کد خبر : 78493
تاریخ انتشار : شنبه 3 تیر 1402 - 19:43
39 بازدید بازدید

ماجرای حمله به خوابگاه تیم ملی زنان در فدراسیون ووشو + ویدئو

ماجرای حمله به خوابگاه تیم ملی زنان در فدراسیون ووشو + ویدئو

در روزهای اخیر حمله یک فرد به ساختمان فدراسیون ووشو وخوابگاه تیم ملی زنان خبرساز شده است.

۸۰ / ۱۰۰

فردی که این حواشی را درخوابگاه تیم ملی زنان به وجود آورده احسان ده پهلوان پدر سه دختر ووشوکار در استان همدان است که برای دومین سال متوالی به خاطر باخت دخترانش در مسابقات قهرمانی کشور در زاهدان از کوره در رفته است. او بعد از تهدید در فضای مجازی، روز پنجشنبه به فدراسیون ووشو رفت و بعد از درگیری با برخی مسئولان فدراسیون، به سمت خوابگاه تیم ملی زنان رفت و با پرتاب سنگ به سوی ملی پوشان حاضر در خوابگاه حمله کرد که باعث خسارت به اموال فدراسیون و زخمی شدن برخی ووشوکاران و شهربانو منصوریان شد.

رقابت‌های ووشوی قهرمانی کشور جوانان در بخش دختران، روزهای ۳۰ و ۳۱ خرداد به میزبانی سیستان و بلوچستان برگزار شد که البته این رقابت‌ها همانند سال گذشته نیز با حواشی بسیار زیادی همراه بود.

 

روز پنجشنبه بود که از فدراسیون ووشو و محل برگزاری اردوی تیم ملی ووشوى زنان اخبار عجیبی به گوش رسید؛ اخباری که مربوط به درگیری یک فرد نام آشنا به نام احسان ده پهلوان بود. فردى که سال گذشته در جریان مسابقات ووشوى دختران قهرمانی کشور به خاطر باخت دخترش جنجال ساز شد و با حمله به اتاق گرم ورزشکاران و درگیری با خواهران منصوریان نامش بر سر زبان ها افتاد.

بیانیه فدراسیون ووشو درحمله به خوابگاه تیم ملی زنان

 

فدراسیون ووشو و بعد از این اتفاقات در بیانیه بلندبالاى خود ماجرا را برای اهالی و جامعه ورزش تشریح و اقدامات این فرد را به شدت محکوم کرد. این فدراسیون در توضیح این خبر آورده است:

ظهر امروز (پنجشنبه یکم تیر ۱۴۰۲) آقای احسان ده‌پهلوان به همراه همسر، دخترانش و چند مرد به محل فدراسیون ووشو در روز تعطیل کاری حمله‌ور می‌‎شود و ضمن فحاشی و درگیری با سرپرست اردوی تیم ملی ووشو مردان، باعث ایجاد جراحاتی برای او می‌شود و به اموال این فدراسیون خسارات وارد می‌کند.

1397060206545883815130684

 

در بخشی از این اطلاعیه آمده است:

شب گذشته (چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۲) و پیش از این حمله، آقای احسان ده‌پهلوان با ادبیاتی توهین‌آمیز و تهدید آمیز در صفحه شبکه اجتماعی اینستاگرام خود اعلام می‌کند که فردا به فدراسیون ووشو می‌رود. وی همچنین طی چندین تماس و پیام با مسئولان مختلف فدراسیون ووشو اعلام می‌کند که روز پنجشنبه برای تسویه حساب شخصی با فدراسیون ووشو به محل این فدراسیون می‌رود.

این فرد (احسان ده‌پهلوان) با همراهی دختران، همسر و چند مرد در روز تعطیلی کاری فدراسیون ووشو، به محل این فدراسیون و دفتر ریاست حمله‌ می‌کند و در یک لحظه و هنگامی که نگهبان فدراسیون در حال جابجایی اقلام بوده است، وارد طبقات می‌‎شود.

