خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / سال تحصیلی کلاس اولی‌‌ ها آغاز شد
سال تحصیلی کلاس اولی‌‌ها آغاز شد

سال تحصیلی کلاس اولی‌‌ ها آغاز شد

۷۰ / ۱۰۰

  سال تحصیلی دانش‌آموزان کلاس اولی‌‌ سراسر کشور امروز با برگزاری جشن شکوفه‌ها آغاز شد و یک میلیون  و ۶۰۰ هزار کلاس اولی راهی مدارس کشور شدند.

حضور کلاس اولی‌ها در مدرسه روز چهارشنبه ۲۹ شهریور

مراسم نمادین جشن شکوفه‌ها امروز در دبستان زهرا مردانی منطقه ۱۰ با حضور وزیر آموزش و پرورش در حال برگزاری است.

به گزارش اسکیمو، سال تحصیلی سایر دانش‌آموزان نیز از روز شنبه اول مهر آغاز می‌شود و حدود ۱۶ میلیون دانش‌آموز کشور رهسپار مدارس خواهند شد.

چگونگی بازگشایی مدارس در مناطق قرمز، زرد و سفید /آغاز کلاس‌های مجازی از ۱۵ شهریور
 

امسال، آن دسته از دانش‌آموزان متولد مهر ماه می‌توانند در پایه اول دبستان ثبت‌نام کنند که سال گذشته پیش‌دبستانی را در مراکز مورد تأیید وزارت آموزش و پرورش گذرانده و اسم آنها در سامانه سیدا ثبت شده است البته ابتدا دانش‌آموزان ۶ سال تمام باید در مدارس ثبت‌نام شوند و اگر ظرفیت خالی ماند متولدین مهر ماه ثبت‌نام می‌شوند.

والدینی که فرزند آنها متولد مهر ماه سال ۱۳۹۶ است باید به مدارس مراجعه کنند و در صورت وجود ظرفیت خالی از آنها ثبت‌نام خواهد شد و در صورت نبود ظرفیت، امسال را استراحت کرده و سال آینده به کلاس اول دبستان می‌روند.

 

محمد محمدی؛ مدیرکل آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش نیز خطاب به والدین کلاس اولی‌‌ گفت: توجه داشته باشید اینکه دانش‌آموز سریع بنویسد و بخوانند هنر نیست و اجازه بدهید کار به تدریج پیش برود همچنین به معلمان گفته‌ایم در ۱۰ روز نخست مهر حتماً جلسه‌ای را با اولیا برگزار و انتظارات متقابل را بیان کنند؛ همچنین ماه نخست سال تحصیلی یعنی مهر ماه، زمینه مأنوس شدن دانش‌آموز با مدرسه و کلاس درس فراهم می‌شود و اگر این فرآیند به خوبی طی شود شاهد موفقیت و سعادت دانش‌آموز در جریان تعلیم و تربیت خواهیم بود.

ماجرای بیهوش شدن دختر دانش آموز در مترو/تکذیب وقوع هر گونه درگیری

منبع:تسنیم

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۷۰ / ۱۰۰

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

فرار کارمند بندر امام به کانادا بعد از اختلاس ۲ میلیون دلاری؛ آرش اشتری کیست؟ + ویدئو

آرش اشتری کیست و چگونه و چه زمانی ۱۰۸ میلیارد تومان را به کانادا جا به جا کرد؟

ویدئویی قدیمی از آرش اشتری کارشناس مسئول بندر امام که ۲ میلیون دلار به عبارتی حدود ۱۰۸ میلیارد تومان اختلاس کرده منتشر شده است. اشتری متواری شده و به کانادا گریخته است.