خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / عملکرد «صندوق صعب‌العلاج» مشابه بیمه‌های تکمیلی
عملکرد «صندوق صعب‌العلاج» مشابه بیمه‌های تکمیلی

عملکرد «صندوق صعب‌العلاج» مشابه بیمه‌های تکمیلی

۷۷ / ۱۰۰

مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران تشریح کرد

محمد اسماعیل کاملی ، درباره جزییات خدمات صندوق حمایت از بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج گفت: از آبان ماه سال ۱۴۰۱ صندق بیماری‌های خاص و صعب العلاج در سازمان بیمه سلامت کار خود را شروع کرد و در ادامه کار، براساس تعامل و همکاری سازمان بیمه سلامت و وزارت بهداشت و توجه به اساسنامه صندوق صعب‌العلاج، لیست بیماری‌ها و بسته خدمتی مورد نیاز بیماران در اختیار سازمان قرار گرفت.

داروهای ممنوعه اربعین در عراق اعلام شد

مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران، با اشاره به اینکه اطلاعات بیماری‌ها به تدریج در سامانه الکترونیکی سازمان بیمه سلامت بارگذاری شد، افزود: تا پایان سال گذشته اطلاعات ۵۱ گروه بیماری در سامانه سازمان بارگذاری شد، البته به تفکیک تعداد آنها بیش از ۱۷۰ بیماری افزایش پیدا می‌کند.

 نحوه بهره‌مندی بیماران نادر از مزایای صندوق صعب‌العلاج

وی تصریح کرد: صندوق بیماری‌های صعب‌العلاج تقریبا مشابه صندوق بیمه‌های تکمیلی عمل می‌کند؛ یعنی افرادی می‌توانند از مزایای صندوق صعب‌العلاج بهره‌مند شوند که دارای بیمه پایه بوده و تفاوتی در نوع بیمه پایه آن وجود ندارد. در همین راستا سازمان بیمه سلامت پنج دهک جمعیتی را که توان پرداخت حق بیمه را ندارند، به شکل رایگان تحت پوشش قرارداده است.

اطلاعیه مهم سازمان حج و زیارت در خصوص قیمت اولیه حج

به گزارش اسکیمو، کاملی تاکید کرد: افرادی که تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند نیز می‌توانند از مزایای صندوق با توجه به استقرار بسترهای الکترونیکی میان سازمان‌های بیمه‌گر بدون مراجعه بهره‌مند شوند.

وی در خصوص استفاده بیماران نادر از مزایای صندوق صعب‌العلاج گفت: لیست بیماری‌ها را وزارت بهداشت اعلام می‌کند که تعدادی از این بیماری‌ها جزء بیماری‌های نادر هستند. برای بیماری‌های دارای بسته خدمتی، هیچ سقفی در پرداخت وجود ندارد، اما برای بیماری‌های دیگر که هنوز بسته خدمتی تعریف نشده، تا سقف ۵۰ میلیون تومان هزینه‌ها پرداخت می‌شود.

اینترنت کشور در ساعات برگزاری کنکور قطع می‌شود

منبع:ایسنا

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۷۷ / ۱۰۰

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

فرار کارمند بندر امام به کانادا بعد از اختلاس ۲ میلیون دلاری؛ آرش اشتری کیست؟ + ویدئو

آرش اشتری کیست و چگونه و چه زمانی ۱۰۸ میلیارد تومان را به کانادا جا به جا کرد؟

ویدئویی قدیمی از آرش اشتری کارشناس مسئول بندر امام که ۲ میلیون دلار به عبارتی حدود ۱۰۸ میلیارد تومان اختلاس کرده منتشر شده است. اشتری متواری شده و به کانادا گریخته است.