خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / آغاز عملیات اجرایی اتصال مدارس به طرح فیبرنوری
آغاز عملیات اجرایی اتصال مدارس به طرح فیبرنوری

آغاز عملیات اجرایی اتصال مدارس به طرح فیبرنوری

۷۶ / ۱۰۰

 

 آیین آغاز عملیات اجرایی اتصال مدارس به طرح فیبرنوری با حضور رضامراد صحرایی سرپرست وزارت آموزش و پرورش و عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دبستان همدانی پردیس برگزار شد.

به گزارش اسکیمو،در این مراسم تفاهم‌نامه عملیات اجرایی اتصال پرسرعت مدارس کشور از طریق فیبرنوری به امضای صحرایی و زارع پور رسید.

  اتصال همه مدارس شهری به فیبرنوری تا پایان دولت سیزدهم

بر اساس اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، طی برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان دولت سیزدهم، ۲۰ میلیون خانوار در کشور تحت پوشش طرح فیبر نوری قرار خواهند گرفت.

امیر محمدزاده‌ لاجوردی معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم اظهار کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و ارتباطات توسعه زیرساخت‌های ارتباطی را مدنظر قرار داده تا شاهد زیر ساخت با کیفیت و توسعه مناسب در این زمینه باشیم.

وی به روستاها به اینترنت  اشاره کرد و ادامه داد: از منظر پوشش اینترنت در حوزه روستایی در روستاهای دارای ۲۰ خانوار به بیش از ۹۰ درصد رسیده‌ایم و امیدواریم شاهد پوشش ۱۰۰ درصدی روستاهای بالای بیست خانوار باشیم.

لاجوردی افزود: پوشش اینترنت در حوزه شهری ۴۱ درصد است که البته در کیفیت دچار عقب ماندگی هستیم اما با اتصال به فیبر نوری شاهد پوشش اینترنت ۲۰ میلیون خانوار و کیفیت سرعت خواهیم بود.

رضا صادقی کنسرت برگزار می‌کند ؛ کنسرتی برای همراهی با زلزله زدگان خوی

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تا پایان دولت سیزدهم همه مدارس شهری به فیبرنوری متصل می‌شوند.

رضامراد صحرایی سرپرست وزارت آموزش و پرورش نیز در این برنامه گفت: این اقدام مهم یعنی شروع اتصال خانوارهای ایرانی ‌‌‌‌به فیبرنوری از مدارس نوید توجه به مدرسه و آینده‌سازان کشور است.

وی با ابراز خرسندی از ورود اینترنت به همه مدارس ادامه داد: این اقدام نشان داد که می‌شود با کار جهادی، فاصله بین رویا و عمل را کم کرد و اکنون می‌توان تحولات پساکرونایی را در مدارس به اجرا در آورد‌.

صحرایی با اشاره به شکاف دیجیتالی گفت: اتصال مدارس به فیبر نوری، شکاف دیجیتالی را برطرف خواهد کرد. البته امکانات دیجیتالی برای مدارس کم نداریم اما به دلیل نبود زیرساخت‌ها از کلان‌شهرها خارج نشده است اما با این اقدام همه جای ایران پایتخت شده است و فاصله بین پایتخت و شهرهای دیگر کم شده است و نشان از عدالت است.

اتباع خارجی مقیم ایران می‌توانند با "دفترچه اقامت" به عراق بروند

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم در این مراسم گفت: با تلاش همکارانم توانسته‌ایم زیرساخت فیبر نوری را ظرف ۳ سال پیش ببریم و در تلاش هستیم تا پایان سال رقم پیش‌بینی شده را به ۴۰ تا ۵۰ درصد برسانیم و تا پایان دولت سیزدهم ۲۰ میلیون خانوار تحت پوشش فیبرنوری قرار خواهند گرفت.

وی با با بیان اینکه در کنار زیر ساخت اینترنت به دنبال پرسرعت و باکیفیت هستیم، افزود: تاکنون ۴ هزار روستا را در دولت سیزدهم به اینترنت متصل کرده‌ایم و ۳ هزار روستا باقی‌مانده است که تلاش داریم به سرعت انجام شود.

زارع پور اضافه کرد: برنامه‌ریزی کرده‌ایم که ۱۰، ۱۵ مدارس تا پایان شهریور به فیبر نوری متصل شوند؛ همچنین تا پایان سال ۳۵ درصد مدارس و تا پایان دولت سیزدهم همه مدارس به فیبرنوری متصل شوند.

وی به ارائه پنجره ملی خدمات دولت هوشمند اشاره کرد و افزود: تلاش می‌کنیم همه خدمات پنجره ملی تا پایان سال در خدمت مردم قرار گیرد؛ بنده اسامی هر چهار فرزندم که باید کتاب برایشان تهیه کنند در این سایت مشاهده کردم و امکان ثبت اینترنتی کتاب درسی در کنار ۳ هزار خدمت دیگر برای مردم فراهم است. از وزارت آموزش و پرورش می‌خواهیم بقیه خدمات آموزشی را هم به این پنجره متصل کنند. مثلا می‌خواستم کارنامه فرزندانم را ببینم نبود و  ان‌شاءالله ظرف یک ماه آینده همه خدمات آموزش و پرورش به این پنجره متصل شود.

پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی باید از سطح مدارس آغاز شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: چهارشنبه آینده آغاز عملیات اجرایی در ۱۰۰ شهر به فیبر نوری را شاهد خواهیم بود و تا پایان دوم ۲۰ میلیون خانوار به فیبرنوری متصل می‌شود.

منبع:فارس

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۷۶ / ۱۰۰

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

خبرساز شدن کلیپ فارغ التحصیلی دختران دانشکده الزهرا بوشهر

خبرساز شدن کلیپ فارغ التحصیلی دختران دانشکده الزهرا بوشهر

انتشار کلیپ فارغ التحصیلی متفاوت دختران دانشکده الزهرای دانشگاه فنی و حرفه ای بوشهر با واکنش منفی مسئولان این دانشگاه مواجه شده است.