خانه / اخبار / اخبار ورزشي / جزئیات مشکلات پدر آرات حسینی و آکادمی سپاهان و حواشی آن
آرات حسینی سپاهان

جزئیات مشکلات پدر آرات حسینی و آکادمی سپاهان و حواشی آن

۸۳ / ۱۰۰

آرات حسینی کودک اعجوبه ای است که در همان سال های اول زندگی با نشان دادن توانایی های بدنی و استعدادش در انجام انواع حرکات ورزشی مورد توجه قرار گرفت و به شهرت رسید. او و پدرش که مربی آرات هم محسوب می شود رفته رفته تمرکزشان را بر توانایی های فوتبالی او گذاشتند و در نهایت راهی برای حضور و تمرین در آکادمی فوتبال لیورپول برای او باز شد. اما این حضور به انعقاد قراردادی منجر نشد و خبرهای پیوستن او به تیم بارسلونا هم به سرانجام نرسید. پس از آن آرات و پدرش به ایران بازگشتند و در خبری پیوستن آرات به آکادمی سپاهان منتشر شد. حال پس از گذشت چند ماه با اعلام فسخ قرارداد آرات حسینی و آکادمی سپاهان، سیل انتقادات هر دو طرف به سمت دیگری جاری شده است.

فسخ قرارداد آرات حسینی با سپاهان

آرات حسینی و آکادمی سپاهان

به گزارش اسکیمو،پدر آرات حسینی در خصوص فسخ قرارد با سپاهان در مصاحبه ای گفت: ما از ابتدا هم قراردادی با سپاهان نبستیم اما با توجه به این‌که سپاهان اعلام کرده و استوری گذاشته بود، ما هم مجاب شدیم استوری را منتشر کنیم. به اصفهان رفتیم اما مسائلی که در ذهن من بود، برآورده نشد.

مشکل محل اقامت و تغذیه

او توضیح داد: سپاهان قرار بود خانه‌ای در اختیار ما قرار بدهد اما مکانی که در اختیار ما قرار دادند طوری بود که مادر آرات حتی نمی‌توانست غذا بپزد و ما حتی لباسشویی هم نداشتیم. پس از مدتی یک مربی دیگر هم به آن‌جا آمد و ما هم اذیت می‌شدیم‌ و از طرفی ما روی تغذیه آرات هم حساس هستیم و اصلا غذای بیرون را به او نمی‌دهیم و امکانات لازم را هم نداشتیم.

شرایط تمرینی آرات حسینی

آرات حسینی و آکادمی سپاهان

پدر آرات درباره شرایط تمرینی او در آکادمی سپاهان گفت: ما اصلا وارد تمرینات تیمی نشده بودیم و با توجه به این‌که آرات تازه آمده بود، باید مدتی را به صورت اختصاصی تمرین می‌کرد و سپاهان هم یک مربی به اسم آقای سعید بیات در اختیار ما قرار داد که واقعا عالی بود اما با توجه به شرایطی که داشتیم، تصمیم به ترک اصفهان گرفتیم.

سو استفاده از برند آرات

حسینی با گلایه از باشگاه سپاهان بیان کرد: روز اولی که رفتیم، من با شخصی صحبت کردم که می‌گفت پیج آرات دنبال‌کنندگان زیادی دارد و برند محسوب می‌شود و ما هم برند خودمان را داریم؛ شما دیگر برای جاهای دیگر تبلیغ نکنید و ۶ برندی را که ما داریم، تبلیغ کنید. من حس کردم هدف سپاهان تبلیغات در پیج آرات است و می‌خواهند برای مثال اگر ۱۰۰ میلیون هزینه کرده‌اند، چند برابر آن را به دست بیاورند.

