خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / جزئیات جدید از قتل بابک خرمدین
جزئیات جدید از قتل بابک خرمدین

جزئیات جدید از قتل بابک خرمدین

۴۵ / ۱۰۰

بابک خرمدین کارگردان و مستندساز مشهور ایرانی اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ توسط والدینش به قتل رسید. حالا دو سال بعد از مرگ دلخراش بابک خرمدین اطلاعات جدیدی از پرونده او به دست آمده است.

مرگ بابک خرمدین یکی از تراژیک ترین مرگ ها در میان اهالی سینمای ایران بود. او به دست پدر و مادرش به قتل رسید و جسد مثله شده اش در گوشه های شهر پیدا شد هرچند جسد هرگز کامل نشد و تکه هایی از آن همچنان مفقود است ، اما آزمایشات دی ان ای تایید کرد تکه های پیدا شده متعلق به بابک خرمدین است.

بابک خرمدین کیست

بابک خرمدین کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس ایرانی بود. آثار وی غالباً فیلم‌های کوتاه و بعضاً نیمه‌بلند یا بلند بودند. خرمدین سال‌ها در خارج از کشور بود و سپس به ایران بازگشت. وی سرانجام در ۴۶ سالگی کشته شد. بابک خرمدین متولد سال ۱۳۵۳ در تهران و دارای مدرک کارشناسی ارشد سینما از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران و فارغ‌التحصیل ۱۳۸۸ بود. او در سال ۸۹ به‌عنوان دانشجو راهی لندن شد و پس از مدتی به ایران بازگشت.

بابک خرمدین در شهرک اکباتان زندگی می کرد آنچه باعث شد قتل بابک کشف شود تکه ای از بدن او بود که در سطل زباله ای مقابل بلوکی که در آن زندگی می کرد پیدا شد.

جزئیات قتل بابک خرمدین

در ۲۶ اردیبهشت و پس از آن‌که بخش‌هایی از جسد مثله شده بابک خرمدین توسط یک کارگر شهرداری در شهرک اکباتان پیدا شد، پدر و مادر بابک مورد بازجویی قرار گرفتند آنها ادعا کردند از فرزندشان خبری ندارند اما دوربین های مداربسته بلوک چیز دیگری را نشان می داد.

وقتی دوربین های مداربسته مورد بازبینی قرار گرفت مشخص شد بابک هیچ وقت از آپارتمانی که متعلق به پدرش بوده بیرون نیامده ، اما در همان روز گمشدن بابک خرمدین پدر و مادر بابک دو ساک سنگین را با خود حمل کردند ساک هایی که رد خون آن نشان از جنایی فجیع داشت.

در ۲۷ اردیبهشت اکبر خرمدین (پدر مقتول) اعتراف کرد به‌همراه همسرش مواد بیهوش کننده به فرزندشان خورانده‌اند و پس از بیهوشی او، با بند کتانی پاهایش را بسته و یک بست پلاستیکی به گردنش انداخته و با چاقو چند ضربه به او زده‌اند. سپس جسد را به حمام خانه برده و پس از مثله کردنش تکه‌ها را در ۳ ساک دستی انداخته و حدود نیمه‌شب آن‌ها را در سطل زباله‌هایی در فاز ۳ اکباتان، آریاشهر و میدان صنعت رها کرده‌اند. اکبر خرمدین انگیزهٔ قتل پسرش را اذیت کردن‌ها و رفتار نامناسب مقتول با پدر و مادرش عنوان کرد. قاتل طی بازجویی‌ها، برای توجیه قتل مدعی شده بود که مقتول اقدام به آزار و اذیت و حتی ضرب و شتم آن‌ها می‌کرد و همچنین رابطه خارج از عرف با زنان داشت، درحالی که همسایه‌ها این ادعاها دربارهٔ اتهامات اخلاقی به مقتول را رد کردند.

