خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / «کیف پول شهروندی» رونمایی شد
کیف پول شهروندی

«کیف پول شهروندی» رونمایی شد

۵۲ / ۱۰۰

سعید جهانی، مدیرعامل سازمان فاوا در آیین رونمایی از کیف پول شهروندی گفت: کارت هوشمند جزو برنامه‌های اصلی شهردار تهران است. با همین تعریف می‌توان اذعان کرد که بهره‌مندی از کیف پول الکترونیک جزو اصلی‌ترین بخش‌های برنامه‌های هوشمندسازی است.

وی با بیان اینکه شاید این خرده به ما گرفته بشود که این طرح قبلا هم وجود داشته، اما استفاده‌ای که می‌شد محدود بود؛ اظهار کرد: تلاش ما این است که استفاده از کیف پول را در زندگی شهروندان فرهنگ‌سازی کنیم. استفاده از مترو پیش از این به روش‌های کاغذی یا تک سفره و کارت بلیت بود. اما استفاده از کیف پول عنصر سومی است که کار کردن را در فرایند شارژ تسهیل می‌کند.

سوءاستفاده 770 میلیارد تومانی علی کریمی از خواهرش

جهانی ادامه داد: مسیر این کار بسیار راحت است و بعد از نصب سوپر اپلیکیشن می‌توانید کارت خود را شارژ کنید. حتی این امکان بدون شارژ و با استفاده از QR کد فراهم شده است. در گذشته شما مجبور به شارژ کارت خود بودید، اما الان کیف پول خود را شارژ می‌کنید و در آینده امکان استفاده از آن در اماکن مختلف از جمله شهروند و میدان تره‌بار را دارید.

به گزارش اسکیمو، مدیرعامل سازمان فاوا با بیان اینکه در گذشته کارت که گم می‌شد موجودی آن نیز از بین می‌رفت، اما با راه‌اندازی اکانت اپلیکیشن، اعتبار با گم شدن کارت در حساب شما باقی می‌ماند؛ افزود: موضوع سوم تاب آوری بالای سیستم است. در نهایت استفاده از کیف پول شهروندی فرایند تسهیل شده‌ای است که در گام اول مترو و بی ار تی و سپس در ورزشگاه‌های شهرداری، سینما و فرهنگسرا‌ها قابل استفاده است.

منبع:میزان

رضا دارابی کیست ؟ آتش نشان برادر زن محمود کریمی و فرزندان

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۵۲ / ۱۰۰

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

خبرساز شدن کلیپ فارغ التحصیلی دختران دانشکده الزهرا بوشهر

خبرساز شدن کلیپ فارغ التحصیلی دختران دانشکده الزهرا بوشهر

انتشار کلیپ فارغ التحصیلی متفاوت دختران دانشکده الزهرای دانشگاه فنی و حرفه ای بوشهر با واکنش منفی مسئولان این دانشگاه مواجه شده است.