خانه / اخبار / اخبار فرهنگي وهنري / برنامه‌های دهه کرامت مردمی و حول محور اعتاب مقدس برگزار می‌شود
برنامه‌های دهه کرامت مردمی و حول محور اعتاب مقدس برگزار می‌شود

برنامه‌های دهه کرامت مردمی و حول محور اعتاب مقدس برگزار می‌شود

۸۴ / ۱۰۰

به گزارش اسکیمو، به نقل از روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، حجت‌الاسلام کمال الدین خداداده امروز (۲۰ اردیبهشت) در نشست ستاد بزرگداشت دهه کرامت کشور در شیراز گفت: امامزادگان معظم هزاران سال است که منشا انتشار نور، برکت و خیر در نقاط مختلف ایران اسلامی بوده اند و خوشحالم که امروز در خدمت بزرگوارانی هستیم که مدال نوکری و خادمی آستان مطهر حضرت احمد بن موسی الکاظم (ع) را بر عهده دارند، چرا که ایشان این شهر و دیار را با خون خود بیمه کرده است.

رئیس ستاد بزرگداشت دهه کرامت کشور، ادامه داد: قریب ۱۵ سال است که ستاد بزرگداشت دهه کرامت کشور با عنایت به تاکیدات مقام معظم رهبری در راستای بزرگداشت این ایام از میلاد حضرت معصومه (س) در اول ذیقعده تا ولادت امام رضا (ع) در یازدهم این ماه بیش از پیش گرامی داشته می‌شود.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، خاطرنشان کرد: برای گرامیداشت این ایام روز بزرگداشت مقام حضرت احمد بن موسی (ع) در ششم ذیقعده و روز تکریم امامزادگان (ع) نیز در پنجم این ماه در نظر گرفته شد تا با توجه به اینکه مردم اعتاب مقدسه و بقاع متبرکه را پناهگاه خود می‌دانند، در مورد اولیای الهی بیشتر صحبت شود.

نگاهی به کارنامه کارگردان سریال سقوط ؛ از تدوین‌گری تا کارگردانی

وی با تاکید بر اینکه مراسم ها و برنامه های ایام دهه کرامت با محوریت اعتاب مقدسه برگزار می‌شود، گفت: امسال با تدبیری که از سوی نماینده ولی فقیه در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور صورت گرفت، ساز و کاری با همراهی ستاد بزرگداشت دهه کرامت اندیشیده شد که کار از جنس مردمی باشد و با هماهنگی بیشتر جریان‌سازی و انتشار موارد تبلیغی ضریب مضاعف گیرد.

هدف از نشست ستاد بزرگداشت دهه کرامت

حجت‌الاسلام خداداده هدف از برگزاری این نشست را هم افزایی و تصمیم گیری در خصوص اجرای برنامه‌های مشترک نهادهای فرهنگی در ایام دهه کرامت ذکر و تاکید کرد: طبق گزارش‌های ارائه شده در این نشست برنامه‌ریزی‌ها و کارهای خوبی انجام شده است و شیراز علاوه بر سابقه ادبی و گردشگری به مرکز معرفتی و زیارتی تبدیل شده ضمن اینکه نقش‌آفرینی خوبی با محوریت حرم مطهر حضرت احمدبن موسی (ع) با راهبری تولیت این حرم بین نهادهای مختلف در جریان است.

فیلم‌ های تلویزیون در روز سوم فروردین ماه

رئیس ستاد بزرگداشت دهه کرامت کشور، با تاکید بر اینکه امسال جشن‌های ولادت باسعادت حضرت معصومه (س) باید به صورت متفاوت تر برگزار شود، اظهار کرد: در تمدن‌های دنیا کمتر سراغ داریم که برای یک زن گنبد و بارگاه بسازند اما جای جای ایران اسلامی حرم‌های مطهری از این بانوان عالمه برخوردار است.

وی ادامه داد: ما وقتی از زن صحبت می‌کنیم اسامی با برکت حضرت فاطمه زهرا (س)، حضرت معصومه (س) و حضرت زینب (س) بر ذهن متبلور می‌شود و ما باید این را قدر بدانیم.

حجت‌الاسلام  خداداده افزود: با تدابیری که انجام شده است، تجلیل از امامزادگان جلیل‌القدر (ع) در همه حرم های مطهر با همکاری ادارات کل اوقاف و امور خیریه استان‌ها برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در روز بزرگداشت حضرت احمد بن موسی(ع) نیز برنامه‌های خاصی در سراسر کشور برگزار می‌شود که منحصر به شیراز نخواهد شد.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشورَ، خاطرنشان کرد: استقرار ستاد بزرگداشت دهه کرامت کشور در ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد به این خاطر است که برنامه‌های این ایام از جنس مسجد است و دلیل دیگر نقش مساجد در مردمی‌سازی جشن‌هاست.

نقاشی‌ هایی این زن قرن‌ها به نام شوهرش بود

وی همچنین تاکید کرد: ویژگی خاصی که برنامه‌های امسال حرم نسبت به سال‌های گذشته دارد این است که گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حمله تروریستی حرم را نیز دارد و ما هرچه داریم به برکت خون شهداست.

نشست ستاد بزرگداشت دهه کرامت کشور با حضور نمایندگان اعتاب مقدسه و مسئولان کشوری و استانی عضو این ستاد در مرکز همایش‌های بین‌المللی آستان مقدس حضرت شاهچراغ (ع) برگزار شد.

منبع:ایسنا

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۸۴ / ۱۰۰

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

همه چیز درباره فیلم سینمایی «سال گربه»،کمدی جدید بهرام افشاری در سینما

همه چیز درباره فیلم سینمایی «سال گربه»،کمدی جدید بهرام افشاری در سینما

سعید خانی تهیه کننده فیلم سینمایی «سال گربه» که از چهارشنبه و همزمان با عید سعید فطر اکران می‌شود از ژانر و مشخصات این فیلم گفت.