خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / انتقاد وزارت بهداشت از تبلیغ دخانیات در فیلم‌های سینمایی
انتقاد وزارت بهداشت از تبلیغ دخانیات در فیلم‌های سینمایی

انتقاد وزارت بهداشت از تبلیغ دخانیات در فیلم‌های سینمایی

۷۸ / ۱۰۰

  جلسه هماهنگی هفته ملی بدون دخانیات امروز (چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه) در ستاد مرکزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ریاست دکتر جعفر جندقی رییس مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.

به گزارش اسکیمو،دکتر جندقی در این نشست با تاکید بر اینکه باید با بسیج اطلاع رسانی در هفته ملی مبارزه با دخانیات، کاهش مصرف دخانیات در کشور را رقم بزنیم، گفت: ازهمه کسانی که دلسوز جامعه و جوانان کشور هستند، دعوت می کنیم که در این مسیر ما را یاری کنند.

رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه وظیفه ما آگاه سازی مردم در خصوص عوارض و خطرات دخانیات است، تصریح کرد: استعمال دخانیات ۴ هزار ماده شیمیایی و ۴۰۰ ماده سرطان زا را وارد بدن می کند که بسیار خطرناک است.

دستگیری ۱۳۸۹ مرد و ۴۸ زن در چهارشنبه‌سوری

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران جزو کشورهای پیشرو در تدوین قانون جامع پیشگیری از دخانیات است، خاطرنشان کرد: باید قوانین را به سمتی ببریم که در کاهش دسترسی فیزیکی افراد به سیگار موثرتر واقع شود.

 

برخی فیلم‌های شبکه‌های خانگی، سراسر تبلیغ دخانیات است

جندقی ضمن انتقاد از برخی فیلم‌های سینمایی به ویژه فیلم‌های شبکه های خانگی، گفت: برخی از فیلم هایی که در شبکه‌های خانگی پخش می‌شود سراسر تبلیغ دخانیات است.

وی در مورد فیلم ها سینمایی و شبکه های خانگی گفت: سکانس هایی که در فیلم ها به نمایش گذاشته می شود، تاثیر مخربی بر روح و روان نوجوانان و ترغیب آنان برای استعمال دخانیات می گذارد.

کاهش قدرت باروری مردان با مصرف «دخانیات» و «ویپ»

رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: باعث تاسف است که اعلام کنیم برخی از همین فیلم های سینمایی و فیلم های سینمایی نمایش خانگی حتی روش استعمال دخانیات و مواد مخدر را هم به جوانان و نوجوانان آموزش می‌دهند. از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تقاضا داریم که مجدانه به محتوای این فیلم ها ورود کند و جلوی تبلیغ و اشاعه آن را در محصولات فرهنگی بگیرد.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، جندقی همچنین به فروش مواد دخانی در سوپرمارکت ها و هایپرمارکت ها اشاره و تصریح کرد: استندهای شکیل دخانیات در فروشگاه ها تحریک تقاضاست و در یک اقدام عاجل باید فروش سیگار به صورت نخی در فروشگاه‌ها ممنوع شود.

شهید حبیب بدوی میلیاردری که شهید مدافع حرم شد

رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، آموزش، اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و نفوذ اجتماعی را چهار راهکار بسیار مهم در جلوگیری از استعمال دخانیات عنوان کرد.

منبع:ایسنا

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۷۸ / ۱۰۰

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

خبرساز شدن کلیپ فارغ التحصیلی دختران دانشکده الزهرا بوشهر

خبرساز شدن کلیپ فارغ التحصیلی دختران دانشکده الزهرا بوشهر

انتشار کلیپ فارغ التحصیلی متفاوت دختران دانشکده الزهرای دانشگاه فنی و حرفه ای بوشهر با واکنش منفی مسئولان این دانشگاه مواجه شده است.