نگهبان فدراسیون ووشو و سرپرست اردوی تیم ملی ووشو مردان که در محل حادثه حضور داشته است، پس از دیدن این صحنه به محل اتاق ریاست فدراسیون ووشو می‌‎رود تا این فرد را به بیرون از فدراسیون راهنمایی کند. در این لحظه احسان ده‌پهلوان به سمت سرپرست اردوی تیم ملی ووشو حمله‌ور می‌‎شود و صدماتی جدی به او وارد می‌آورد که با دخالت مربیان تیم ملی ووشو این درگیری در طبقه سوم به پایان می‌رسد.

همسر آقای ده‌پهلوان در همان حین با چوب دستی به سمت نگهبان فدراسیون ووشو و سرپرست اردوی تیم ملی حمله کرده و دائما خود را به زمین انداخته و فرزندان خود را جهت تصویربرداری خطاب قرار می‌دهد که در نهایت امر این نفرات به آرامش دعوت شده و به کمک مربیان تیم ملی به طبقات پائین فدراسیون هدایت می‌‎شوند.

آقای ده‌پهلوان پس از حمله به دفتر ریاست فدراسیون ووشو در طبقه سوم، به طبقه اول رفته و پس از اینکه متوجه می‌‎شود دختران ملی ‌پوش در خوابگاه آکادمی ملی ووشو حضور دارند، سعی می‌کند به خوابگاه دختران ملی‌پوش حمله‌ور شود که خوشبختانه با دخالت مربیان تیم ملی ووشو مردان و زنان، این فرد به بیرون از محل فدراسیون ووشو و خوابگاه دختران رانده می‎‌شود.

jxtujzbo

 

کاظم سیدعلیخانی پیشکسوت باشگاه پرسپولیس درگذشت

فدراسیون ووشو در ادامه ادعا می‌کند که فرد مهاجم به خوابگاه دختران ملی‌پوش ووشو نیز حمله‌ور شده است. این فدراسیون نوشته است:

وی به همراه همسر و فرزندانش با حضور در محوطه فدراسیون ووشو، با پرتاب سنگ به سمت خوابگاه دختران فدراسیون ووشو که ملی‌پوشان اعزامی به بازی‌های آسیایی و قهرمانی جهان در آن حضور داشتند، ضمن شکستن شیشه‌های خوابگاه دختران، باعث آسیب‌دیدگی دو تن از ملی‌پوشان و قهرمانان ووشو جهان (شهربانو منصوریان و سهیلا منصوریان) می‌شود.

در تمام این لحظات با رکیک‌ترین الفاظ ممکن مسئولان فدراسیون و خواهران منصوریان را خطاب قرار می‌دهد که کلیه تصاویر و صداهای ایشان جهت پیگیری قضایی موجود است.

در این اقدام شنیع و هتک حرمت به خوابگاه دختران فدراسیون ووشو، هیچگونه درگیری، دفاع و اقدامی از سوی ورزشکاران تیم ملی ووشو بانوان و کارمندان فدراسیون ووشو صورت نگرفته و صرفا ایشان و همراهانشان سعی بر “برهم زدن نظم” و “ورود به عنف” داشته‌اند.

طی تماس با پلیس (۱۱۰) این فرد و خانواده او متواری می‌شوند چرا که آقای ده‌پهلوان به خاطر رفتاری مشابه در سال گذشته در رقابت های قهرمانی کشور دختران، به دلیل تخریب به ۷ ماه حبس و به‌خاطر اخلال در نظم به ۸ ماه حبس تعزیری و همچنین ۲۷ ضربه شلاق محکوم شده که در حال حاضر تحت تعقیب قضایی است.

تصاویر ضبط شده تمام موارد بالا در دوربین‌های مدار بسته فدراسیون ووشو موجود بوده و این تصاویر در اختیار مراجع ذی‌صلاح جهت بررسی و پیگیری شکایات قرار گرفته است.

l2sealjm 1

 

در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است:

متاسفانه یکی از رسانه‌های رسمی کشور در اقدامی عجیب، غیر حرفه‌ای و عجولانه، ضمن مصاحبه با این فرد “متواری از قانون” و “هتاک حرمت” دختران ملی‌پوش ووشو و انتشار صحبت‌های او اقدام به نشر اکاذیب، تهمت و افترا در خصوص ماجرای یاد شده کرده که فدراسیون ووشو این موضوع را از مراجع قضایی ذی‌صلاح با جدیت تمام پیگیری خواهد کرد.

