خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / تأیید کارایی واکسن برکت در مجله معتبر بین‌المللی؛ تأثیر ۱۰۰درصدی واکسن بر پیشگیری از مرگ
تأیید کارایی واکسن برکت در مجله معتبر بین‌المللی؛ تأثیر ۱۰۰درصدی واکسن بر پیشگیری از مرگ

تأیید کارایی واکسن برکت در مجله معتبر بین‌المللی؛ تأثیر ۱۰۰درصدی واکسن بر پیشگیری از مرگ

۸۰ / ۱۰۰

 محمدرضا صالحی؛ مجری مطالعات بالینی واکسن کووایران برکت با اعلام این خبر که پس از گذشت ۱۸ ماه، سرانجام مقاله کارایی واکسن برکت برای نخستین‌بار در یکی از معتبرترین مجلات برجسته علمی جهان بنام The BMJ تأیید و به چاپ رسید، اظهار کرد: برای نخستین‌ بار مقاله‌ یک واکسن‌ ایرانی در نشریه The BMJ با ضریب تاثیر ۱۰۵.۷، هجده ماه پس از ارسال توسط محققان، با تأیید داوران بین‌المللی به چاپ رسید.

وی افزود: نتایج این مطالعه نشان داد که واکسن کوو ایران ‌برکت می‌تواند ۷۰.۵ درصد از موارد شدید کرونا، ۸۳.۱ درصد از موارد بستری‌های ICU و ١� � درصد از مرگ و میر جلوگیری ‌کند.

به گزارش اسکیمو، رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه در طول این مطالعه هیچ مورد مرگ و عارضه جانبی جدی گزارش نشده است، تصریح کرد: اثرات واکسن به ویژه در زمانی مورد مطالعه قرار گرفت که کشنده‌ترین سویه کرونا یعنی سویه دلتا در کشور و دنیا شیوع داشته‌است.

نخستین کلاهبرداری ۱۴۰۲ در لحظه سال تحویل دستگیر شد!

متخصص بیماری‌های عفونی با بیان اینکه مقاله به چاپ رسیده از واکسن برکت، کارایی، ایمنی و یافته‌های ایمنی‌زایی واکسن را در مطالعه‌ کارآزمایی بالینی فاز ۳ در مقایسه با دارونما بررسی می‌کند که مهم‌ترین بخش نتایج این مقاله، مطالعات بالینی حاصل از آن است، ادامه داد: جامعه آماری این مطالعه را ۲۰ هزار نفر در بازه‌سنی ۱۸ تا ۷۵ سال تشکیل داده بود. همچنین این مطالعه در ۶ شهر بوشهر، اصفهان، کرج، مشهد، شیراز و تهران انجام گرفت.

صالحی ادامه داد: چاپ مقالات مرتبط با تحقیقات واکسن یکی از مهم‌ترین مراحل علمی تولید یک محصول جدید محسوب می‌شود که با انتشار مقاله کارایی واکسن برکت در مجله علمی The BMJ هفتمین مقاله مربوط به واکسن برکت منتشر شد. ‌

زلزله "خوی" و "ترکیه" ۷ ماه قبل پیش‌بینی شده بود!

وی افزود: پژوهشگران حوزه‌های مختلف برای این که نتایج تحقیقات خود را به اطلاع سایر محققان برسانند گزارشی از نحوه انجام تحقیق و یافته‌های آن را به صورت مقاله علمی به نشریات علمی پژوهشی ارسال می‌کنند. در این نشریات مقالات مورد داوری افراد متخصص قرار می‌گیرد و در صورت تأیید داوران و کمیته علمی مجله منتشر می‌شود.

مجری مطالعات بالینی واکسن کووایران برکت افزود: انتشار مقاله در مجله The BMJ یک دستاورد بسیار قابل توجه است، چراکه این نشریه یکی از سه نشریه برتر جهانی درحوزه پزشکی به شمار می‌رود و اولین‌بار است که مقاله‌ یک محصول ایرانی در این مجله به چاپ می‌رسد.

راز قتل باب لی بنیانگذار اپلیکیشن کش‌آپ فاش شد؟| ردپای زن خائن ایرانی در قتل باب لی

منبع:تسنیم

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۸۰ / ۱۰۰

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

فرار کارمند بندر امام به کانادا بعد از اختلاس ۲ میلیون دلاری؛ آرش اشتری کیست؟ + ویدئو

آرش اشتری کیست و چگونه و چه زمانی ۱۰۸ میلیارد تومان را به کانادا جا به جا کرد؟

ویدئویی قدیمی از آرش اشتری کارشناس مسئول بندر امام که ۲ میلیون دلار به عبارتی حدود ۱۰۸ میلیارد تومان اختلاس کرده منتشر شده است. اشتری متواری شده و به کانادا گریخته است.