خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / انتقاد از کمبود بانک‌ قرض‌الحسنه در کشور
انتقاد از کمبود بانک‌ قرض‌الحسنه در کشور

انتقاد از کمبود بانک‌ قرض‌الحسنه در کشور

۴۵ / ۱۰۰

  سومین دوره همایش ملی “قرض نیکو” در راستای توجه به بانکداری قرض‌الحسنه در کشور صبح امروز در کمیته امداد کشور آغاز شد.در این همایش، مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد اظهار کرد: ما تنها ۲ بانک قرض‌الحسنه در کشور داریم و پرسش بنده این است چرا نباید تعداد بانک‌های قرص الحسنه افزایش یابد؟

وی افزود: فرهنگ قرض‌الحسنه بسیار مهم است و انتظار داریم به آیت مهم توجه شود.

اهمیت ترویج قرص الحسنه

بختیاری ادامه داد: در ۶ آیه از قرآن کریم صراحتاً به موضوع قرض‌الحسنه اشاره شده است، در آیه‌‌ ۲۴۵ سوره بقره، آیه ۱۲ سوره مائده، آیه ۲سوره حدید بر اهمیت ترویج قرص الحسنه تاکید شده است.

وعده رئیس سازمان سنجش به کنکوری‌های 1403؛ فرصت‌های بهتری برای داوطلبان درنظر گرفته‌ایم

رئیس کمیته امداد تأکید کرد: معتقدیم بسیج همگانی باید برای قرض‌الحسنه و قرض دادن نیکو به نیازمندان جامعه باید صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه نباید وام دادن به کارمندان در صندوق‌ها صورت بگیرد، ابراز کرد: صندوق امداد ولایت یک ویژگی بسیار مهم دارد، این صندوق تاکنون به پرسنل خود وام نداده و نخواهد داد.

عملکرد صندوق امداد ولایت

رئیس کمیته امداد درباره عملکرد صندوق امداد ولایت، تأکید کرد: از بدو تأسیس این تا پایان سال ۱۴۰۱ در مجموع ۲ میلیون وام صندوق و ۱۶ هزار میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه به مددجویان و نیازمند پرداخت شده است، در بحث مسکن نیز ۱۶۱ هزار نفر، ۱۹۰۰ میلیارد تومان وام دریافت کرده‌اند که این آمار در بحث اشتغال ۱۹۵هزار نفر است که این تعداد ۳هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد: در موضوع فعالیت‌های فرهنگی ۲۶ هزار نفر موفق شده اند دریافت کنند ۲۱۰ میلیارد تومان دریافت کنند.

۱۷۰۰۰ لوح هخامنشی ، ‌گروگان آمریکا

وی یادآور شد:  یک میلیون و ۶۱۸ هزار نفر وام حمایتی دریافت کرده‌اند و ۱۰ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان به آنها پرداخت شده است که معوقات این صندوق به ۱.۵ درصد هم نمی‌رسد.

بختیاری درباره عملکرد صندوق امداد ولایت در سال ۱۴۰۱ اظهار داشت: در سال ۱۴۰۱، در حوزه مسکن ۳۱ هزار و ۴۱۹ مورد وام در قالب ۵۰۲‌ میلیارد تومان، در حوزه اشتغال ۳۱ هزار ۸۰۱ وام با اعتباری بالغ بر ۸۹۱ میلیارد تومان، در حوزه فرهنگی شش هزار و ۳۳ وام با اعتباری بالغ بر ۷۰‌ میلیارد تومان، در حوزه حمایت بیش از ۲۷۱ هزار وام با اعتباری بالغ بر ۱۳۱ میلیارد تومان وام پرداخت شد؛ در مجموع در سال گذشته به ۳۴۰ هزار ۶۳۷ نفر وام پرداخت شد که بالغ بر ۸۰ درصد در دهک یک، دو و سه هستند.

ادعای عجیب فاطمه گودرزی در موردسما جهانباز دختر اصفهانی در شیراز

وی اظهار داشت: امروز هشت میلیون نفر در صندوق امداد ولایت عضو هستند که از این تعداد شش میلیون ۵۰ هزار نفر  فعال هستند.

منبع:فارس

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۴۵ / ۱۰۰

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

خبرساز شدن کلیپ فارغ التحصیلی دختران دانشکده الزهرا بوشهر

خبرساز شدن کلیپ فارغ التحصیلی دختران دانشکده الزهرا بوشهر

انتشار کلیپ فارغ التحصیلی متفاوت دختران دانشکده الزهرای دانشگاه فنی و حرفه ای بوشهر با واکنش منفی مسئولان این دانشگاه مواجه شده است.