سایت جنایی نوشته :رد این ادعاها فقط از سوی همسایه ها نبود همکاران و شاگردان بابک خرمدین نیز این ادعاها را رد کردند و گفتند که چنین اتفاقی رخ نداده و بابک بسیار فرد اخلاق مداری بوده است. گفته های پدر بابک باعث شد ماموران به دو مفقودی دیگر در خانواده بابک خرمدین هم مشکوک شوند.

فیلم جنجالی و تحلیلی سوئیچ پارتی و مهمانی مختلط در رودهن تهران

 

دو قتل جدید در پرونده قتل بابک خرمدین

بررسی ها نشان داد سالها قبل از قتل بابک ، آرزو خواهر او نیز به طور ناگهانی گمشده است. بابک و خواهرش رابطه بسیار نزدیکی با هم داشتند. بابک در سالهایی که خواهرش گمشده بود در خارج از ایران به سر می برد اما با او ارتباط داشت. فرامرز همسر دوم آرزو و پسرعمه بابک بود.

[پدر_و_مادر_بابک_خرمدین_در_دادسرای_جنایی]

بازجویی از خانواده بابک خرمدین نشان داد، رابطه بابک با فرامرز هم رابطه بسیار خوبی بوده است. آنطور که تاریخچه این خانواده نشان می داد ابتدا فرامرز گمشده بود. پدر و مادر بابک به او گفته بودند که فرامرز ، ارزو را ترک کرده و معلوم نیست کجا رفته است. پدر بابک خرمدین این ادعا به خانواده فرامرز هم کرده بود. او گفته بود اختلاف بین فرامرز و آرزو دلیل این ترک کردن ناگهانی بوده است.

فرامرز ، آرزو و بابک مشکل داشتند

پدر بابک خرمدین که حالا در سومین قتل به دام افتاده بود وقتی در برابر اتهام قتل فرزندانش قرار گرفت ادعا کرد همگی آنها مشکل اخلاقی داشتند ادعایی که مشخص شد دروغین است و این مرد برای توجیه خشونتی که نسبت به خانواده اش مرتکب شده بود انجام می داد.

او ادعا کرده بود داماد و دخترش و سپس بابک ، مشروبات الکلی مصرف می کردند و مواد می کشیدند و بعد هم روابط نامشروع داشتند.

قتل فرزندان به خاطر طغیان در برابر خشونت والدین

بازجویی های بعدی نشان داد آنچه والدین بابک خرمدین ادعا کرده اند دروغ بوده و زمانی که آرزو و بابک از ارتکاب قتل توسط والدینشان مطلع شدند پدر و مادر یک به یک آنها را کشته اند.

پدر و مادر آرزو حتی ادعا کردند ابتدا قرض خواب آور را ارزو خودش به شوهرش خوراند و بعد ما او را کشتیم اما بعد مشخص شد آنها به دخترشان آرزو گفته بودند شوهرت تو را ترک کرده و زمانی که آرزو پیگیر این مساله شده و راز قتل را فهمیده بود پدر و مادر تصمیم به قتل او هم گرفته بودند.

 

۷ سال بعد از اولین قتل یعنی در سال ۹۷ آرزو توسط پدر و مادرش کشته شد. یکی از دوستان آرزو در مصاحبه ای گفته بود که پدر و مادر آرزو ادعا می کردند آرزو ایران را ترک کرده و به ترکیه رفته است. بعد ادعا کردند چون او ام اس داشته در آسایشگاه است و بعد ازآن هم دیگر به تماس دوستان آرزو جواب ندادند ، ادعاهای این زوج دوستان آرزو را قانع نکرد اما آنها راهی هم برای پیگیری پرونده آرزو نداشتند.

آنطور که در پرونده قتل ها آمده است ، آرزو به دلیل بیماری که داشته و پی بردن به راز قتل شوهرش کشته شده است. بابک نیز وقتی به والدینش شک کرده توسط پدرش و مادرش کشته شده و داماد خانواده نیز به خاطر اختلافی که با پدر بابک یعنی دایی خودش داشته کشته شده است.

علی اکبر خرمدین طراح قتل بابک خرمدین کیست

علی اکبر خرمدین پدر بابک خرمدین متولد سال ۱۳۲۰ و یک نظامی بازنشسته بود که در سال ۱۴۰۰ ابتدا به اتهام یک فقره قتل و سپس سه فقره قتل بازداشت شد.

