خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / نشانه‌های تشخیص کارتخوان‌های تقلبی چیست؟/ هشدار به مسافران اربعین
نشانه‌های تشخیص کارتخوان‌های تقلبی چیست؟/ هشدار به مسافران اربعین

نشانه‌های تشخیص کارتخوان‌های تقلبی چیست؟/ هشدار به مسافران اربعین

۷۴ / ۱۰۰

 سرهنگ علی محمد رجبی؛ رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا اظهار کرد: هموطنان به‌ویژه زائران اربعین که این روزها در کنار جاده‌ها یا رستوران‌های بین راهی خرید انجام می‌دهند باید دقت کنند دستگاهی به نام اسکیمر وجود دارد که شبیه کارتخوان است؛ این دستگاه می‌تواند کارت‌های بانکی را کپی کند و بعد از اینکه فرد از محل دور شد حسابش را خالی کند. وی افزود: مهم‌ترین تفاوت دستگاه‌های کارتخوان با دستگاه‌های جعلی که همان اسکیمر نام دارند، این است که صفحه نمایش کارتخوان‌های تقلبی روشن است، یعنی هنگامی که کارت را می‌کشید قبل از اینکه بخواهید رمز را وارد کنید صفحه نمایش آن روشن می‌شود.

شیطان‌پرستی در پارتی‌های مختلط/ بازداشت 11 نفر از گردانندگان مراسم در کرج‌ + عکس

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا ادامه داد: اما دستگاه‌های جعلی (اسکیمر) صفحه نمایششان بعد از کشیدن کارت خاموش است و فرد با وارد کردن رمز شما، در واقع اطلاعات کارت شما را کپی می‌کند تا بعد از اینکه شما از محل دور شدید بتواند حساب شما را خالی کند.

 

به گزارشاسکیمو، سرهنگ رجبی به راهکارهایی برای جلوگیری از کپی شدن کارت‌های بانکی اشاره و بیان کرد: تا جایی که می شود کارت را خودتان در دستگاه کارتخوان بکشید تا در گام اول بتوانید چک کنید آن دستگاه کارتخوان واقعی است یا دستگاه کپی.

وی خاطرنشان کرد: اگر امکان کشیدن کارتخوان نبود؛ رمز را حتما خودتان وارد کنید تا فرد کلاهبردار نتواند به رمز کارت شما دست پیدا کند (اگر فردی که کارت را کپی می‌کند، رمز شما را نداشته باشد امکان خالی کردن حساب نیست).

رقص طناب دار در لهیب شعله‌ها

منبع:تسنیم

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۷۴ / ۱۰۰

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

شرایط ورود به مدارس نمونه دولتی برای پایه دهم

شرایط ورود به مدارس نمونه دولتی برای پایه دهم

شرایط دانش‌آموزان پایه نهم برای شرکت در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی اعلام شد.