در انتها انتظار می‌رود از رسانه‌های کشور جهت حفظ آرامش اعضای تیم‌های ملی ووشو کشور در آستانه بازی‌های آسیایی ۲۰۲۳ هانگژو به موضوعات دامن نزده و فردی که محکویت قضایی وی قطعی شده است را به عنوان سوژه خبری خود قرار ندهند تا بیشتر از این، فردی که به گفته خود از “زوال عقل” رنج می‌برد و تحت پیگرد قانون است را تشویق به ادامه اقدام‌های مشابه نکنند.

ادعاهای «ده پهلوان»

2pj0fhdx
درگیری سال گذشته ده پهلوان با شهربانو منصوریان

 

 گزارش تصویری از دادگاه لیونل مسی

 

اما پهلوان که در فضای مجازی مسئولین فدراسیون را تهدید کرده بود به فعالیت خود در فضای مجازی ادامه داد و با انتشار برخی ها از چت هایش با شهربانو منصوریان ادعا کرد که برای پیروزی دخترش در مسابقات انتخابی تیم ملی به این ورزشکار شناخته شده و مسئولین فدراسیون پول هاى هنگفتى پرداخت کرده است.

ده پهلوان همچنین در خصوص اتفاقات مسابقات قهرمانى کشور در مصاحبه خود با خبرگزاری فارس گفت:

ما یک تیم از استان همدان را همراه با همسرم به زاهدان اعزام کردیم تا نفرات اعزامی در مسابقات قهرمانی کشور دختران حضور داشته باشند. متاسفانه در فینال مسابقات داوران حق کمند را پایمال کردند و همسرم به نحوه قضاوت داوران اعتراض کرده و در نهایت پس از کتک زدن دخترم و همسرم آنها را از سالن مسابقات اخراج کردند.

بعد از آن کیانا هم که در فینال حضور داشته او را نیز اخراج کردند. بنده وقتی به این اتفاق واکنش نشان دادم و اعتراض کردم با من نیز برخورد شد و حتی رئیس فدراسیون بنده را تهدید کرده که ما را از ووشو برای همیشه حذف خواهد کرد.

پدر این دو ووشوکار همدانی، در مصاحبه خود با یکی از رسانه‌ها، اعلام کرده که عوامل برگزاری مسابقات قهرمانی جوانان دختران با شوکر و اسپری فلفل به سمت دختران و همسر او حمله کرده‌اند و این موضوع دلیل درگیری او با عوامل برگزاری مسابقات و فدراسیون است. او گفت:

در چارچوب مسابقات قهرمانی کشور، من همراه با تیم استان همدان راهی این مسابقات شدم و همسرم به عنوان سرپرست کنار تیم استان همدان حضور داشت، با توجه به قوانین مسابقات، بیرون از سالن مسابقات حضور داشتم تا رقابت ها به پایان برسد اما همچون سال گذشته بازهم همسرم به من اطلاع داد که ناداوری ها در فینال مسابقات دوباره تکرار شد و این موضوع باعث حاشیه برای فرزندمان شد.

ابتدا ما به نحوه قضاوت داوران اعتراض کردیم اما ماجرا ختم بخیر نشد و درگیری پیش آمد و در نهایت همسرم و دخترم را از سالن مسابقات بیرون کردند، اما وقتی بیرون از سالن به این موضوع اعتراض کردم عده ای با اسپری گاز اشک آور به ما حمله کردند. متاسفانه حملاتی به من و خانواده ام شده که آثار ضرب و جرح روی دست و پا و بدن خانواده من به راحتی دیده می شود.

 

او همچنین درباره درگیری در محل فدراسیون ووشو مدعی شد که با بیل به سر همسرش ضربه زده شده است:

ما صبح امروز (پنجشنبه) به فدراسیون ووشو مراجعه کردیم تا بگوییم اصل داستان از چه برقرار بوده است اما متاسفانه کارمندان فدراسیون با بیل به سر همسر من ضربه زدند به طوری که برای دقایقی همسر بنده دچار بیهوشی شد. اگر امیر اوجاقی نبود ممکن بود کار به جاهای باریک کشیده شود و با دخالت او ماجرا بیشتر نشد.