او در زمان بازداشت ۸۰ ساله بود. وی از سال ۹۰ قتل ها را آغاز کرد و سرانجام در سال ۱۴۰۰ بازداشت شد. او متهم به قتل زنجیره ای دو فرزند و یک دامادش شده بود.

علی اکبر خرمدین گفته بود اگر بازداشت نمی شد شاید فرزندان دیگر را هم به قتل می رساند. او ۴ فرزند داشت که دو تن از آنها به نام های بابک و آرزو را به قتل رسانده بود.

مادر بی رحم دخترش را به هتل نشینان دبی اجاره داد

علی اکبر خرمدین در خصوص قتل فرزندانش با مجازات قصاص روبه رو نبود اما در خصوص قتل خواهرزاده اش فرامرز می توانست با حکم قصاص روبه رو باشد. هرچند خواهرش در ابتدا گفته بود که قصاص برادر را می خواهد اما قبل از صدور کیفرخواست و چند ماه بعد از بازداشت به طور ناگهانی اعلام گذشت کرد.

به این ترتیب علی اکبر خرمدین که گفته می شود در زمان اشتغالش نیز فردی بسیار خشن بوده است از قصاص به طور کلی رها شد و پیش بینی می شد برای او مجازاتی حدود ۱۰ سال حبس در نظر گرفته شود.

 

مرگ علی اکبر خرمدین در زندان

زمانی که عالی اکبر خرمدین بازداشت شد مشخص که به سرطان بدخیم مبتلاست و امیدی زیادی به زنده بودن او نیست. با این حال بعد از پایان مراحل دادرسی در مرحله بازپرسی و در حالی که پرونده برای رسیدگی به شعبه ۵ دادگاه کیفری استان تهران ارسال شده بود او درخواست آزادی کرد.

 

علی اکبر خرمدین ادعا کرد حالا که قصاصی در کار نیست و به بیماری بدخیم مبتلاست و تحمل زندان را ندارد درخواست آزادی دارد اما قضات با آزادی وی مخالفت کردند.

او سرانجام ۳۰ آبان ماه ۱۴۰۰ یعنی ۶ ماه بعد از قتل بابک برملا شدن سایر قتل ها در زندان درگذشت. علت فوت او ایست قلبی عنوان شد.

ایران موسوی ثانی مادر بابک خرمدین و همدست شوهرش کی بود

ایران موسوی ثانی متولد ۱۳۳۰ مادر بابک و آرزو خرمدین و همدست شوهرش در قتل این دو و فرامرز بوده است.

ایران موسوی به گفته نزدیکان این خانواده زنی به طور کامل مطیع شوهرش بوده است. او در بازجویی ها ادعا کرده بود که از شوهرش می ترسیده و همه آنچه را که او گفته قبول می کرده و انجام می داده است.

ایران موسوی به همراه شوهرش اجساد سه مقتول را مثله کرده و با ساک به گوشه های مختلف شهر حمل کرده و پخش می کرده تا مبادا شوهرش دستگیر شود.

ایران موسوی ثانی در یکی از فیلم های پسرش بابک نیز نقش آفرینی کرده و بابک این فیلم را تقدیم مادرش کرده بود.

رفتارهای ایران موسوی ثانی در دادسرا باعث شد نسبت به سلامت روان او شک ایجاد شود بنابراین بازپرس درخواست کرد علی اکبر خرمدین و ایران موسوی ثانی هر دو در یک کمیسیون پزشکی قانونی مورد بررسی دقیق قرار بگیرند.

 

کهولت سن دارند اما سالم هستند

پدر و مادر بابک خرمدین مورد بررسی دقیق پزشکی قرار گرفتند اما در نهایت هر دو به لحاظ روانی سالم تشخیص داده شدند و با توجه به تکمیل تحقیقات برای هر دوی آنها کیفرخواست صادر شد.

