خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / ایجاد ۷ هزار طرح اشتغالزایی جایگزین کولبری در سه استان کشور
ایجاد ۷ هزار طرح اشتغالزایی جایگزین کولبری در سه استان کشور

ایجاد ۷ هزار طرح اشتغالزایی جایگزین کولبری در سه استان کشور

۸۱ / ۱۰۰

معاون اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت مطرح کرد:

  مرتضی نیازی با بیان اینکه بنیاد برکت به مسئله کولبران با توجه به ماهیتی که داشته‌اند ورود و سعی کرد جایگزین کولبری را برای مردمان مناطق آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه معرفی کند.

وی ادامه داد: کولبری اکنون یک مساله ملی است و باید چندین دستگاه برای ساماندهی و حل آن پای کار بیایند. مسئله اصلی هم که بنیاد برکت به آن ورود کرد ایجاد شغل‌هایی برای جایگزینی کولبری بود.

به گزارش اسکیمو، معاون اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت اضافه کرد: هدف اصلی بنیاد برکت آن بود که با فراهم کردن فرصت‌های شغلی در منطقه افرادی که از سر اجبار وارد شغل کولبری شده‌اند دیگر کولبری نکنند که طبق بررسی‌های صورت گرفته هم تا به امروز در این زمینه نسبتا موفق بوده است.

تشکیل استان جدید در اطراف تهران؟ | حق پرجمعیت‌ترین استان تضییع نشود

ایجاد 7 هزار طرح اشتغالزایی جایگزین کولبری در سه استان کشور

نیازی ادامه داد: بنیاد برکت یک افق بلندمدت در این زمینه طراحی کرد و مناطقی که مستعد بوده‌اند را بررسی و یک دستورالعمل در قالب رشد اشتغال هدفمند (راه) تهیه کرد.

وی با بیان اینکه تاکنون در مناطق مرزی کشور هفت هزار طرح اشتغالزایی را انجام داده‌ایم، افزود: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته سال جاری نیز یک هزار طرح دیگر در سه استان آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه انجام خواهیم داد.

معاون اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت تاکید کرد: تاکنون در ۵۸۸ روستا هفت هزار طرح با سرمایه‌گذاری هزار میلیارد تومانی اجرا شده است که از این میزان سرمایه‌گذاری ۳۷۰ میلیارد تومان تسهیلات بنیاد برکت بوده و مابقی آورده متقاضیان بوده است.

آیا تعطیلی پنجشنبه‌ها ایران را در جهان منزوی می‌کند؟

نیازی یادآور شد: همه طرح‌ها با توجه به اقتصاد روستایی حاکم بر این مناطق بوده که شامل توسعه باغات، استفاده از ظرفیت کشاورزی و سیستم‌های گلخانه‌ای و مصنوعات چوبی بوده است.

وی افزود: بیشترین طرح‌های اجرا شده در قالب ساماندهی کولبری در استان کردستان بوده است به طوری که از هفت هزار طرح ایجاد شده چهار هزار طرح در استان کردستان، یک هزار و ۵۰۰ طرح در آذربایجان غربی و یک هزار و ۵۰۰ طرح در کرمانشاه بوده است.

منبع:ایرنا

در زندان زنان قرچک چه خبر است؟

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۸۱ / ۱۰۰

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

فرار کارمند بندر امام به کانادا بعد از اختلاس ۲ میلیون دلاری؛ آرش اشتری کیست؟ + ویدئو

آرش اشتری کیست و چگونه و چه زمانی ۱۰۸ میلیارد تومان را به کانادا جا به جا کرد؟

ویدئویی قدیمی از آرش اشتری کارشناس مسئول بندر امام که ۲ میلیون دلار به عبارتی حدود ۱۰۸ میلیارد تومان اختلاس کرده منتشر شده است. اشتری متواری شده و به کانادا گریخته است.