خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / پیام رئیس جمعیت هلال احمر به مناسب ۸می روز جهانی صلیب‌سرخ
پیام رئیس جمعیت هلال احمر به مناسب 8می روز جهانی صلیب‌سرخ

پیام رئیس جمعیت هلال احمر به مناسب ۸می روز جهانی صلیب‌سرخ

۶۲ / ۱۰۰

به گزارش اسکیمو، در پیام پیرحسین کولیوند که به‌مناسبت هشتم می، روز جهانی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر صادر شده، آمده است:‌

«بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

از جمله بندگان، آن کس پیش خدا محبوب‌تر است که برای بندگان سودمندتر است.

پیامبر خدا، حضرت محمد مصطفی(صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم)

آنان که داوطلبانه به مردم خدمت می‌کنند، دنیایی زیباتر برای خود و دیگران می‌سازند زیرا در دنیای داوطلبی، خورشیدِ اُمید، بی‌غروب است و وجدان‌ها برای حل مشکلات مردم، همیشه بیدارند. جنگ، بیماری، زلزله و سیلاب در مقابل مهربانیِ برآمده از ذات داوطلبی؛ تسلیمِ محض‌اند چراکه مدرن‌ترین تسلیحات، مهلک‌ترین امراض و سنگین‌ترین سوانح طبیعی، بی‌بهره از مهر و عاطفه‌ای هستند که همچون گنجی بی‌قیمت در قلب داوطلبان، خانه دارد و معجزه این گنجِ پنهان، پیروزی داوطلبان را در همه آزمون‌های سخت، تضمین می‌کند.

ازدواج داماد و مادرزن بعد از ۲سال رابطه نامشروع+ تصاویر

هلال‌احمر و صلیب سرخ به عنوان خانه دوم داوطلبان، پاسدار و محافظ قلب مهرورز این انسان‌های فرشته‌خوی هستند و روز جهانی صلیب سرخ و هلال‌احمر، تنها یک فرصت کوتاه برای قدردانی از داوطلبان است اما دعای مردمانی که گره مشکلات‌شان با دستان شفابخش داوطلبان باز می‌شود، عالی‌ترین مرتبه سپاس در حق این عزیزان است.

جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران به برکت وجود داوطلبان، امدادگران، جوانان، کادر درمان و تلاش کارکنان متعهد خود، به قله‌های افتخار رسیده است. فداکاری و مسئولیت‌پذیری تمامی تلاشگران در این نهاد امدادی و داوطلبانه، زیربنای موفقیت هلال‌احمر در هر نقطه از دنیاست. آنان که توانایی و وقت خویش را سخاوتمندانه صرف نیازمندان و حادثه‌دیدگان و در یک کلام؛ مردم می‌کنند.

اعضای جمعیت هلال‌احمر با پایبندی به اهداف خود، تسکین‌بخش دردهای سانحه‌دیدگان و نیازمندان هستند و از زندگی و سلامت انسان‌ها بدون درنظرگرفتن هیچ‌گونه تبعیض میان آنها حمایت می‌کنند و در این رسالت خطیر برای برقراری صلح پایدار میان ملت‌ها و تامین احترام انسان‌ها می‌کوشند.

وفور ماموریت‌های جمعیت هلال‌احمر، نه تنها برای خادمان مردم در این نهاد، زحمت نیست بلکه نزول رحمت بر تار و پود آنهاست و در این مسیرِ سخت، خانواده جمعیت هلال‌احمر، سربازان ملت ایران و تابع امر مردم در هر گوشه از خاک وطن هستند.

یک دفتر نقاشی به وسعت پایتخت

لذا ضمن ارج نهادن مجدد به فعالیت‌های بشردوستانه همکاران عزیز، روز جهانی صلیب سرخ و هلال‌احمر را به داوطلبان سختکوش، امدادگران مهربان و کارکنان شریف جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران، تبریک عرض نموده و برای یکایک آنان سلامت و توفیق روزافزون آرزومندم.»

روز جهانی صلیب‌سرخ و هلال احمر؛ تعهد به بشردوستی

همه ساله، هشتم ماه می، مصادف با ۱۸ اردیبهشت، مراسم گرمیداشت نهضت بین­‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر به عنوان یک شبکه بشردوستانه جهانی متشکل از ۸۰ میلیون نفر که آماده به کمک به افراد متأثر از بلایا، مخاصمات و مشکلات بهداشتی و اجتماعی هستند، برگزار می­‌شود.

هلیا کیست؟ جنجال نوه بی حجاب آیت الله مصباح یزدی

 

منبع:ایسنا

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۶۲ / ۱۰۰

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

خبرساز شدن کلیپ فارغ التحصیلی دختران دانشکده الزهرا بوشهر

خبرساز شدن کلیپ فارغ التحصیلی دختران دانشکده الزهرا بوشهر

انتشار کلیپ فارغ التحصیلی متفاوت دختران دانشکده الزهرای دانشگاه فنی و حرفه ای بوشهر با واکنش منفی مسئولان این دانشگاه مواجه شده است.