خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / وزیر بهداشت: خدمات درمانی بیماری اوتیسم در مراکز دولتی رایگان شد
وزیر بهداشت: خدمات درمانی اوتیسم در مراکز دولتی رایگان شد

وزیر بهداشت: خدمات درمانی بیماری اوتیسم در مراکز دولتی رایگان شد

۶۹ / ۱۰۰

به گزارش اسکیمو، بهرام عین اللهی در همایش انجمن اوتیسم ایران در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران گفت: بیماری اوتیسم برای خانواده این بیماران زحمت زیادی ایجاد می‌کند؛ وزارت بهداشت توجه ویژه‌ای به اوتیسم دارد و همکاران در شورای عالی بیمه سلامت تصویب کردند که درمان این بیماران در مراکز دولتی رایگان شود و ۱۰۰ درصد هزینه‌ها را در قالب صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج در بخش دولتی تحت پوشش قرار دهند و اگر فردی در این زمینه تخلفی را مشاهده کرد به ما گزارش کند.

واریز مبالغ خرید «کالابرگ الکترونیکی» ظرف ۷۲ ساعت به حساب فروشگاه‌ها

وی افزود: موضوع دیگر توانبخشی بیماران اوتیسم است که باید این خدمات را در اختیار بیماران قرار دهیم. همچنین مجمع خیرین سلامت می‌تواند پل ارتباطی میان خیرین و بیماران باشد.

وی گفت: مردم ما در کار خیر پیش‌قدم هستند و مجمع خیرین سلامت در سال گذشته ۳۶۰۰ میلیارد تومان به حوزه سلامت کمک کرد و باید از ظرفیت خیرین استفاده کنیم.

وزیر بهداشت ادامه داد: در حوزه سازمان اورژانس کشور نیز اقداماتی در حال انجام است و قرار است کدی اعلام شود تا در صورتی که فرد مبتلا به اوتیسم نیاز به آمبولانس پیدا کرد بتواند به سرعت خدمات را دریافت کند. باید درباره بیماران مبتلا به اوتیسم احساس مسئولیت کنیم

منبع:برنا

کاپشن بچگانه راز قتل را برملا کرد| نقش همسر مقتول چه بود؟

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۶۹ / ۱۰۰

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

خبرساز شدن کلیپ فارغ التحصیلی دختران دانشکده الزهرا بوشهر

خبرساز شدن کلیپ فارغ التحصیلی دختران دانشکده الزهرا بوشهر

انتشار کلیپ فارغ التحصیلی متفاوت دختران دانشکده الزهرای دانشگاه فنی و حرفه ای بوشهر با واکنش منفی مسئولان این دانشگاه مواجه شده است.