خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / برگزاری کنکور اختصاصی تربیت معلم از سال آینده
برگزاری کنکور اختصاصی تربیت معلم از سال آینده

برگزاری کنکور اختصاصی تربیت معلم از سال آینده

۷۶ / ۱۰۰

به گزارش اسکیمو، رضامراد صحرایی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در دیدار شمار زیادی از معلمان و فرهنگیان سراسر کشور با مقام معظم رهبری که در اولین روز هفته بزرگداشت مقام معلم صورت گرفت، گزارشی از  اقدامات سرآمد و تحولی وزارت آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۱ و برنامه ­های پیش رو  در محضر مقام معظم رهبری ارائه داد.

صحرایی در این گزارش، با اشاره اینکه تربیت معلم، سازنده معلم به عنوان اصلی ترین عامل تحول در آموزش و پرورش است، گفت:‌ یک کشاورز خوب برای آینده مزرعه خود، از بهترین بذری که در اختیار دارد، استفاده می­‌کند. باید بهترین دانش­‌آموزان و دانشجویان ما به دانشگاه‌های تربیت معلم بیایند. برای تربیت معلمان آینده کشور یک برنامه راهبردی داریم. معلم قوی ضامن ایران قوی است.  به فضل الهی از سال آینده، کنکور اختصاصی تربیت معلم خواهیم داشت، زمینه جذب بدون کنکور دانش­‌آموزان و دانشجویان نخبه و سرآمد، خصوصاً در حوزه­‌های فرهنگی، تربیتی و قرآنی را فراهم آورده‌­ایم و یک نظام گزینشی ویژه، مبتنی بر استعدادیابی را پیاده­ خواهیم کرد.

آیت‌الله سید محمدباقر آیت میردامادی درگذشت

  افزودن حداقل ۲۰ واحد کارورزی و کارآموزی به دروس دانش‌آموزان

وی ادامه داد:‌ کسانی باید به دانشگاه­‌های تربیت معلم بیایند که علاوه بر نمره علمی بالا، خلق­ وخو، عرق ­و ­علاقه و «ذات و زیّ» معلمی داشته باشند. با تعیین مدارس وابسته دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی، آموزش‌­های علمی و عملیِ معلمی را به هم پیوند خواهیم زد. دروس کارورزی و کارآموزی به میزان حداقل ۲۰ واحد افزایش خواهیم داد و برای شکل­‌دهی هویت معلمی برنامه منظم و منسجمی طراحی و پیاده‌سازی خواهیم کرد.

باز هم شرط جدید عربستان برای حج تمتع امسال

سرپرست وزارت آموزش و پرورش  تضمین کیفیت آموزش و تعلیم تربیت عمومی را در گروی توانمندسازی معلمان فعلی­ دانست و گفت:‌ با تأسیس مرکز ملی توانمندسازی سرمایه انسانی وزارت آموزش و پرورش در دانشگاه فرهنگیان، دوره های آموزشی حین خدمت را متناسب با نیازهای روز معلمان و محصلان طراحی و اجرا خواهیم کرد.

منبع: ایسنا

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۷۶ / ۱۰۰

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

داوود هزینه بازداشت شد + جزئیات

داوود هزینه بازداشت شد + جزئیات

داوود غفاری معروف به داوود هزینه، به جرم قاچاق انسان و پولشویی تحت تعقیب بود و اعلان قرمز اینترپل داشت.