خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / گواهینامه‌ رانندگی ۳ رنگ می‌شود
گواهینامه‌ رانندگی 3 رنگ می‌شود

گواهینامه‌ رانندگی ۳ رنگ می‌شود

۶۷ / ۱۰۰

 سردار سید کمال هادیانفر؛ رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: بالغ بر ۵۱ میلیون انواع گواهینامه‌ رانندگی در کشور داریم و ۴۰ میلیون وسیله نقلیه در کشور وجود دارد؛ در واقع باید گفت به ازای هر ۲ نفر در کشور یک وسیله نقلیه داریم.

وی افزود: ۳.۱ درصد در دارندگان گواهینامه و ۴.۳ درصد صدور گواهینامه موتورسیکلت افزایش داشته است.

هادیانفر با بیان اینکه هر ساعت در جاده‌ها ۲ نفر جان خود را از دست می‌دهند، گفت: در امسال هر ساعت ۲.۳ نفر در تصادفات جاده‌ای جان خود را از دست می‌دهند.

وی گفت: علی‌رغم اینکه خودروسازان اعلام کردند، شاهد افزایش ایمنی خودروها نبودیم و همچنان شاهد قفل شدن درهای خودرو در تصادفات شدید و آتش گرفتن خودروهای ایرانی هستیم.

رئیس پلیس راهور گفت: در ۷ محور اصلی کشور ربات‌های محاسبه متوسط سرعت وجود دارد و دیگر کم کردن سرعت در جلوی دوربین‌ها کافی‌ نیست.

وی خاطرنشان کرد: در حال پیگیری برای افزایش جرایم برخی از تخلفات رانندگی هستیم تا افرادی که متخلف حرفه‌ای هستند، بهتر رانندگی کنند.

هادیانفر با بیان اینکه بیش از هزار نقطه حادثه‌خیز هنوز در جاده‌ها وجود دارد، تصریح کرد: هنوز در جاده‌ها شاهد تصادفات در این نقاط هستیم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی با بیان اینکه اکثر مأموران راهور از دست‌افزار ایرانی سپهر استفاده می‌کنند، بیان کرد: کروکی الکترونیک در حال اجرایی شدن در سراسر کشور است و به‌زودی اجرا می‌شود، در حال حاضر در استان قم کروکی الکترونیکی به صورت صد در صدی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه چیپ الکترونیکی از کارت ماشین و گواهینامه حذف شده است، گفت: اکنون بر روی کارت‌ها از QR کد استفاده می‌کنیم و دیگر تأخیر در صدور کارت‌ها نداریم.

نادعلی: آسیب‌های اجتماعی به مرکزشهر رسیده است

به گزارش اسکیمو، هادیانفر با بیان اینکه پلیس پیشنهاد داده است تا گواهینامه‌ها به سه رنگ سفید، نقره‌ای و طلایی تغییر رنگ بدهند تا سطح رانندگی افراد سنجیده شود، تصریح کرد: اگر فردی خوب رانندگی کند گواهینامه‌اش از رنگ سفید به نقره‌ای و بعد از آن به طلایی تغییر رنگ می‌دهد، همچنین با خوب رانندگی کردن فرد می‌تواند میزان جرایم قبلی را کاهش دهد.

طرح صدور گواهینامه‌ رانندگی موتورسیکلت

رئیس پلیس راهور خاطرنشان کرد: ۱۲ میلیون دارندگان موتورسیکلت در کشور داریم که بالغ بر ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از اینها موتورسیکلت دارند اما گواهینامه ندارند؛ به همین منظور قرار است طرح صدور گواهینامه آسان موتورسیکلت را اجرا کنیم. از وزیر اقتصاد و بیمه‌ها درخواست کردیم هزینه شخص ثالث موتورسیکلت را تا حداقل ممکن کاهش دهند.

کتاب آیین‌نامه تغییر می‌کند

هادیانفر از انتشار کتاب آیین‌نامه جدید با تعداد صفحات کمتر خبر داد و گفت: در این کتاب فقط قوانین و مسائل مهم چاپ می‌شود.