آرات حسینی و آکادمی سپاهان

او در ادامه گفت: آرات یک برند است و فکر می‌کنم سپاهان هم قصد استفاده از این برند را داشت.‌ پیج آرات ۶میلیون دنبال‌کننده دارد و اگر بخواهیم در آن تبلیغ کنیم، در بدترین حالت و با کمترین تبلیغ روزی ۲میلیون درآمد دارد اما من مدت‌هاست که سالی یک تبلیغ هم نمی‌کنم. اگر من فیلمی از آرات با لباس سپاهان منتشر کنم، ممکن است پیج ۴۳۳ و … هم بازنشر کنند و چند میلیون نفر می‌بینند و سپاهان می‌توانست بیشتر هزینه‌های خودش را از پیج آرات بردارد. اما در این بین چه چیزی عاید ما می‌شد؟ من اگر بخواهم روزی سه تبلیغ کنم، می‌توانم بهترین خانه را در اصفهان بگیرم و بهترین زندگی را داشته باشم اما در آن شرایطی که برای ما مهیا شده بود، آرات حتی غذای مناسب هم نمی‌توانست بخورد.

آرات حسینی و آکادمی سپاهان

حسینی افزود: مدام می‌گفتند ما بزرگترین آکادمی ایران هستیم اما من هنوز آکادمی آن‌ها را ندیده بودم و حتی همان ابتدا که من مصاحبه کردم و گفتم در مسیر قشم هستم به من گفتند چرا این حرف را زدی؟ این برای وجهه ما خوب نیست، ما بزرگترین آکادمی آسیا هستیم و امکاناتی داریم که هیچ باشگاهی ندارد. در صورتی که آرات هم یک برند است و قطعا آن‌ها هم به خاطر آن برند جلو آمده بودند. به فرض که فوتبال آرات هم ضعیف باشد اما چطور باید با یک برند برخورد کرد؟

بیوگرافی کامل مهرداد اولادی بازیکن تیم ملوان انزلی

آرات حسینی و آکادمی سپاهان

پدر آرات درباره واکنش باشگاه سپاهان به جدایی او توضیح داد: من قصد داشتم باشگاه را از این تصمیم‌مان مطلع کنم و به ما گفتند فلان روز به شما جواب می‌دهیم اما هر بار قرار را عقب انداختند و در نهایت هم من به صورت یک‌طرفه این تصمیم را گرفتم. قرار بود چهارشنبه به من جواب بدهند اما گفتند پنج‌شنبه بیا و باز هم پنج‌شنبه گفتند درخواستت را بنویس و بعد از بازی سپاهان بیا. بعد از بازی دوباره گفتند درخواستت را بنویس که من هم گفتم شما را به خیر و ما را به سلامت. بعد از این‌که من این موضوع را اعلام کردم هم هیچ تماسی با من نداشتند.

برنامه آرات برای آینده

آرات حسینی و آکادمی سپاهان

او در خصوص برنامه آرات برای آینده گفت: مسیر ادامه دارد و باید فکر کنیم و تصمیم بگیریم. فعلا آرات تمریناتش را به صورت انفرادی دنبال می‌کند و شاید هم به‌مدت یک سال به دبی برویم؛ البته هنوز قطعی نیست و باید درباره این موضوع بیشتر فکر کنم.

او در پایان در پاسخ به این سوال که «با توجه به این‌که قبلا اعلام کرده بود هدف آرات حضور در اسپانیا است، چه زمانی به این کشور سفر خواهند کرد؟» گفت: فعلا مشخص نیست. از تاریخی که مدنظر خودم بود، یک ماه گذشته و هنوز هم نرفته‌ایم، چون شرایط تمرینی آرات خوب نیست.

واکنش آکادمی سپاهان به حرف های پدر آرات

آرات حسینی و آکادمی سپاهان

ساعاتی بعد از کنایه تند پدر آرات حسینی، چهره معروف اینستاگرامی، در خصوص جدایی او از سپاهان، مدیر آکادمی زردپوشان اصفهانی در اظهاراتی جدید به این اظهارات پاسخ داده و تمرینات انفرادی او را «خطر برای سلامتی» آرات دانسته است.

او همچنین از نگاه غیرحرفه‌ای پدر آرات انتقاد کرد و گفت فشاری که او بر فرزندش ایجاد کرده باعث شده آرات در موقعیتی قرار بگیرد که از انگلیس به ایران برگردد.

