با یک ناکامی مواجه بود و نتوانست موفقیت فصل قبل را تکرار کند و بیشتر با حواشی از قبیل برخی دیالوگ‌ها، حضور مهدویان در سریال و حتی پخش نکردن تیتراژ محسن چاوشی و پخش مجدد آن توانست در میان اخبار رسمی و غیررسمی تیتر شود.

جرمی کلارکسون مجری معروف تلویزیونی اخراج شد

با این حال خود سریال و قصه آن بیشتر بر مخاطبان ناراضی افزود و این اواخر با غیبت‌های مکرر جواد عزتی باعث شده تا مخاطبان انتقاد‌ها و مخالفت‌های خود را در صفحات مجازی سریال مطرح کنند.

منیع: رکنا

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۷۸ / ۱۰۰

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

واکنش ملیسا باررا ؛بازیگر زن فیلم‌های معروف «جیغ» به اخراج از این پروژه

واکنش ملیسا باررا ؛بازیگر زن فیلم‌های معروف «جیغ» به اخراج از این پروژه

«ملیسا باررا» پس از اخراج از سری فیلم‌های ترسناک «جیغ» به دلیل حمایت از فلسطین، نسبت به این موضوع واکنش نشان داد.