خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / کاهش ۱۵درصدی ورود مواد مخدر به کشور
کاهش 15درصدی ورود مواد مخدر به کشور

کاهش ۱۵درصدی ورود مواد مخدر به کشور

۷۱ / ۱۰۰
  اسکندر مومنی، دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: بر اساس آمار دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل متحد در یک دهه گذشته تولید مواد مخدر صنعتی، متاآمفتامین‌ها و شیشه در افغانستان رشد فزاینده چند برابری داشته است.

وی افزود: خبر‌هایی که درباره مقابله با مواد مخدر در افغانستان منتشر می‌شود در حد یک خبر باقی مانده است و اقدام عملی خاصی برای کاهش تولید مواد مخدر در افغانستان اتفاق نیفتاده است.

مومنی با بیان اینکه همه ارکان نظام برای مقابله با مواد مخدر مصمم هستند، افزود: جمهوری اسلامی ایران اقدامات خوبی برای مبارزه قاطع، هوشمند و همه جانبه در جهت مقابله، درمان و پیشگیری از مصرف مواد مخدر انجام داده است.

تولد جنین فریز شده پس از ۱۴ سال در اصفهان

مومنی افزود: با انسداد مرز‌ها و اقدامات هوشمندانه صورت گرفته، مسیر ورود مواد مخدر به کشور ۱۵ درصد و آهنگ رشد شیوع مصرف مواد در حوزه‌های دانش آموزی، جوانان و نوجوانان کاهش داشته است.

مومنی با بیان اینکه ضربه به بنیان‌های مالی قاچاقچیان یکی از راه حل‌های اصلی مبارزه با مواد مخدر است، گفت: در ۴ سال گذشته ضربه به بنیان‌های مالی قاچاقچیان ۱۰ برابر افزایش داشته است که این از نکات مثبت در حوزه مقابله است.

به گزارش اسکیمو، دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: در حوزه درمان هم با شیوه‌ها و دارو‌های نوین و هم با استفاده از تجربیات بین المللی و تجربیات داخلی در مبارزه با مواد مخدر پیشرفت قابل توجهی صورت گرفته است.

آزار تازه عروس توسط فروشنده سوپرمارکت محل

مومنی با بیان اینکه جمهوری اسلامی در حوزه مردمی سازی و کمک خیران مورد تقدیر سازمان ملل و دیگر سازمان‌های بین المللی قرار گرفته است، افزود: اصول جمهوری اسلامی این است که با موضوع مواد مخدر چه در حوزه قاچاق داخل و چه در حوزه ترانزیت برخورد کند.

منبع:فارس

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۷۱ / ۱۰۰

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

فرار کارمند بندر امام به کانادا بعد از اختلاس ۲ میلیون دلاری؛ آرش اشتری کیست؟ + ویدئو

آرش اشتری کیست و چگونه و چه زمانی ۱۰۸ میلیارد تومان را به کانادا جا به جا کرد؟

ویدئویی قدیمی از آرش اشتری کارشناس مسئول بندر امام که ۲ میلیون دلار به عبارتی حدود ۱۰۸ میلیارد تومان اختلاس کرده منتشر شده است. اشتری متواری شده و به کانادا گریخته است.