مدیر آکادمی سپاهان همچنین ادعا کرده که پدر او درخواست یک خانه مبله بزرگ و ۴۰ میلیون تومان دستمزد ماهیانه و تغذیه موردنظر خودش را کرده بود و همچنین خارج از زمان تمرین تیمی، تمرینات شخصی عجیب برای آرات می‌گذاشت.

آرات حسینی و آکادمی سپاهان

حرف‌های محمدعلی بصیریان را در ادامه می‌خوانید:

متأسفانه آرات حرفه‌ای نیست
در ورزش حرفه‌ای معمولا قرارداد با بازیکنی بسته می‌شود که حرفه‌ای باشد و یک بازیکن حرفه‌ای قطعا بدون قرارداد در یک سیستم نخواهد بود، آرات از نظر شما بازیکن حرفه‌ای محسوب می‌شود؟ این بازیکن حرفه‌ای محسوب نمی‌شود.

به ما گفتند آرات دوست دارد در سپاهان باشد

آرات حسینی و آکادمی سپاهان
آرات یک استعداد است و از طرف آقای برومند یکی از مربیان ایرانی به ما معرفی شد که علاقه‌مند است به باشگاه سپاهان بیاید، باشگاه گفت، چون یک استعداد ورزشی است، ما از او حمایت می‌کنیم، هماهنگ کنید که به اینجا بیاید تا از طریق باشگاه بتوانیم خدمات لازم را به او بدهیم، چون یک استعداد است و باید از او حمایت شود.

اول از سپاهان تشکر کردند، حالا اینطور می‌گویند

برای عقد قرارداد نیاز بود دو طرف بنشینند مسائل را بررسی کنند تا به یک نتیجه برسند. دو نگاه وجود داشت، نگاه ما حمایت از آرات بود، ولی نگاه پدر متفاوت بود. حرف‌های او ضد و نقیض است. من یک استوری از ایشان دارم که بسیار از باشگاه سپاهان تشکر کردند که رفتار و برخورد خوبی با آن‌ها داشتیم، اسکان و امکانات خوب در اختیارشان قرار دادیم و حالا حرف‌های دیگری می‌زنند، این حرف‌ها ضد و نقیض است، اگر شرایط بد بوده پس آن استوری برای چه بوده؟

حمله صادق کوشکی به علی‌ دایی و فردوسی‌پور | صادق کوشکی پیشکسوتان فوتبال را مورد حمله قرار داد

پدر آرات گفت حاضر نیستم قرارداد ببندم

آرات حسینی و آکادمی سپاهان
ایشان آمدند به ما مراجعه کردند که علاقه دارند در باشگاه سپاهان باشند، باشگاه سپاهان هم با روی باز پذیرفت؛ با حضور آرات و پدرش در ورزشگاه نقش جهان جلسه گذاشتیم، مدیریت در آن جلسه از حضور آرات در سپاهان استقبال و اعلام حمایت کردند. بعد از این اتفاقات خانواده حسینی به سفر رفتند و بعد از برگشت پدر، قرارداد طبق مذاکرات قبلی آماده شده بود؛ ولی پدر آرات حاضر به امضای قرارداد نشد و گفت این اقداماتی که در نظر گرفته‌اید برای من بسیار کم است و من قرارداد را امضا نمی‌کنم.

محل اسکان او در کنار بازیکنان حرفه‌ای بود

آرات حسینی و آکادمی سپاهان
پدر آرات گفت یک محل اقامت برای ما در نظر بگیرید؛ ما هم در محل اقامتی که ورزشکاران حرفه‌ای ما اسکان دارند، سرمربی تیم هندبال بزرگسالان، سرمربی تیم والیبال بزرگسالان، بعضی بازیکنان فوتبال بزرگسالان آنجا اسکان دارند به ایشان اسکان دادیم. ایشان کاخ می‌خواستند که من نمی‌توانستم کاخ در اختیارشان بگذارم. ایشان آمدند و درخواست عجیب و غریبی داشتند، به ما گفتند یک خانه مبله کامل و بزرگ که بتوانم مهمانانمان را پذیرایی کنم بدهید، پول غذا و ماهانه ۴۰ میلیون تومان به من بدهید، همه امکانات برای آموزش بچه در اختیارم قرار دهید.

