خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / افتتاح مرکز معاینه‌ فنی دوستدار محیط زیست
افتتاح مرکز معاینه‌ فنی دوستدار محیط زیست

افتتاح مرکز معاینه‌ فنی دوستدار محیط زیست

۴۵ / ۱۰۰

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران خبر داد

 حلیا سادات حسینی امروز در نشست با اصحاب رسانه ضمن اشاره به اینکه اداره کل محیط زیست شهرداری تهران دو رویکرد مدیریتی وظایف خود را پیگیری می‌کند، اظهار کرد: ما باید سیاستگذاری در راستای حفظ محیط زیست داشته باشیم و تعیین نقشه راه هم پیش ببریم تا پروژه‌های محیط زیستی به سرانجام برسد. در رویکرد کلان به دنبال کاهش مخاطرات محیط زیستی هستیم.

وی با اشاره به اینکه فرآیندی که ما در سال ۱۴۰۲ پیش گرفتیم برای اولین بار قرار است اجرایی شود، تاکید کرد: قرار است تدوین نظام مدیریتی یکپارچه محیط زیست برای پایتخت را داشته باشیم و آن را بومی‌سازی کنیم. هدف از نظامنامه این است که بتوانیم عملکرد محیط زیستی تهران را رصد کنیم.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در ادامه اظهار کرد: برای رفع آلایندگی اصناف و شکایت شهروندان و صنایع می‌توانیم وارد عمل شویم و ملزم هستیم موضوع را از طریق محیط زیست حل کنیم.

به گزارش اسکیمو،حسینی درباره مدیریت انرژی تصریح کرد: در بحث مدیریت انرژی، تمام ساختمان‌های شهر تهران رتبه (grade) ساختمانی گرفتند. این موضوع نشان‌دهنده آن است که این ساختمان‌ها از نظر میزان مصرف انرژی در چه وضعیتی قرار گرفته است. ما تلاش کردیم حوزه‌های ستادی شهرداری را مجاب کنیم تا همراهی داشته باشند و بتوانیم آن‌ها را به سمت ساختمان سبز ببریم و درنهایت با استفاده از این ممیزی انرژی در سال جدید به سمت اجرایی شدن راهکارها حرکت می‌کنیم.

وی ادامه داد: امیدواریم در پایان سال ۱۴۰۳، بتوانیم ساختمان‌ها را تحت عنوان ساختمان‌های سبز معرفی کنیم، در خصوص آموزش و فرهنگسازی محیط زیستی تغییر فرایند بسیار زیادی را شاهد خواهیم بود، همه هم بر مبنای مشارکت شهروندی است. در این راستا سلسله جشنواره‌هایی برگزار شد که قطعا تاثیرگذار و مفید بوده است.

«دکتر عقاب» دستگیر شد

حسینی افزود: در ۶۵ نقطه تهران نیروگاه تجدید پذیر وجود دارد و به سمتی حرکت می‌کنیم که این نیروگاه‌ها بزرگ‌تر شوند. بزرگترین نیروگاه در پارک سرخ حصار است و میزان تولید برق آن بر اساس مساحت پارک است.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در ادامه گفت: تلاش ما این است که در سال جاری به سمت بهره‌گیری از توربین‌های آبی و بادی نیز حرکت کنیم و تلاش می‌کنیم با سیاستگذاری‌های صورت گرفته شرکت‌ها و ساختمان‌های ستادی را نیز به این سمت سوق دهیم.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران اضافه کرد: پویش‌هایی در راستای فرهنگسازی داشتیم یعنی در تمامی مناسبت‌های محیط زیستی این پویش‌ها اجرایی خواهد شد تا حافظ محیط زیست باشیم. اولین مرکز معاینه فنی دوستدار محیط زیست تا پایان شش ماه اول افتتاح می‌شود و قرار است این مرکز با نوآوری های جدید اداره شود.

وی در ادامه اظهارکرد: با مشارکت شهروندان موفق به پاکسازی سد ماملو و جاجرود شدیم و اولویت ما موضوعاتی با محوریت شهروندان است.

واکنش رسمی به هنجارشکنی حوالی دریاچه سد دز

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران درباره پویش‌های مردمی گفت: در تمامی رویدادها یک پویش خواهیم داشت و در پویش روز طبیعت بازخوردهای بسیار خوبی را مشاهده کردیم.

وی درباره گزارش ناسا مبنی بر وجود گاز متان بر فراز تهران گفت: ابزار دقیقی برای بررسی گاز متان وجود ندارد اما می‌دانیم که هر جا پسماند باشد، گاز متان نیز وجود دارد و ما نیز در صدد بهره برداری از متان هستیم.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران تاکید کرد: هر اتفاقی در پروژه‌های شهر تهران می‌افتد باید قابل دفاع باشد و از نظر استانداردهای محیط زیستی بررسی می‌شود.

حسینی تصریح کرد: هدف اصلی ام آر اف (مرحله انتقال پسماند به مراکز تخصصی بازیافت) زباله‌های خشک و کاهش تولید زباله خشک و مدیریت آن‌ها است و گاز متان از دفن زباله تر ایجاد می‌شود.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران درباره بوی نامطبوع تهران نیز گفت: این موضوع صرفاً متعلق به آراد کوه نیست و تصفیه خانه تهران و کشتارگاه‌هایی وجود دارد که بوی سال‌های ۹۹ و ۱۴۰۰ ممکن است از آن‌ها نشات گرفته باشد.

جنی اپلفورد یوتیوبر مبتلا به سرطان از کودکانش برای تراشیدن سرش کمک گرفت + ویدیو

حسینی افزود: بیشترین میزان آلودگی در مناطق مرکزی و کمترین میزان را در منطقه ۲۲ داشته ایم اما به دلیل جمعیت شناور باید گزارش خود را دائماً به روز رسانی کنیم.

وی با بیان اینکه مطالبه گر حمل و نقل عمومی هستیم ، اظهار کرد: مصوبه‌ای در حوزه کاهش مصرف پلاستیک وجود دارد و و قرار است که فروشگاه‌های شهروند و میادین میوه و تره بار از هفته محیط زیست تا هفته بدون کیسه پلاستیک کار خود را آغاز کنند و چهار مدل برای این کار روی میز است و هنوز درحال بررسی این پیشنهادها و مدل‌ها هستیم.

حسینی در پایان گفت: ارائه بسته‌های تشویقی همچنین دریافت هزینه برای کیسه‌های پلاستیکی از جمله این مدل‌ها هستند

منبع:ایسنا

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۴۵ / ۱۰۰

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

خبرساز شدن کلیپ فارغ التحصیلی دختران دانشکده الزهرا بوشهر

خبرساز شدن کلیپ فارغ التحصیلی دختران دانشکده الزهرا بوشهر

انتشار کلیپ فارغ التحصیلی متفاوت دختران دانشکده الزهرای دانشگاه فنی و حرفه ای بوشهر با واکنش منفی مسئولان این دانشگاه مواجه شده است.