خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / مجوز مدارس غیردولتی در دوره ابتدایی باید محدود شود
مجوز مدارس غیردولتی در دوره ابتدایی باید محدود شود

مجوز مدارس غیردولتی در دوره ابتدایی باید محدود شود

۷۰ / ۱۰۰

 رضا مراد صحرایی امروز در همایش تخصصی معاونین آموزش ابتدایی سراسر کشور اظهار کرد: مدارس ابتدایی با متوسطه اول و دوم تفاوت‌های بسیاری دارند اما در بسیاری از مواقع ما این تفاوت‌ها را نشان ندادیم.

وی افزود: معلم ابتدایی در زندگی دانش‌‌آموزان نقش مرجعیت دارد و رویای من این بود تا فوق‌العاده ویژه معلمان ابتدایی داشته باشیم الان برخی از افراد تمایل دارند به دوره متوسطه بروند اما دوره ابتدایی اهمیت بسیاری دارد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: در دانشگاه فرهنگیان بارها اعلام کردم که نمی‌توان تربیت معلم دوره ابتدایی را واگذار کرد.

صحرایی افزود: معلمان ابتدایی اکنون بهترین آموزش‌ها را دریافت می‌کنند و در طرح شهید همت، آموزش ۱۲۰هزار معلم دوره ابتدایی مدنظر است همچنین بعد از کرونا نرخ ترک تحصیل بسیار زیاد شد که باید برای رفع آن تلاش کرد.

وی ادامه داد: معلم باید کلی فن به کار ببرد تا بتواند وارد جهان کودکان ابتدایی شود و این نیازمند آموزش بسیار است و باید از محتوای الکترونیک تولید شده در کشور استفاده کرد و با استفاده از ظرفیت صدا و سیما بتوان فیلم‌های آموزشی را در اختیار معلمان و دانش‌آموزان قرار داد تا دانش‌آموز بتواند قبل از آمدن به مدرسه از طریق شبکه شاد، فیلم آموزشی را مشاهده کند و معلم کلاس درس را به محل یادگیری تبدیل کند.

نقش موثر زنان آتش‌نشان داوطلب در امدادرسانی در حوادث

 وزیر آموزش و پرورش درباره مدیران مدارس مطرح کرد: کمتر مدرسه غیردولتی است که از مدارس ابتدایی ما فضای فیزیکی بهتری داشته باشد و بیشتر مدارس غیردولتی، فضای آپارتمان و خانه هستند و به تأمین معلم دوره ابتدایی به طور ویژه توجه داریم و چهارشنبه این هفته مصوبه سران قوا را برای تدریس بازنشستگان در دوره ابتدایی دریافت می‌کنیم همچنین می‌توانیم افرادی را که بیش از ۳۰ یا ۳۵ سال تدریس داشتند را برای ادامه خدمت نگه داریم.

به گزارشاسکیمو، صحرایی با طرح این پرسش که پس چرا برخی افراد که حتی متمول نیستند هم فرزند خود را به مدرسه غیردولتی می‌برند، گفت: اگر بررسی کنیم، متوجه می‌شویم که به خلاقیت نیاز داریم و برخی مدارس دولتی طرفداران بسیاری دارند و دلیل آن هم مدیر مدرسه است.

ریاست ایران بر کارگروه اقتصادی بانوان «آیورا»

وی بیان کرد: تا می‌توانیم اجازه ندهیم مدرسه غیرانتفاعی در دوره ابتدایی داشته باشیم و مجوز مدرسه غیرانتفاعی در دوره ابتدایی توسط معاونت ابتدایی صادر شود آن هم با سخت‌گیری و در موارد ضرورت که در منطقه‌ای ظرفیت کافی در مدارس دولتی وجود نداشته باشد.

 وزیر آموزش و پرورش گفت: باید کاری کنیم مدارس غیر انتفاعی در دوره متوسطه و هنرستان‌ها توسعه یابد چراکه هرچه مدرسه ابتدایی دست خودمان باشد تربیت بهتر انجام می‌شود.

 

صحرایی بیان کرد: در راهبردهای خود در حوزه خانواده باید تجدید نظر کنیم و نقش خانواده نخست و مدرسه دوم است، باید مشارکت خانواده‌ها را جلب کنیم.

پیروز پیروز مشکل مالی ندارد

منبع:تسنیم

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۷۰ / ۱۰۰

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

خبرساز شدن کلیپ فارغ التحصیلی دختران دانشکده الزهرا بوشهر

خبرساز شدن کلیپ فارغ التحصیلی دختران دانشکده الزهرا بوشهر

انتشار کلیپ فارغ التحصیلی متفاوت دختران دانشکده الزهرای دانشگاه فنی و حرفه ای بوشهر با واکنش منفی مسئولان این دانشگاه مواجه شده است.