خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / آیا افراد ناشنوا اجازه رانندگی دارند؟
آیا افراد ناشنوا اجازه رانندگی دارند؟

آیا افراد ناشنوا اجازه رانندگی دارند؟

۴۸ / ۱۰۰

  سرهنگ رابعه جوانبخت رئیس اداره تصادفات پلیس راهور پایتخت در برنامه تلویزیونی «شهر امن» از امکان دریافت گواهینامه پایه سوم توسط افراد ناشنوا خبر داد و از اجازه تردد آنها فقط با کد درج شده «۱۲» و فقط با خودروهای شخصی گفت.

 رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: افراد ناشنوا و کم شنوایی که متقاضی دریافت گواهینامه هستند بر اساس داشتن شرایط خاصی می‌توانند برای دریافت گواهینامه اقدام کنند.

وی بیان داشت: این افراد می‌توانند ثبت نام خود را انجام داده و بعد از آنکه کمیسیون‌های پزشکی خود را طی کردند می‌توانند اجازه رانندگی دریافت کنند.

آسمان گیلان برای مهاجرت امید و رویا امن می‌شود

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: این افراد فقط می‌توانند گواهینامه پایه سوم و فقط برای خودروهای سواری شخصی را دریافت کرده و فقط مجاز هستند با این نوع خودرو رانندگی و تردد کنند.

سرهنگ جوانبخت افزود: کد گواهینامه افراد ناشنوا در بخش نوع گواهینامه با عدد ۱۲ که مشخصاً برای این افراد است حک شده و نشان دهنده رانندگی برای افراد ناشنوا هست.

وی گفت: فردی که ناشنوا و کم شنواست و قصد رانندگی دارد ملزم است که در قسمت شیشه عقب حتماً علامت ناشنوا را نصب کرده تا رانندگان دیگر که در اطراف وی در حال رانندگی هستند از ناشنوا بودن این فرد مطلع شوند.

به گزارش اسکیمو، سرهنگ جوانبخت بیان داشت: این علامت که به رنگ آبی و جزء علایم راهنمایی و رانندگی نیز محسوب شده و در قسمت عقب خودرو روی شیشه نصب می‌‌شود به رانندگان دیگر می‌گوید که برای علامت به راننده ناشنوا باید از زبان دیگری مانند نور و چراغ‌ها استفاده کرده و دیگر از بوق زدن استفاده نکنند.

طفره رفتن نمایندگان مجلس از این سوال که آیا فرزندان آن ها هم به سربازی می روند؟

وی افزود: رانندگان ناشنوا حتما این علامت را بر روی شیشه عقب خودرو نصب کنند چرا که از وقوع تصادفات جلوگیری کرده و به آگاهی دادن به دیگر رانندگان کمک می‌کند.

منبع:فارس

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۴۸ / ۱۰۰

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

فرار کارمند بندر امام به کانادا بعد از اختلاس ۲ میلیون دلاری؛ آرش اشتری کیست؟ + ویدئو

آرش اشتری کیست و چگونه و چه زمانی ۱۰۸ میلیارد تومان را به کانادا جا به جا کرد؟

ویدئویی قدیمی از آرش اشتری کارشناس مسئول بندر امام که ۲ میلیون دلار به عبارتی حدود ۱۰۸ میلیارد تومان اختلاس کرده منتشر شده است. اشتری متواری شده و به کانادا گریخته است.