خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / نقش جمعی هلال احمر در کاهش آسیب‌های اجتماعی در میان جوانان
نقش جمعی هلال احمر در کاهش آسیب‌های اجتماعی در میان جوانان

نقش جمعی هلال احمر در کاهش آسیب‌های اجتماعی در میان جوانان

۷۶ / ۱۰۰

  حجت‌الاسلام والمسلمین معزی بیانات خود را در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه این هفته تهران با تبریک فرارسیدن هفته هلال احمر و صلیب سرخ آغاز کرد.

وی به مرور فعالیت‌های نوع‌دوستانه درون و برون مرزی جمعیت هلال احمر در سال‌های پس از انقلاب پرداخت و با تاکید بر اینکه این خدمات برآمده از فرهنگ غنی ملی و اسلامی جامعه ماست، اظهار کرد: حضور و عضویت آحاد مردم در این نهاد خیریه موجب گسترش و ترویج فرهنگ احسان و نوع دوستی در جامعه اسلامی است.

حجت الاسلام والمسلمین  معزی  با ذکر آیات و روایات متعدد به اهمیت احسان و بخشندگی در جامعه اسلامی اشاره و از آن به عنوان یکی از زیربناهای شکل‌گیری یک جامعه اسلامی نام برد.

وی با تشریح این مسئله که انسان نیازمند به همکاری، خدمت‌رسانی به دیگران و تعاون در زندگی است افزود: بدون همراهی و همزیستی، زندگی انسان شکل نخواهد گرفت.

نماینده رهبر معظم انقلاب خدمت رساندن به بندگان خداوند به قصد تقرب را یکی از فرایض الهی در اسلام برشمرد و تصریح کرد: خداوند متعال می‌فرماید با یکدیگر تعاون داشته باشید و برپایه نیکی و تقوای الهی به هم کمک کنید.

وی در ادامه با بیان این‌که  انسان‌ها در جامعه اسلامی‌ باید به یکدیگر احسان کنند و این نیکی باید در رفتارشان متبلور شود، اضافه کرد: هر فردی در اسلام در برابر جامعه خود مسئول است و جامعه اسلامی‌ براساس احسان و نیکوکاری بنا شده است.

به گزارش اسکیمو،نماینده ولی فقیه در بخش دیگر سخنان خود به اشتراکات اهداف جمعیت هلال احمر و تعالیم دینی پرداخت.

۱۸ اردیبهشت به عنوان روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر

وی با اشاره به روز ۱۸ اردیبهشت به عنوان روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر اظهار داشت: هلال احمر با اهداف بلند انسانی که دارد براساس فرمایش مقام معظم رهبری که منطبق با تعالیم اسلام است اهدافی را دنبال می‌کند؛ این اهداف چهارگانه شامل تلاش برای تسکین آلام بشری، تامین احترام انسان‌ها، حمایت از زندگی و سلامت آن و برقراری صلح و دوستی میان کشورها است.

حجت الاسلام و المسلمین معزی در بخش دوم سخنان خود با بیان اینکه هلال احمر یک سازمان غیرانتفاعی و مردمی است به بیان اهداف و وظایف جمعیت هلال احمر پرداخت.

رشد 400 پله‌ای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در رتبه‌بندی تایمز

وی با تاکید بر اینکه هلال احمر به دنبال در کنار مردم بودن و تلاش برای کاهش درد و رنج آنهاست، افزود: در هلال احمر وظیفه داریم ایثارگری، مسئولیت‌پذیری و احسان و نیکی را در جامعه گسترش دهیم.

نماینده ولی فقیه در جمعیت در این‌باره با اشاره به این نکته که ارتقاء فرهنگ دینی زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی را فراهم می‌کند، ادامه داد: در جامعه اسلامی احساس مسئولیت را باید رشد دهیم و برای انجام مسئولیت‌های اجتماعی تبلیغ کنیم. باید مهر و مهربانی را در جامعه ترویج داد تا یک جامعه قدرتمند و نفوذ ناپذیر شکل گیرد.

بنا به گفته نماینده رهبر معظم انقلاب، هلال احمر ایران که یکصدومین سال خود را در سال گذشته پشت سر گذاشته است تاکنون درهنگام وقوع انواع حوادث طبیعی و غیرطبیعی اقدامات بسیار موثری را انجام داده است.

وی با مرور برخی از این فعالیت‌ها از آن‌ها به عنوان مصادیق ایثارگری یاد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین  معزی به زلزله رودبار، بم، ورزقان، کرمانشاه و زلزله اخیر خوی و سیل سه استان‌ لرستان، خوزستان و گلستاندر دوسال پیش اشاره کرد و افزود: در تمام این حوادث هلال احمر پرچمدار اول در رسیدگی به مردم آسیب‌دیده در کشور بوده است.

