خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / صحرایی: مدارس ایران میزبان ۶۰۰ هزار دانش آموز اتباع خارجی است
صحرایی: مدارس ایران میزبان 600 هزار دانش آموز اتباع خارجی است

صحرایی: مدارس ایران میزبان ۶۰۰ هزار دانش آموز اتباع خارجی است

۷۴ / ۱۰۰

  رضا مراد صحرایی روز شنبه در مراسم زنگ مهر سال تحصیلی جدید که با حضور رییس جمهور در مجتمع تازه تاسیس شهید امیر کمندی شهرستان بهارستان برگزار شد، گفت: امروز، روز تولد دوباره امید و آینده در کشور ما است.

وی ادامه داد: بیش از ۱۶.۵ میلیون دانش آموز حدود یک میلیون معلم، مدیر، معاون مدرسه و کارکنان آموزش و پرورش در بیش از یکصد هزار مدرسه دولتی و قریب به ۲۰ هزار مدرسه غیر دولتی و بیش از سه هزار کانون فرهنگی، تربیتی، آموزشی و پرورشی میزبان هشت میلیون و ۱۵۰ هزار دختر و حدود هشت و نیم میلیون پسر خواهد بود.

به گفته صحرایی، قریب به ۶۰۰ هزار دانش آموز اتباع به عنوان مهمانان مدارس ایرانی یکی از نکات افتخار آمیر نظام جمهوری اسلامی ایران است که این تعداد از تعداد تمام دانش اموزان کشورهایی که لاف دموکراسی می زنند بیشتر است.

فوت مهسا امینی ، قفل بحث ممنوعه صدا و سیما را شکست / جدل داغ کرباسچی و گنجی روی آنتن زنده تلویزبون

وی ادامه داد: پروژه بازگشایی مهر پروژه ای است که ۲۰ مورد اقدام ملی در آن اتفاق می افتد که فقط یک مورد آن را ذکر می کنم که آماده سازی ۱۵۳ میلیون جلد کتاب است که تولید کتاب های سال آینده هم از یک ماه پیش آغاز شده و از افتخارات نظام این است که با تخفیف ۸۵ درصدی در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

صحرایی گفت: جشن شکوفه ها چهارشنبه برگزار شد و جشن غنچه ها دو هفته اینده و جشن عاطفه ها هم و مهر ورزی کل ایران را فرا گرفته است.

ماجرای ادعای ‌اعتصاب غذای تعدادی از زندانیان زن در البرز

۳.۵ میلیون متر مربع فضای آموزشی تحویل آموزش و پرورش شد

به گزارش اسکیمو، وزیر آموزش و پرورش این را هم گفت که ۳.۵ میلیون متر مربع فضای آموزشی در دو سال گذشته تحویل مدارس و آموزش پرورش شد.

وی خاطرنشان کرد: امسال در کنار ساخت ۲ هزار و ۲۰ مدرسه، به همت قرارگاه سازندگی و سازمان نوسازی مدرسه شهید امیر کمندی در بهارستان فقط ظرف ۱۲۰ روز ساخته شد.

زنگ آغاز سال تحصیلی جدید مدارس امروز/شنبه/ مصادف با نخستین روز از مهرماه با حضور آیت الله دکتر سید ابراهیم رییسی رییس جمهور در یکی از مدارس نوساز شهرستان بهارستان از توابع استان تهران نواخته شد.

واکنش سلاجقه به شایعات درباره ۲ توله‌یوز توران | فرق مهم آذر و توران با پیروز چیست؟

منبع:ایرنا

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۷۴ / ۱۰۰

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

فرار کارمند بندر امام به کانادا بعد از اختلاس ۲ میلیون دلاری؛ آرش اشتری کیست؟ + ویدئو

آرش اشتری کیست و چگونه و چه زمانی ۱۰۸ میلیارد تومان را به کانادا جا به جا کرد؟

ویدئویی قدیمی از آرش اشتری کارشناس مسئول بندر امام که ۲ میلیون دلار به عبارتی حدود ۱۰۸ میلیارد تومان اختلاس کرده منتشر شده است. اشتری متواری شده و به کانادا گریخته است.