هم روانشناس و هم کارشناس تغذیه به او دادیم

باشگاه یک مبلغ ماهانه در نظر گرفته بود، مکانی برای اسکان و تمامی هزینه‌های آموزشی از جمله روانشناس، کارشناس تغذیه، مربی اختصاصی، مربی بدنسازی، تست‌های پزشکی، اقدامات پزشکی و سلامت در اختیارشان قرار دادیم که ایشان با این مبلغ مخالف بودند.

پدر آرات به پسرش نگاه بیزینسی دارد

آرات حسینی و آکادمی سپاهان
باشگاه مبلغ موردنظر پدر آرات را از جنبه حمایتی خارج می‌داند. معتقد است این مبلغ پیشنهادی جنبه بیزنسی دارد و مشخص است پدر نگاه بیزینسی به فرزند خود دارد، ضمن اینکه در مدتی که آرات اینجا بود مشاوره‌های مختلفی انجام دادیم و متوجه شدیم بچه بسیار تحت فشار است و احتمال ایجاد خطر برای بچه و باشگاه زیاد بود و احساس می‌کنیم در انگلیس هم همین مسئله بود و برای همین به ایران آمدند که امیدوارم اینگونه نباشد.

آرات دست روی سینه می‌گذاشت و خسته بود

آرات حسینی و آکادمی سپاهان

من اگر با بچه خودم رفتار و فشار جدی خارج از عرف بچگانه خودش داشته باشم و مثل یک آدم بزرگ به او نگاه کنم، ممکن است این بچه دچار مشکلاتی شود، این بچه وقتی سر تمرین می‌آمد، می‌دیدیم که دست روی سینه‌اش می‌گذارد، به نظر می‌رسید خسته است و تحت فشار تمرینی سنگین قرار داشت.

چند بار ما دیدیم که بدون هماهنگی با مربی و ما صبح این بچه را به ورزشگاه می‌آوردند و هوازی با او کار می‌کردند، بدون اینکه به مربی بدنساز گفته باشند و با باشگاه هماهنگ کرده باشند. این رفتار‌ها را با این بچه داشتند و خطرناک بود و ممکن بود اتفاقی برای این بچه بیفتد. وقتی در قالب قرار نمی‌گرفتند، احتمال اینکه این مسئولیت (به خطر افتادن سلامتی آرات) به گردن باشگاه بیفتد وجود داشت.

ما آماده حمایت و کمک هستیم اما…

آرات حسینی و آکادمی سپاهان
وقتی آرات در اختیار ماست، تمرین، تغذیه، رفتار، فشاری که باید آورده شود، مدرسه و… به عهده من است، ولی وقتی پدر و مادر رفتاری اضافه انجام می‌دهند، این خارج از عرف است و ممکن است به بچه آسیب وارد شود. ما آماده حمایت هستیم و مجدد اعلام می‌کنیم، ولی به شرطی که تمام اختیارات تمرینی و آموزشی بر عهده ما باشد.

نمی‌خواستیم از نام آرات سوءاستفاده شود
اگر قرار بود تبلیغات سوء در پیج آرات شود، زیبنده نام سپاهان نبود، از همین رو باشگاه به پدر آرات اعلام کرد شما هر گونه تبلیغی خواستید انجام دهید با باشگاه هماهنگ باشید.

افشاگری تلخ از مرگ امیرحسین شیرچی،فوتبالیست ایرانی

آرات یک چهره فوتبالی نیست، اما استعداد دارد

آرات حسینی و آکادمی سپاهان
این بچه گناه دارد. آرات تقصیری ندارد. این بچه پاک و معصوم و سالم جز ورزش چیزی نمی‌خواهد. ولی استفاده ابزاری از او می‌شود. من برای آرات آرزوی موفقیت دارم، آرات یک چهره فوتبالی نیست، ولی یک استعداد است که استعداد یادگیری حرکتی بسیار بالایی دارد، هوش بسیار بالایی دارد، ولی سرعتش نیاز به کار دارد، نمی‌توانیم به عنوان بازیکن فوتبالیست به او نگاه کنیم کنیم، چون هنوز به سنی نرسیده که تشخیص پوزیشن برایش انجام شود. ولی با بررسی‌ای که روی آن انجام شد استعداد فوتبالی خاصی ندارد و استعداد او در حوزه حرکات نمایشی ورزشی است.

