خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / افتتاح همزمان ۱۱۰ مدرسه برکت در سراسر کشور
افتتاح همزمان 110 مدرسه برکت در سراسر کشور

افتتاح همزمان ۱۱۰ مدرسه برکت در سراسر کشور

۷۷ / ۱۰۰

  صبح امروز، سه‌شنبه چهارم مهرماه در مراسمی با حضور رئیس دفتر مقام معظم رهبری، سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، رئیس سازمان نوسازی مدارس و مدیرعامل بنیاد برکت در محل نمایشگاه دائمی ستاد اجرایی فرمان امام، مدرسه برکت شهید آرمان علی‌وردی در روستای فیروزبهرام‌ اسلامشهر و ١٠٩ مدرسه دیگر در سراسر کشور به بهره‌برداری رسید.

عارف نوروزی، سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام دراین مراسم اظهارکرد: طبق تفاهمنامه بنیاد برکت و وزارت آموزش‌وپرورش تعداد مدارس ساخته شده توسط بنیادبرکت به ٣ هزار و ٣٣٠ مدرسه و ١۴ هزار کلاس درس خواهد رسید که برای ساخت این تعداد مدرسه هزار و ۶٠٠ میلیارد تومان توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) هزینه می‌شود.

سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با بیان اینکه با افتتاح این ۱۱۰ مدرسه، تعداد مدارس ساخته شده توسط بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام به دو هزار و ۱۱۰ مدرسه رسید، گفت: تمام مدارس برکت طبق آخرین آیین‌نامه‌های سازمان نظام مهندسی‌کشور، ضدزلزله و ایمن ساخته می‌شود.

وی تصریح کرد: همچنین در راستای حمایت ویژه بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) از دانش‌آموزان مناطق محروم، این بنیاد علاوه بر ساخت مدرسه، احداث و تکمیل ٢١ باب خوابگاه شبانه‌روزی با ظرفیت ٢٢٠٠ دانش‌آموز را در دستور کار دارد که تاکنون ١۴ واحد آن به‌ بهره‌برداری رسیده است.

سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با بیان اینکه ١٩ دستگاه خودروی ون برای رفع مشکل تردد دانش‌آموزان در استان‌های سیستان و بلوچستان، اصفهان، خراسان‌جنوبی و قم خریداری و تحویل وزارت آموزش‌وپرورش داده‌شده است، گفت: شناسایی و جایگزین کردن ١٠٠٠ مدرسه کانکسی، تکمیل و ساخت ١۴٠ مدرسه در مناطق صعب‌العبور کشور از دیگر خدمات حمایتی بنیاد برکت است. همچنین ١١ میلیارد تومان کمک هزینه به مدارس مناطق محروم کشور با هدف تجهیز امکانات، انجام تعمیرات، خرید کتاب، وسایل کمک آموزشی، لوازم ورزشی و … پرداخت شده است.

صحرایی: مدارس ایران میزبان 600 هزار دانش آموز اتباع خارجی است

نوروزی ادامه داد: در ساخت مدارس برکت از فناوری‌های روز و ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان برای افزایش کیفیت و سرعت ساخت استفاده کرده‌ایم.

در ادامه مراسم، آیت الله محمد محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر مقام معظم رهبری ضمن تبریک سالروز آغاز امامت حضرت ولیعصر(عج) و میلاد پیامبر (ص) اظهار کرد: امروز شاهد این هستیم که کشور در عین تحریم‌ها ثابت قدم پیش می‌رود و هر روز شاهد شکوفایی فعالیت‌های مختلف هستیم.

وی با بیان اینکه مدرسه مکان تعلیم علم و دانش است، ادامه داد: با ساخت مدارس برکت در کشور شاهد برآورده شدن آرزوی دیرینه مقام‌معظم‌رهبری که ساخت هزار مدرسه برکت در سراسر کشور بود، هستیم و این هزار مدرسه امروز به دو هزار و ۱۱۰ مدرسه رسیده که این اقدام جهادی قابل ستایش است. اخیرا رتبه علمی جوانان ما به قدری بالا رفته است که هر گره‌ بسته‌ای را باز می‌کنند.

محمدی گلپایگانی تأکید کرد:از اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام و تلاش‌های دکتر نوروزی و همکاران‌شان برای محرومیت‌زدایی در کشور و ارائه خدمات گسترده در مناطق دورافتاده و کم‌برخوردار قدردانی می‌کنم و سلام رهبرانقلاب را به شما وهمه جهادگران ابلاغ می‌کنم.

جشن رای اولی ها درهمایش جشن تکلیف سیاسی +تصاویر

محمد ترکمانه، مدیرعامل بنیاد برکت نیز که در مدرسه برکت شهید علی‌وردی حضور داشت، دراین مراسم اظهارکرد: دو هزار و ۱۱۰ مین مدرسه برکت، مدرسه ١۶ کلاسه مزین به نام شهید مدافع ‌امنیت «آرمان علی‌وردی» است که امروز با ظرفیت ۴۰۰ دانش‌آموز پسر در مقطع ابتدایی افتتاح شد. امروز ١١٠ مدرسه با ۴۶٠ کلاس درس در مناطق محروم کشور و با سرمایه‌گذاری ۵٧٨ میلیارد تومانی ستاد اجرایی فرمان امام به بهره‌برداری رسیدند.

وی با بیان اینکه تا ابتدای امسال دو هزار مدرسه برکت در سراسرکشور احداث و به بهره‌برداری رسیده بود که با افتتاح امروز جمع مدارس برکت به ٢ هزار و ١١٠ مدرسه با ١٠ هزار و ۵٠٠ کلاس درس رسید.

اختصاص 6 حکم به حوزه گردشگری در برنامه هفتم توسعه کشور

به گزارش اسکیمو، بر اساس اعلام ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در این مراسم مدارس برکت در استان‌های آذربایجان غربی، کرمانشاه و خراسان رضوی به صورت ویدیوکنفرانسی به طور همزمان افتتاح شدند.

منبع:ایسنا

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۷۷ / ۱۰۰

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

فرار کارمند بندر امام به کانادا بعد از اختلاس ۲ میلیون دلاری؛ آرش اشتری کیست؟ + ویدئو

آرش اشتری کیست و چگونه و چه زمانی ۱۰۸ میلیارد تومان را به کانادا جا به جا کرد؟

ویدئویی قدیمی از آرش اشتری کارشناس مسئول بندر امام که ۲ میلیون دلار به عبارتی حدود ۱۰۸ میلیارد تومان اختلاس کرده منتشر شده است. اشتری متواری شده و به کانادا گریخته است.