خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / زمان پیاده روی اربعین ۱۴۰۲ اعلام شد
زمان راهپیمایی اربعین اعلام شد

زمان پیاده روی اربعین ۱۴۰۲ اعلام شد

۷۷ / ۱۰۰

به گزارش اسکیمو،سومین نشست کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین درحالی برگزار شد که امید کوثری‌فر؛ مدیر اجرایی ستاد مرکزی اربعین با اعلام این خبر که عملیات اربعین سال ۱۴۰۲ از اول ماه صفر (برابر با ۲۷ مردادماه ۱۴۰۲ به تقویم شمسی) آغاز خواهد شد، اظهار کرد: یکی از مباحثی که در سال گذشته وجود داشت، موضوع حضور زائران اربعین پیش از اجرای عملیات اربعین در کشور عراق بود.

وی با بیان اینکه مواکب عراقی از دهم ماه صفر خدمت‌رسانی خود را آغاز می‌کنند، افزود: تصمیم ستاد اربعین این شد که از اول ماه صفر تا ۲۵ ماه صفر عملیات اجرایی اربعین آغاز شود.

مدیر اجرایی ستاد مرکزی اربعین گفت: محوریت کمیته خدمات شهری از شهرداری تهران به سازمان شهرداری‌های کل کشور محول شد تا بتوانیم از خدمات تمام شهرداری‌های سراسر کشور بهره‌مند شویم.

دلیل تاخیر در صدور گذرنامه‌های اربعین 1402چیست؟

حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب؛ نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز از ستاد مرکزی اربعین خواست عملکردش را بررسی کند و با شناخت نسبت به نقاط ضعف و قوت، تلاش کند تا هر سال وضعیت برگزاری مراسم اربعین بهتر از سال قبل شود.

پیگیری خدمات پزشکی و همچنین چگونگی خروج اتباع خارجی از مرزها به انگیزه حضور در پیاده‌روی اربعین از موضوعاتی بود که پس از طرح آن‌ها، قرار شد کمیته‌های مرتبط، با تدوین راهکارهای مناسب، مشکلات آن را برطرف کنند.

تسهیل در امور موکب‌ها و مشکلاتی که در تردد زائران وجود دارد، از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست مطرح شد. همچنین پیشنهاد شد تردد زائران در مرز بر اساس نوبت‌دهی باشد تا ازدحام در مرز صورت نگیرد. هرچند این پیشنهاد، اربعین هرسال مطرح می‌شود، اما اجرای آن همواره با مشکلاتی روبه‌رو شده و تردد از برخی مرزها را دشوار کرده است.

میراحمدی؛ رئیس ستاد مرکزی اربعین نیز پیش‌تر گفته است: ما به دنبال انتظام‌بخشی سفر زائرین هستیم. امسال به دنبال این هستیم که از قبل تاریخ رفت و برگشت هر زائر و همچنین مرزی را که قصد عبور از آن دارد مشخص کنیم تا زائر با مشکل مواجه نشود.

ماجرای پیدا شدن ساق پای انسان در سطل زباله طرشت

رئیس ستاد مرکزی اربعین همچنین از توافقات خوبی که با وزارت کشور عراق برای تسهیل امور اربعین در سال جدید انجام شده، ‌ خبر داده و گفته بود که برای جلوگیری از ازدحام و معطلی با عراق توافق شده که گذرنامه‌های ویژه‌ و موقتی برای زائران ایرانی به منظور تردد از مرزهای عراق هنگام اربعین در نظر گرفته شود.

هدف زائران از پیاده روی اربعین چیست؟

کسب ثواب و شفاعت، همراهی و همقدمی با عاشقان امام حسین(علیه السلام)، ادای نذر، تحمل سختی در مسیر حرکت کاروان اسرای کربلا، زیارت کم هزینه، کنجکاوی و در نهایت همراهی بستگان و آشنایان از دیگر اهدافی بوده است که زائران اربعین به آن ها اشاره کرده اند.

بازرسی برهنه بدنی متهمان در بازداشتگاه‌ها

منبع:تسنیم

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۷۷ / ۱۰۰

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

داوود هزینه بازداشت شد + جزئیات

داوود هزینه بازداشت شد + جزئیات

داوود غفاری معروف به داوود هزینه، به جرم قاچاق انسان و پولشویی تحت تعقیب بود و اعلان قرمز اینترپل داشت.