خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / مدت خدمت سربازی در حال حاضر چند ماه است؟
مدت خدمت سربازی در حال حاضر چند ماه است؟

مدت خدمت سربازی در حال حاضر چند ماه است؟

۷۶ / ۱۰۰

روز شنبه «علی بهادری جهرمی» سخنگوی دولت در صفحه شخصی خود اعلام کرد: “لایحه اصلاح قانون وظیفه عمومی برای طی مراحل قانونی در دستور کار دولت قرار گرفته است؛ گسترش مفهوم وظیفه عمومی به امور فرهنگی، فناوری و اقتصادی، تغییر در معافیت‌ها و معاف شدن مشمولان مازاد به تشخیص ستاد کل، از مواردی است که در لایحه درنظر گرفته شده است.”

پیش از این اظهار نظر سخنگوی دولت، صحبت‌هایی از کاهش مدت زمان خدمت سربازی مطرح بود که چند باری از زبان برخی از مسئولان شنیده شد اما چیزی به صورت رسمی اعلام نشد. برخی از افراد از اظهار نظر روز گذشته سخنگوی دولت این برداشت را کردند که احتمال دارد مدت زمان خدمت سربازی کاهش پیدا کند. حال باید دید که این اصلاح قانون تنها به مدت زمان خدمت مربوط می‌شود یا به مسائل مالی ـ رفاهی سربازی هم مربوط می‌شود.

رهبر انقلاب: کار نیروی دریایی ارتش در گردش به دور کره زمین افتخاری بزرگ است

آخرین وضعیت مدت خدمت سربازی در کشور

 

به گزارش اسکیمو،در حال حاضر با توجه به مقررات موجود که از ابتدای سال ۹۱ به مرحله اجرا درآمده است، مدت خدمت دوره ضرورت برای خدمت کارکنان وظیفه مأمور به دستگاه‌های غیرنظامی و امریه ۲۴ ماه و برای خدمت کارکنان وظیفه در نیروهای مسلح و یگان‌های حفاظت در مناطق عادی ۲۱ ماه است.

همچنین خدمت کارکنان وظیفه غیربومی در مناطق امنیتی غیر درگیر، مناطق عملیاتی، مناطق محروم و بد آب و هوا ۱۹ ماه و خدمت کارکنان وظیفه در مناطق جنگی و امنیتی درگیر ۱۸ ماه است.

رسانه‌های نوین، ابزاری برای تغییر نگرش شهروندان به معلولین

منبع:تسنیم

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۷۶ / ۱۰۰

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

خبرساز شدن کلیپ فارغ التحصیلی دختران دانشکده الزهرا بوشهر

خبرساز شدن کلیپ فارغ التحصیلی دختران دانشکده الزهرا بوشهر

انتشار کلیپ فارغ التحصیلی متفاوت دختران دانشکده الزهرای دانشگاه فنی و حرفه ای بوشهر با واکنش منفی مسئولان این دانشگاه مواجه شده است.