خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / آرزوهای سازمان بهداشت جهانی در ریشه‌کنی فلج اطفال بر باد می‌رود؟
آرزوهای سازمان بهداشت جهانی در ریشه‌کنی فلج اطفال بر باد می‌رود؟

آرزوهای سازمان بهداشت جهانی در ریشه‌کنی فلج اطفال بر باد می‌رود؟

۶۶ / ۱۰۰
 

به نقل از ارث، هدف راهبردی بین‌المللی توقف گسترش فلج اطفال در افغانستان و پاکستان، آخرین کشورهای بومی باقی‌مانده و مهار گونه‌های مشتق شده از واکسن، مسئول شیوع بیماری در سراسر جهان است.

علیرغم کاهش خیره کننده ۹۹ درصدی موارد فلج اطفال از سال ۱۹۸۸ به دلیل اقدامات گسترده واکسیناسیون، نابودی کامل این بیماری عفونی همچنان یک نبرد دشوار است. استقامت فلج اطفال مانع از آرزوهای بهداشت جهانی برای تبدیل شدن آن به دومین بیماری پس از آبله که در سال ۱۹۸۰ ریشه‌کن شد و از بین رفت، می‌شود.

کثیف ترین زن ایرانی را بشناسید! / آبروریزی در آنتالیا و اخراج از ترکیه !

با این حال، آیدان اولری، مدیر ریشه‌کنی فلج اطفال در سازمان بهداشت جهانی اظهار کرد که ما باید مطمئن شویم که کار را تمام می‌کنیم. عزم وی بر تعهد جامعه بین‌المللی برای دستیابی به جهانی عاری از فلج اطفال تاکید می‌کند.

در سال جاری تا به امروز، تنها هفت مورد فلج اطفال که پنج مورد در افغانستان و دو مورد در پاکستان بود، مشاهده شده است. در حالی که سفر برای ریشه‌کن کردن فلج اطفال مملو از چالش‌های بی‌سابقه‌ای است، انعطاف‌پذیری و سازگاری سازمان‌های بهداشت جهانی در مسیر پیش رو بسیار مهم است. تنظیم مجدد راهبردها و تمرکز بر مناطق آسیب دیده برای پیشروی به سوی جهانی عاری از سایه فلج اطفال بسیار مهم است.

لزوم  پیگیری بی‌وقفه راه‌حل‌های نوآورانه در مبارزه جهانی با فلج اطفال

به‌طور خلاصه، مسیر ریشه کنی فلج اطفال پیچیده است و با موانع پیش‌بینی نشده و یادگیری مداوم مشخص شده است. شکست‌های تجربه شده در سال جاری بر لزوم سازگاری، استحکام و پیگیری بی‌وقفه راه‌حل‌های نوآورانه در مبارزه جهانی با فلج اطفال تأکید می‌کند.

آرش میراحمدی درگذشت

به گزارش اسکیمو، تلاش‌های مداوم و روحیه بی‌امان جامعه جهانی، مسیر پیروزی بر این بیماری ناتوان کننده را روشن  و امید به آینده‌ای عاری از فلج اطفال را القا می‌کند.

منبع:ایسنا

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۶۶ / ۱۰۰

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

فرار کارمند بندر امام به کانادا بعد از اختلاس ۲ میلیون دلاری؛ آرش اشتری کیست؟ + ویدئو

آرش اشتری کیست و چگونه و چه زمانی ۱۰۸ میلیارد تومان را به کانادا جا به جا کرد؟

ویدئویی قدیمی از آرش اشتری کارشناس مسئول بندر امام که ۲ میلیون دلار به عبارتی حدود ۱۰۸ میلیارد تومان اختلاس کرده منتشر شده است. اشتری متواری شده و به کانادا گریخته است.