خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / «مایسا» دوساله شد/ بچه‌ فیل آسیایی۷۰۰ کیلویی در سلامت کامل است
«مایسا» دوساله شد/ بچه‌ فیل آسیایی۷۰۰ کیلویی در سلامت کامل است

«مایسا» دوساله شد/ بچه‌ فیل آسیایی۷۰۰ کیلویی در سلامت کامل است

۸۶ / ۱۰۰

به گزارش اسکیمو،فیل آسیایی گونه‌ای در حال انقراض است. سال ۱۳۹۲ رییس‌جمهوری سریلانکا دو زنجیر فیل آسیایی (یک زنجیرفیل ماده به نام «میهری» و یک زنجیرفیل نر به‌نام «مهاسن») را به رییس‌جمهوری وقت ایران هدیه داد و این فیل‌ها از یتیم‌خانه فیل‌ها در کشور سریلانکا به ایران منتقل شدند.

سال ۹۸ بود که فیل ماده در باغ وحش ارم باردار شد و برخلاف فیل‌های دیگر که بعد از ۲۰ تا ۲۲ماه فارغ می‌شوند، «میهری» بعد از گذراندن دوره ۲۴ماهه بارداری بچه فیل را به دنیا آورد.

به گفته محمد حسن حسینی رییس باغ وحش ارم- نوزاد متولد شده ماده و جثه آن مقداری کوچک‌تر از حد معمول بود و همین مسئله باعث شده بود تا برای استفاده از شیر فیل مادر نیاز به آموزش و وقت بیشتری باشد.

مجازات طلاق صوری برای دریافت مستمری والدین چیست؟

پس از دوماه که فیل مادر و بچه فیل دوره‌های مراقبتی و قرنطینه خود را گذراندند، بچه فیل باغ وحش ارم «مایسا» نامیده شد و باغ ‌وحش ارم از سلامت آن خبر داد.

«مایسا» دوساله شد/ بچه‌ فیل آسیایی۷۰۰ کیلویی در سلامت کامل است

مراسم جشن دوسالگی بچه‌فیل آسیایی در باغ وحش ارم

 امروز (۲۲ اردیبهشت‌ماه) مراسم جشن دوسالگی این بچه‌فیل آسیایی در باغ وحش ارم برگزار شد که محمدحسین حسینی در گفت و گو با ایسنا درباره آخرین وضعیت «مایسا» اظهار کرد: دندان‌های شیری این ماده فیل دوساله به‌طور کامل رشد کرده است و شرایط طبیعی و نرمالی دارد.

وی با تاکید بر اینکه مایسا تا چهارسالگی از شیر تغذیه می‌کند، ادامه داد: یک فیل بالغ روزانه ۷۰ الی ۹۰ کیلو مواد غذایی مورد نیاز خود را مصرف می‌کند.

ساخت‌وساز غیرمجاز را جرم‌انگاری کنید

رییس باغ وحش ارم با تاکید بر اینکه مایسا از شرایط جسمی مناسب و سلامت جسمی برخوردار است، گفت: این ماده فیل دوساله در زمان تولد ۷۰ کیلو وزن داشت و در حاضر در سن دو سالگی ۷۰۰ کیلو وزن دارد.

فیل آسیایی

به گفته وی، ماهانه یک میلیارد و دویست هزارتومان برای تغذیه گوناه‌های تحت حفاظت در باغ وحش صرف می‌شود که دارای بهترین کیفیت و مورد تأیید دامپزشکان هستند.

حسینی در پایان تصریح کرد: هیچ کدام از گونه‌های جانوری که در باغ وحش زندگی می‌کنند، توانایی زیستن در حیات وحش را ندارند، چرا که یا در باغ وحش به دنیا آمده‌اند و یا از یتیم‌خانه‌ حیوانات و باغ‌ وحش‌های دیگر به این مکان منتقل شده‌اند.

جزئیات برخورد پلیس با مأموری که حجاب را قانون نمی‌دانست

منبع:ایسنا

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۸۶ / ۱۰۰

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

داوود هزینه بازداشت شد + جزئیات

داوود هزینه بازداشت شد + جزئیات

داوود غفاری معروف به داوود هزینه، به جرم قاچاق انسان و پولشویی تحت تعقیب بود و اعلان قرمز اینترپل داشت.