خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / تخریب ۸ کافه غیرمجاز از کافه‌های اکباتان با حکم قضایی صورت گرفت
تخریب 8 کافه غیرمجاز از کافه‌های اکباتان با حکم قضایی صورت گرفت

تخریب ۸ کافه غیرمجاز از کافه‌های اکباتان با حکم قضایی صورت گرفت

۷۲ / ۱۰۰

روز یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ساعت ۶ صبح عوامل شهرداری منطقه پنج با حکم دادستانی اقدام به تخریب مستحدثات ایجاد شده توسط هشت کافی‌شاپ شاخص در فاز ۲ اکباتان کردند.

ماجرای تخریب کافه‌های اکباتان چه بود؟

بر اساس بررسی‌های میدانی   این کافی‌شاپ ها حدود هشت سال پیش به صورت غیر قانونی، بدون در نظر گرفتن مسائل ایمنی و بهداشتی و بدون داشتن سند مالکیت به متراژ ۱۰۰ متر با سازه غیراساسی ایجاد شده بودند.

این در حالی است که این امر موجب نارضایتی ساکنین مخصوصاً بلوک‌های مجاور این کافه‌ها به دلیل تجمعات شبانه، آلودگی صوتی، رعایت نکردن بهداشت، مشکلات منکراتی و … شده و اهالی محل در بازه‌های مختلف با برقراری تماس با سامانه ۱۳۷ شکایت خود را از این موضوع اعلام کرده بودند.

سانحه هوایی در فرودگاه پیام دو کشته داشت

اما پس از تخریب این کافه‌ها جو رسانه‌ای معاند اقدام به تحریف موضوع و ایجاد ارتباط دروغین میان اغتشاشات سال گذشته و این تخریب‌ها کرد که البته با اعلام تجاوز غیرقانونی این کافه‌ها به فضای عمومی این موضوع رد شد.

این در حالی است که حتی اخطار جمع‌آوری مستحدثات در دو نوبت اول مرداد و ۹ اسفند سال گذشته به کافه‌ها ابلاغ شده بود که به دنبال عدم توجه مسئولان این کافه‌ها به اخطارها و درنهایت پس از دریافت حکم قضائی به تاریخ ۴۰۲/۱/۲۹ تخریب صورت گرفت.

ادعای شهرداری برای تخریب کافه های اکباتان!

 

به گزارش اسکیمو،احسان شریفی شهردار منطقه ۵ تهران   درباره علت چرایی تخریب کافه‌های بازارچه کوثر گفت: کافه‌های بازارچه کوثر هیچکدام دارای مجوز نبودند و به همین دلیل تخریب شدند.

وی ادامه داد: در گذر زمان مغازه‌های بازارچه کوثر به محیط عمومی خیابان تعرض کرده بودند و با چیدن صندلی و قرار دادن سایبان، سقف و ستون به صورت غیر مجاز و در فضایی که نه مالکیت و نه عرصه با آنها بود اقدام به ایجاد کافه‌هایی کرده بودند.

شریفی تصریح کرد: بر همین اساس و مطابق با ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها و ضمن هماهنگی با مراجع قضائی کافه‌هایی که به صورت غیرمجاز در محیط عمومی ایجاد شده بودند تخریب شدند.

وجود ۳۳ مرکز قانونی «همسریابی» در کشور/ نحوه دریافت مجوز مرکز همسریابی

شهردار منطقه ۵ تهران با بیان اینکه این تخریب حتی چندین ماه به تعویق افتاده بود گفت: مطرح شد که به دلایل سیاسی اقدام به تخریب کافه‌های بازارچه کوثر کرده‌ایم اما باید تاکید کنم که حتی در سال گذشته نیز از تخریب جلوگیری کردیم و با چندین ماه تعویق و مطابق با قانون کار تخریب انجام شد.

وی با تاکید بر اینکه اگر شهرداری تهران اقدام به تخریب این کافه‌ها نمی‌کرد مشمول ترک فعل بود گفت: در ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها به صراحت تاکید شده است که سد معابر عمومی و اشغال پیاده‌روها و استفاده غیر مجاز آنها و میدان‌ها و پارک‌ها و باغ‌های عمومی برای کسب و یا سکنی و یا هر عنوان دیگری ممنوع است و شهرداری مکلف است از آن جلوگیری و در رفع موانع موجود و آزاد کردن معابر و اماکن مذکور فوق وسیله مأمورین خود راساً اقدام کند.

بازداشت فروشنده "اینترنت هزار تومانی اربعین" در پایتخت

شریفی گفت: بر همین اساس و از آنجایی که این کافه‌ها مالکیت قانونی زمین را نداشتند و متجاوز بودند تخریب شدند.

منبع:مهر

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۷۲ / ۱۰۰

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

خبرساز شدن کلیپ فارغ التحصیلی دختران دانشکده الزهرا بوشهر

خبرساز شدن کلیپ فارغ التحصیلی دختران دانشکده الزهرا بوشهر

انتشار کلیپ فارغ التحصیلی متفاوت دختران دانشکده الزهرای دانشگاه فنی و حرفه ای بوشهر با واکنش منفی مسئولان این دانشگاه مواجه شده است.