خانه / اخبار / اخبار سیاسی / تغییر وزیر ارشاد؟ | علت تعیین جانشین برای اسماعیلی
تغییر وزیر ارشاد؟ | علت تعیین جانشین برای اسماعیلی

تغییر وزیر ارشاد؟ | علت تعیین جانشین برای اسماعیلی

۶۸ / ۱۰۰

به گزارش اسکیمو، در پی حواشی در فضای مجازی درباره تغییر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جایگزینی معاون حقوقی او برای پست وزارت، پیگیری‌ها نشان می‌دهد که ماجرا چیز دیگری است و خبر تغییر وزیر ارشاد اساساً‌ کذب است.

بر اساس پیگیری‌هایی که انجام شده است، اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، یک برنامه تحولی برای حوزه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه داده است که برای انجام این امور، سیدمحمد هاشمی معاون حقوقی خود را برای پیگیری این امور در داخل وزارتخانه به عنوان جانشین خود، مأمور کرده است.

سفیر ایران در افغانستان عوض شد | تائید خبری که تکذیب شد

باید گفت که موضوع جانشینی، جایگاه جدید و تازه‌ای نیست و در ادوار قبلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با عنوان قائم مقام وجود داشته است. اطلاق کلمه جانشینی نیز بنا بر ابلاغیه سازمان امور استخدامی کشور است. در واقع در ادوار قبلی، به عنوان مثال، حسین انتظامی به عنوان جانشین عباس صالحی بوده است اما عنوان جایگاه سازمانی آنان قائم مقام بوده است. همان‌طور که عزت‌الله ضرغامی قائم‌مقام علی لاریجانی، احمد مسجد جامعی قائم‌مقام عطاءالله مهاجرانی و اصغر پورمحمدی قائم‌مقام سیدمحمد حسینی بوده است.

نباید صبر کنیم ترامپ به مرگ عادی بمیرد | مردم منتظر انتقام‌ شهید سلیمانی هستند

نکته دیگر اینکه قرار است جانشین وزیر فرهنگ در موارد حساس و مهم، از طرف وزیر و با هماهنگی او اتخاذ مواضع کند. برای همین در پایان تأکید می‌شود که این جانشینی یک امر کاملاً درون سازمانی، اداری و تشکیلاتی است و برای تسهیل انجام امور برنامه‌ تحولی وزیر فرهنگ اتخاذ شده است و هیچ بار سیاسی خاصی ندارد.

بنابراین تغییر وزیر فعلی فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزیر شدن معاونت حقوقی شایعه‌ای بیش نیست.

منبع: تسنیم

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۶۸ / ۱۰۰
جزئیات بیشتر از پرونده و اتهامات «امیر نصر آزادانی»

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

اقامه نماز عید فطر به امامت رهبر انقلاب

اقامه نماز عید فطر به امامت رهبر انقلاب

نماز عید سعید فطر به امامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای،رهبر معظم انقلاب برگزار می‌شود.