پیش تر ادعا شده بود پزشکی قانونی گفته ایران موسوی علاوه بر کهولت سن دچار کم هوشی نیز هست.

آنطور که وبسایت جنایی دریافته است ، پزشکی قانونی تنها مشکل این زوج را کهولت سن تشخیص داده است.

هرچند فوت علی اکبر خرمدین به عنوان متهم ردیف اول تب و تاب اصلی این پرونده را گرفت و محاکمه ایران موسوی نیز در سکوت خبری برگزار شد اما حالا مشخص شده است ایران موسوی در جلسه دادگاه همه اعترافات قبلی را پس گرفته است. او در جلسه محاکمه اش که در شعبه ۱۳ دادگاه کیفری استان تهران برگزار شده بود همکاری در قتل دو فرزند و دامادش را رد کرده و ادعا کرده تحت فشار شوهرش اقدام به اعتراف کرده است و از هیچ چیز خبر نداشته و شوهرش او را وادار کرده بود که ساک جسد را حمل کند!

غوغای فیلم رقص چاقوی زنانه ! / مختلط و همه نیمه برهنه ؟! + تصویر

ادعایی که از سوی دادستان زیر سوال رفت چرا که این زن به مدت ۱۰ سال جزئیات دو قتل را مخفی کرده بود و از نظر دادستان این یعنی او قدرت تشخیص داشته و می دانسته است که مشارکت در دو قتل جرم است، دوم اینکه او تا زمانی که شوهرش به قتل ها اعتراف نکرده بود سکوت کرد و تحت بازجویی هم به قتل ها اعتراف نکرد. بنابراین قدرت برنامه ریزی هم داشته است. از نظر دادستان از آنجایی که او سه بار اعترافاتش را عوض کرده است نشان از هوش او در مدیریت مساله داشته و حالا که متهم ردیف اول فوت کرده است تلاش می کند همه جرم را به گردن او که نیست بی اندازد.

به نظر می رسد این زن البته تحت نفوذ شوهرش بوده است و آنطور که به مددکاری زندان گفته بود در طول سالهایی که با علی اکبر خرمدین زندگی می کرده است بارها از سوی او مورد خشونت قرار گرفته و حتی کتک های سنگین خورده بود.

ایران موسوی بعد از انتقال به زندان برای اینکه بتواند خود را از زندان رها کند فایل صوتی را منتشر کرد و مدعی شد که شوهرش مردی متجاوز بوده است! او بعدها گفت که این فایل صوتی راتحت فشار زندانیان بیرون داده چون آنها از او نفرت داشتند و در زندان اذیتش می کردند.

ایران موسوی ثانی پیشتر گفته بود از قتل هایی که مرتکب شده پشیمان نیست و اگر شوهرش تصمیم می گرفت بچه های دیگر را هم بکشد با او همکاری می کرد، گفته هایی که در دادگاه رد کرد.

در نهایت ایران موسوی ثانی از سوی دادگاه به ۴۵ ماه حبس محکوم شد اما بعد مورد عفو قرارگرفت.

ایران موسوی ثانی کجاست

اطلاعات تایید نشده ای که خبرنگار جنایی به دست آورده نشان می دهد ایران موسوی ثانی در یک آسایشگاه در تهران زندگی می کند. او بعد از آزادی از زندان از سوی خانواده اش پذیرفته نشد. دو فرزند دیگر این زن که زنده هستند هنوز نتوانسته اند کاری که مادر کرده را فراموش کنند. فرزندان ایران در دوران زندان به او سر زده و رسیدگی می کردند. حالا نیز در آسایشگاه به او رسیدگی می کنند.

ایران موسوی به دلیل اینکه به لحاظ جسمی هم ناتوان است امکان زندگی به تنهایی را ندارد به همین دلیل هم به آسایشگاه منتقل شده است.

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۴۵ / ۱۰۰

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

شرایط ورود به مدارس نمونه دولتی برای پایه دهم

شرایط ورود به مدارس نمونه دولتی برای پایه دهم

شرایط دانش‌آموزان پایه نهم برای شرکت در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی اعلام شد.