وی با بیان اینکه ۲ میلیون و ۶۶۶ هزار خودرو داریم که بیش از یک میلیون تومان جریمه دارند، گفت: در سال ۱۴۰۱ تقریبا ۱۳۱ میلیون جریمه برای خودروهای متخلف صادر شد، تمرکز ما بر تخلفات حادثه‌ساز است که در این جرایم اعمال قانون صورت گرفته است.

توهین علی کریمی به شهدا صدای همه را درآورد

رئیس پلیس راهور فراجا با بیان اینکه برای یک میلیون و ۵۶۳ نفر گواهینامه جدید صادر شده است، اظهار کرد: ۸۰ درصد جرایم وسایل نقلیه دستگاه‌ها و ۹۱ درصد جرائم شهروندان اعمال وصول شده است.

وی با تاکید بر اینکه افرادی که به تازگی گواهینامه خودرو دریافت می‌کنند تا یک سال اجازه رانندگی در جاده ندارند، گفت: در مجموع ۲ میلیون و ۲۳۰ هزار گواهینامه المثنی صادر شده است.

هادیانفر گفت: یک میلیون و ۱۰۰ هزار تصادف جرحی و خسارتی داشتیم و برای ۵۷۲ هزار و ۳۷۴ تصادف کروکی کشیدیم یعنی برای تصادفاتی که فوتی بودند یا مبلغ خسارتی بالای ۲۰ میلیون تومان بوده لست.

رئیس پلیس راهور افزود: در سال ۱۴۰۰ تعداد ۱۹ هزار و ۴۹۰ نفر از هموطنان را در شهر و جاده بر اثر تصادفات از دست دادیم و بیش از ۲ هزار و ۷۱۲ نفر نسبت به ۱۴۰۰ افزایش داشته است؛ یعنی ما برگشتیم به ۷-۸ سال پیش!

وی با اشاره به اینکه در استان‌های فارس، کرمان، اصفهان، آذربایجان شرقی، مرکزی و مازندران بیشترین تصادفات فوتی را داشته‌ایم، گفت: اگر دولت، مردم و دستگاه تصادفات را حدی نگیرند به مرز ۱۹ هزار جان باخته تصادفات در سال می‌رسیم که البته رسیده‌ایم!

هادیانفر خاطرنشان کرد: با ۷۶ کشور تفاهم کرده‌ایم که به مدت ۶ ماه گواهینامه رانندگی ایران (بین‌المللی)  مورد پذیرش باشد و سعی داریم تا متن گواهینامه‌ها را هم دو زبانه کنیم.

سوابق تحصیلی درکنکور 1402 کی اعمال می‌شود؟

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی اضافه کرد: با کشورهای اسپانیا، بلغارستان، ترکیه، قطر، نیکاراگوئه، ارمنستان، چین، ایتالیا و قزاقستان در حال تفاهم هستیم تا گواهینامه ایرانی برای همیشه در کشور میزبان پذیرفته شود و مدت ۶ ماه برداشته شود.

هادیانفر در ادامه بیان کرد: اینکه نیاز به نوسازی ناوگان فرسوده پلیس، هلال احمر، اورژانس و دیگر دستگاه‌ها را داریم در توان کسی جز دولت هست؟ چرا بر این نوسازی اهتمام جدی نیست؟ اسقاط متوقف و صوری است و وضعیت خوبی نداریم.

وی گفت: همه قطعات خودر و موتور از چین وارد میشود و اینجا مونتاژ می‌شود و می‌گویند این خودروی ملی است! دولت باید در اینجا نقش‌آفرینی کند تا خودروی ملی تولید شود.

وی خاطرنشان کرد: ۱۱ عوارضی به صورت الکترونیک عوارض میگیرد و مابقی نقدی است چراکه به به بخش خصوصی واگذار شده است و بخش خصوصی هم علاقمند به دریافت پول نقد است، اما باید تمام عوارض‌ها الکترونیک شود تا ترافیک ایجاد نشود.

منبع:تسنیم

 

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۶۷ / ۱۰۰

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

خبرساز شدن کلیپ فارغ التحصیلی دختران دانشکده الزهرا بوشهر

خبرساز شدن کلیپ فارغ التحصیلی دختران دانشکده الزهرا بوشهر

انتشار کلیپ فارغ التحصیلی متفاوت دختران دانشکده الزهرای دانشگاه فنی و حرفه ای بوشهر با واکنش منفی مسئولان این دانشگاه مواجه شده است.