البته در این میان خواهران منصوریان که در فدراسیون بودند به من و خانواده‌ام انواع اقسام بی احترامی‌ها را نثار کردند و با شمشیر تالو به ما حمله کردند. حتی من از آنها درخواست کردم پول من را که مبلغش ۵۰۰ میلیون تومان بود برگردانند. حتی چت و ویس و شماره حساب‌هایی هم که برای آنها پول واریز کردم موجود است. الان در راه رفتن به شهرستان نهاوند هستم تا در همانجا از طریق مراجع قانونی پیگیر شکایتم شوم. متاسفانه در این درگیری گردنبند همسرم گم شد.

گلایه های خواهران منصوریان

kqbnqy45

 

سوریان با قبول دومین شکست از المپیک حذف شد

اتفاقات جنجالی و ادعاهاى ده پهلوان با واکنش خواهران منصوریان نیز همراه بود و سهیلا و شهربانو منصوریان با انتشار فیلمی در اینستاگرام خود از حراست مجموعه آزادی و اتفاقاتی که برایشان افتاده گلایه‌مند بودند. منصوریان با تایید دریافت ۵٠ میلیون از ده پهلوان گفته این پول بابت هزینه باشگاهش پرداخت شده و بعد از مدتى به او بازگردانده شده است.

انتشار فیلم لحظات درگیرى در اینستاگرام خواهران منصوریان نشان می‌داد که ده پهلوان و خانواده‌اش به شکلی عجیب با سنگ به سوی پنجره های خوابگاه تیم ملی ووشو زنان حمله کردند و حتی این اتفاق باعث مصدومیت شهربانو منصوریان و چند تن دیگر از ورزشکاران شده است.

در حالیکه شهربانو منصوریان در ویدیو منتشر شده از وزیر ورزش انتقاد کرد و خواست به این ماجرا ورود کند، امروز علاوه بر اینکه کاظمی پور معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان در محل اردوی تیم ملی حاضر شد، وزارت ورزش در یک بیانیه این اتفاقات واکنش نشان داد.

بیانیه وزارت ورزش

در بخشی از بیانیه وزارت ورزش با وجود محکوم کردن این ماجرا آمده است که فدراسیون ووشو درخواستى مبنی بر راه ندادن ده پهلوان و خانواده اش به مجموعه ورزشی آزادی دریافت نکرده و مسوولیت اصلی بر عهده خود فدراسیون ووشو است.

ayqlypm1

 

این در حالی است که فدراسیون ووشو طی نامه‌ای با شماره ۶۴۴/د/۲۸۳/ ۱۴۰۱ با عنوان «درخواست ممانعت ورود ده پهلوان» مورخ ۱۴۰۱/۵/۱۱ خطاب به رئیس حراست مجموعه ورزشی آزادی صراحتا خواستار ممانعت از حضور «احسان ده‌پهلوان» باتوجه به صدور رأی کمیته انضباطی و پیگیری قضایی پرونده ایشان جهت پیشگیری از هرگونه مشکل و درگیری پیش‌بینی نشده، شده است که شاید با گذشت زمان از انتشار این نامه این موضوع به فراموشی سپرده شده است.

در حالی که کمتر از سه ماه تا بازی های آسیایی هانگژو باقی مانده و تیم ملی ووشو در بخش آقایان و بانوان امیدهای اصلی کسب مدال برای کاروان ایران هستند، این اتفاقات عجیب و تهدیدهای دوباره این فرد که به گفته خواهران منصوریان و برخی مسئولین فدراسیون ووشو اعلام کرده هفته بعد با سلاح گرم وارد فدراسیون خواهد شد! به نظر می‌رسد این موضوع نیازمند دخالت جدی وزارت ورزش جوانان و حتی نیروهای حراستی و امنیتی است تا آرامشی دوباره به فدراسیون ووشو و اردوی تیم ملی ووشو بانوان بازگردد.

منبع:روزیاتو

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۸۰ / ۱۰۰
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

عکس

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب
advanced-floating-content-close-btn