بیش از 600هزار "دانش‌آموزان اتباع" در مدارس کشور مشغول تحصیل هستند

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با مرور آمارهایی از خدمات ارائه شده در زلزله خوی تصریح کرد: خدمات ارائه شده در جمعیت هلال احمر در دو سال گذشته چشمگیر بوده است.

وی اقدامات جمعیت هلال احمر را تنها مختص ایران ندانست و افزود: در زلزله ترکیه و سوریه و در گذشته در پاکستان و سومالی نیز خدمات هلال احمر چشمگیر بوده است به گونه ای که در زلزله اخیر ترکیه، از سوی رییس جمهور این کشور مورد تقدیر قرار گرفت.

بنا به گفته وی، هلال احمر با داشتن مراکز درمانی در آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین در سراسر نقاط دنیا به ارائه خدمت می‌پردازد.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در ادامه با اشاره به نقش جمعی هلال احمر در کاهش آسیب‌های اجتماعی در میان جوانان گفت: نزدیک به یک میلیون نفر عضو در سازمان جوانان مشارکت داوطلبانه می‌کنند که از گروه غنچه‌ها تا دبستانی‌ها و دبیرستانی در قالب کانون‌های دانش‌آموزان فعالیت دارند.

بنا به گفته نماینده ولی فقیه، جمعیت هلال احمر در تعطیلات نوروزی و ماه مبارک رمضان جمعیت هلال احمر علاوه بر خدمات امدادی برای ده‌ها هزار نفر از مردم نیازمند بسته‌های معیشتی تأمین کرده است.

وی در ادامه به معرفی برخی از طرح‌های داوطلبانه جمعیت هلال احمر همچون نذر آب اشاره کرد و افزود: هلال احمر با اجرای این طرح در رساندن  آب آشامیدنی در مناطق کمتر برخوردار اقدامات جدی انجام می‌دهد.

نقش هلال احمر در حوزه آموزش، سلامت و دارو از دیگر موضوعاتی بود که نماینده رهبر مظعم انقلاب به آن اشاره کرد.

وی در ادامه با اشاره به آیات و روایات و همچنین اهداف و اصول جمعیت هلال احمر به موضوعاتی همچون اخلاص در عمل، خدمت بی‌منت، ترویج احسان و بخشش، حفظ کرامت انسانی و خدمت داوطلبانه اشاره کرد.

جای خالی نام دوقلو ها در تقویم ملی/ خانواده چندقلوها اینجا ثبت‌نام‌ کنند

نماینده رهبر معظم انقلاب در بخش دیگر از سخنان خود به مساله مظلومیت مردم فلسطین اشاره کرد و خاطر نشان کرد:امروز بایدجامعه جهانی و نهضت صلیب سرخ در کنار مردم مظلوم و ستم‌دیده جهان قرار گیرد

وی کارنامه جمعیت هلال احمر ایران در یاری‌گری ملت مظلوم جهان را کارنامه‌ای مشخص و معین دانست و تاکید کرد که این جمعیت همواره در کنار ملت‌های مظلوم‌ جهان ایستاده است.

حجت الاسلام والمسلمین معزی همچنین در پایان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای امدادگر هشت سال جنگ تحمیلی از همه همکاران در این نهاد مردمی اعم از داوطلبان، امدادگران و جوانان که صادقانه، خالصانه، ایثارگرانه و جان بر کف در حوادث مختلف به مردم خدمت کرده‌اند، تقدیر کرد و این خدمت را در مسیر رضای خداوند، بسیار ارزشمند دانست.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در این مراسم، رئیس جمعیت هلال احمر ایران، جمعی از مدیران ستادی و اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر در کنار شرکت کنندگان این مراسم که در دانشگاه تهران برگزار شد حضور داشتند.

منبع:ایسنا

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۷۶ / ۱۰۰

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

فرار کارمند بندر امام به کانادا بعد از اختلاس ۲ میلیون دلاری؛ آرش اشتری کیست؟ + ویدئو

آرش اشتری کیست و چگونه و چه زمانی ۱۰۸ میلیارد تومان را به کانادا جا به جا کرد؟

ویدئویی قدیمی از آرش اشتری کارشناس مسئول بندر امام که ۲ میلیون دلار به عبارتی حدود ۱۰۸ میلیارد تومان اختلاس کرده منتشر شده است. اشتری متواری شده و به کانادا گریخته است.