طی ۴۸ساعت اخیر در توئیتر فارسی انتشار یک ویدیوی عروسی بلوایی به پا کرده، در واقع تقریبا ترند اول روزهای اخیر ویدیوهای لاکچری از یک عروسی احتمالا در استانبول(بنا به ادعای کاربران) بوده، رقص چاقوی یکی از حضار از جمله برش‌هایی از این مراسم است که مورد توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته، میزانسن این رقص آن قدر از نظر کاربران شیک بوده که خیلی‌ها با قیاس این ویدیو و تجربیات شخصی‌شان نتیجه گرفته‌اند که حضور در چنین عروسی به زعم خودشان با کیفیتی خوش شانسی است.

  • ویدیویی از لاکچری‌ترین عروسی سال ایران، چشم‌ها را خیره کرد!

 

 یکی از منتقدان نوشته بود که در کشوری که خیلی‌ها به نان شب محتاج هستند، هزینه خامه روی کیک چنین مجالسی می‌تواند خیلی‌ها را سیر کند. به هر حال ماجرا جنبه‌های گوناگونی دارد و عده‌ای هم اصلا وایرال شدن این ویدیوها را تعمدی می‌دانند، این گروه معتقدند قرار است فالوورهای افراد شاخص این ویدیوها با این ترفند افزایش پیدا کند، کما این که تجربیات مشابهی هم پیش از این بوده و افرادی با همین ترفند فالوور جمع کرده‌اند.

ویدیویی از لاکچری‌ترین عروسی سال ایران، چشم‌ها را خیره کرد!

انتساب صاحبان این عروسی به برخی سرمایه‌داران شاخص یک محله معروف در شمال شهر تهران هم فراز دیگری از ماجراست، پای یک مشاور املاک و یک جواهرفروشی وسط است، یا حداقل این گونه ادعا شده، اصلا همین به میان آمدن نام مشاور املاکی را هم می‌شود ترفند دانست!

ویدیویی از لاکچری‌ترین عروسی سال ایران، چشم‌ها را خیره کرد!

نکته مهم ماجرا اما درون‌مایه اختلاف طبقاتی‌ست، حالا که طی ماه‌های اخیر مساله حجاب در صدر منازعات قرار دارد و روزی را بدون پلمپ و تنش در باب حجاب نداریم، از این سمت وقایع به ظاهر خرد و دم دستی مثل همین کلیپ عروسی نشان می‌دهد که چه غول خشمگینی زیر پوست اجتماع خوابیده، غولی مملو از تبعیض و آکنده از حس غلیظ نابرابری، وقتی یک عروسی نسبتا شیک تا این حد خشم و غضب را بیدار می‌کند، خیلی زیاد باید نگران روزها و ماه‌های آینده بود. این روزها همه چیز نشانه است، برای آن‌ها که اهل مشاهده و درک هستند.

منبع:رکنا

ماه رمضان ۱۴۰۲ چندم عید شروع میشه ؟