خانه / دسته‌بندی نشده / فعالیت فرهنگی و پرورشی مدارس کشور، هدفمند شد
فعالیت فرهنگی و پرورشی مدارس کشور، هدفمند شد

فعالیت فرهنگی و پرورشی مدارس کشور، هدفمند شد

۴۸ / ۱۰۰

اصغر باقرزاده  اظهار کرد: در سال تحصیلی پیشِ رو، علاوه بر برنامه های آموزشی و علمی، برنامه های فراگیر فرهنگی و پرورشی به منظور یکپارچه سازی و ساده سازی و همچنین قابل ارزیابی بودن به مدیران مدارس اعلام شده است.

وی تاکید کرد: این برنامه ها شامل پنج هدفِ پایه ایمان، امید، نشاط، هویت و خودباوری است که در قالب هرکدام از آن ها، یک فعالیت محوری انجام می شود.

وی بیان کرد: در هدف «ایمان» اقامه نماز، در «امید» برگزاری سفرهای تربیتی، در «نشاط» حضور همه دانش آموزان در مسابقات فرهنگی هنری و جشنواره های مختلف، در «خردورزی» برگزاری جلسات پرسش و پاسخ برای دانش آموزان و در هدف پایه «هویت» نیز عضویت بچه ها در تشکل های دانش آموزی و مسئولیت پذیری آن ها مد نظر قرار دارد.

ریچارد بلزر بازیگر مطرح آمریکایی درگذشت

به گزارش اسکیمو، باقرزاده گفت: این پنج هدف پایه، پنج فعالیت پایه را به دنبال دارد که می تواند شاکله کلی معاونت پرورشی را برپا کند.

وی همچنین با اشاره به اینکه بسیاری از مدارس در سطح کشور، دارای مکان برپایی نماز هستند اما نمازخانه مستقل ندارند، افزود: تلاش ما این است تا نماز جماعت به عنوان بسترساز آموزش های مختلف در مدارس برپا شود و یکی از معلمان، مدیران، اولیای دانش آموزان و … می توانند اقامه نماز جماعت را بر عهده بگیرند.

قدیمی‌ ترین سنگ قبر جهان را ببینید

گفتنی است سال تحصیلی جدید از امروز برای حدود ۱۶ میلیون دانش آموز آغاز شده است.

منبع:ایسنا

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۴۸ / ۱۰۰

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

ماجرای عجیب پسر نیکی کریمی که بازیکن تیم ملوان شد!

ماجرای عجیب پسر نیکی کریمی که بازیکن تیم ملوان شد!

این روز‌ها خبر و عکسی در رسانه‌ها منتشرشده مبنی بر اینکه پسر نیکی کریمی بازیگر و کارگردان مشهور سینمای ایران به عضویت تیم ملوان بندر انزلی درآمد. این خبر به سرعت پخش شد و موجی از بحث‌ها را در شبکه‌های اجتماعی برانگیخت. انتشار عکس نیکی کریمی در کنار پسر و دختر با لباس ملوان باعث ایجاد حواشی زیادی شد. اما ماجرا چیست؟