صفحات رشد آرات حسینی بسته شده و ما نگرانیم

آرات حسینی و آکادمی سپاهان
با فشار‌هایی که به آرات آمده صفحات رشد او بسته شده است. آرات بچگی و بازیگوشی نکرده و از نظر ذهنی با همه بچه‌ها کاملا متفاوت است. من دلم برای این بچه می‌سوزد، آرزو داشتم در این باشگاه بود و به او خدمت می‌کردم، تمام تلاشم را کردم که هر کاری می‌توانم برای این بچه انجام دهم، ولی مسائل پدرش اجازه نداد این همکاری شکل بگیرد. فشار تمرینی بالا باعث شده صفحات رشد بچه بسته شود. این بچه نیاز دارد تمریناتش تغییر کند تا بتواند رشد کند.

پدر آرات حسینی جواب تماس ما را نداد

پدر آرات با ما تماس گرفت و گفت که اگر امکان دارد چند روز دیگر در هتل اقامت داشته باشد که با درخواست او موافقت شد و بعد از آن دیگر جواب تلفن ما را نداد. در آخر هم لازم است همه را به استوری خداحافظی ایشان ارجاع دهم که صحبتی در خصوص نارضایتی از شرایط نکرده بودند.

پدر آرات در استوری صفحه اینستاگرام آرات در واکنش به صحبت های محمدعلی بصیریان نوشت:

آرات حسینی و آکادمی سپاهان

اما ماجرا به همین جا ختم نشد. پس از انتشار صحبت های مدیرعامل آکادمی درخصوص در خطر بود جان آرات و مشکلاتی که برای رشد او پیش آمده است، کاربران فضای مجازی واکنش های تندی داشتند.

کاربری در توییتر در واکنش به این خبر نوشت: «باشگاه سپاهان اعلام کرده که جان آرات حسینی در خطر هست! به خاطر فشار تمرینات سنگین پدرش نه تنها صفحات رشد بچه قفل شده بلکه امکان سکته قلبی هم وجود داره. با اعلام رسمی مسئول آکادمی باشگاه سپاهان الان وظیفه مدعی العموم است که جان این بچه را نجات دهد».

07 14

کاربر دیگری افزود: «امیدوارم این خبرصحت نداشته باشد، ولی درصورت صحت نمی دانم چه جزایی باید در انتظار این پدر باشد؟ چندین بارهم که مصاحبه این پدر را درشبکه های مختلف دیدم، بی منطق و عصبی به نظر میرسید. فدا کردن کودکی و زندگی یک طفل، به خاطر کسب محبوبیت برای او و احتمالا درآمد برای والد»

08 12

مادر آرات نیز با اکانت توییتری خود به صحبت های بصیریان پاسخ داد:

62

اما گفته های او هم با واکنش منفی مخاطبان در فضای مجازی روبرو شد و بازتاب خوبی نداشت. کاربری در توییتر با خشم اظهار داشت: «یعنی به اون بچه حتی یک اسلایس پیتزا هم ندادید؟ چرا تو بچگی این‌ها رو ازش دریغ کردید؟ دیگه چه چیزهایی رو ازش گرفتید؟»

در ادامه مادر آرات در استوری اینستاگرامش با گلایه از مسئولین سپاهان جزئیات بیشتری از برنامه غذایی و زندگی آرات را مطرح کرد.

06 20

منبع:روزیاتو

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۸۳ / ۱۰۰

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

شگفت انگیز و باورنکردنی ؛ سالیوان به ایران می‌آید | جزئیات

شگفت انگیز و باورنکردنی ؛ سالیوان به ایران می‌آید | جزئیات

رونی سالیوان اسطوره اسنوکر جهان قرار است به دعوت مرد شماره یک اسنوکر ایران، به کشورمان سفر کند.