خانه / اخبار / اخبار پزشکی / سازمان جهانی بهداشت: وضعیت اضطراری کووید ۱۹برای همه تمام نشده است
سازمان جهانی بهداشت: وضعیت اضطراری کووید 19برای همه تمام نشده است

سازمان جهانی بهداشت: وضعیت اضطراری کووید ۱۹برای همه تمام نشده است

۷۵ / ۱۰۰

به گزارش اسکیمو،به نقل از مدیکال اکسپرس، با پایان مرحله اضطراری همه‌گیری کووید ۱۹، یادآوری این موضوع که حدود هفت میلیون نفر بر اثر ابتلا به  بیماری کرونا از سال ۲۰۲۰ میلادی تاکنون جان خود را از دست داده اند، بسیار مهم است.

باید در نظر داشته باشیم که برای برخی از افراد به ویژه آنهایی که از نظر بالینی آسیب‌پذیر هستند، وضعیت اضطراری این بیماری هنوز تمام نشده و ممکن است هرگز هم تمام نشود.

آخرین وضعیت شیوع جذام در ایران / شناسایی 7 مبتلای جدید در ۱۴۰۱

بیماری کووید ۱۹ همچنان در هفته، عامل میلیون ها عفونت و هزاران مرگ در جهان است.

 

همه افراد می بایست اقداماتی مانند شستن دست‌ها و دریافت دزهای یادآور واکسن را انجام دهند تا از خود و اطرافیانشان در برابر کووید ۱۹ و سایر ویروس‌های تنفسی محافظت کنند. با این حال مسوولیت پیشگیری از موارد اضطراری بهداشت عمومی نباید صرفاً در دست مردم باشد.

اقداماتی که اکنون دولت‌ها، کارفرمایان و مقامات بهداشتی می‌توانند انجام دهند، می‌توانند در برابر شرایط اضطراری بهداشت عمومی در آینده از ما محافظت کنند.

مقابله سیستماتیک با اطلاعات نادرست، بهبود تهویه در مدارس، محل‌های کار و سایر فضاهای داخلی عمومی و … همگی راه‌های خوبی برای شروعِ ساختن جوامع انعطاف‌پذیرتر با هدف آمادگی در برابر همه‌گیری احتمالی بعدی هستند.

وجود 190 هزار نمونه در بانک ژنتیک کشور/۵۴ هزار نمونه مربوط به مجرمان حرفه‌ای است

اعلام پایان وضعیت اضطراری کووید ۱۹

سازمان جهانی بهداشت در تاریخ جمعه ۵ مه ۲۰۲۳ به طور رسمی پایان وضعیت اضطراری کووید ۱۹ در جهان را اعلام کرد. این سازمان در ژانویه ۲۰۲۰، شیوع ویروس کرونا را یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی و نگرانی بین‌المللی اعلام کرده بود.

منبع:ایسنا

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۷۵ / ۱۰۰

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

سندرم تخمدان پلی کیستیک و رژیم ؛ برای تخمدان پلی کیستیک چی خوبه ؟ |

سندرم تخمدان پلی کیستیک و رژیم ؛ برای تخمدان پلی کیستیک چی خوبه ؟ | راهکارهایی برای پیشگیری از سندرم تخمدان پلی کیستیک

سندرم تخمدان پلی کیستیک وضعیتی است که در آن تخمدان‌ها مقدار غیر طبیعی از آندروژن‌ها، هورمون‌های جنسی مردانه را تولید می‌کنند که معمولاً در زنان به مقدار کمی وجود دارد. در این بیماری، کیست‌های کوچک متعددی در تخمدان‌ها تشکیل می‌شوند که عوامل مختلفی از جمله نوع تغذیه نیز می‌تواند بر آن‌ها مؤثر باشد.