خانه / اخبار / اخبار فرهنگي وهنري / معرفی آثار برگزیده جشنواره فیلم ایثار
معرفی آثار برگزیده جشنواره فیلم ایثار

معرفی آثار برگزیده جشنواره فیلم ایثار

۸۱ / ۱۰۰

به گزارش اسکیمو، به نقل از روابط عمومی نخستین جشنواره بین‌المللی و پنجمین جشنواره فیلم ایثار ، گروه انتخاب آثار بخش مسابقه فیلم های داستانی کوتاه، نماهنگ و پویانمایی متشکل از: محمدرضا عرب، جواد مزدآبادی و علی نوری اسکویی از میان  ۲۵۷ عنوان اثر ارسال شده به دبیرخانه جشنواره شامل ۵۵ نماهنگ، ۹۹ فیلم داستانی کوتاه و ۱۰۳ فیلم پویا نمایی، آثار منتخب خود  مشتمل بر ۴۹ اثر را برای حضور دردو بخش اصلی و بخش ویژه انتخاب کردند.

 آثار بخش ویژه ازمیان تولیدات بنیاد شهید و امور ایثارگران در سراسر کشور و یا تولیدشده از سوی خانواده معظم شهدا و ایثار گران بوده ودارای مضامینی با عنوان حجاب و عفاف، نماز و نیایش و آثار مرتبط با مضامین تولید دانش بنیان است.

اسامی فیلم های راه یافته به مرحله نهایی هر بخش جشنواره فیلم ایثار به این شرح است:

۱- بخش فیلم های داستانی کوتاه

۱- الف) فیلم های راه یافته به بخش اصلی:

ا- اتاق عقد به کارگردانی حسن حبیب زاده و تهیه کنندگی محمد جواد موحد

۲- اسماء به کارگردانی مصطفی آقا محمد لو و تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران

۳- آقای شهردار به کارگردانی میلاد محمدی و تهیه کنندگی صادق روشن

۴- بچه زرنگ (شهید سنجرانی)   به کارگردانی محمد حسین امانی و کارگردانی رشید حاجتمند

۵- به نام مادر به کارگردانی کمیل ارجمندی و تهیه کنندگی ابراهیم ارجمندی

۶- حوض خون به کارگردانی محمد دیمالی و تهیه کنندگی ابراهیم ارجمندی

۷- خون گرم به کارگردانی علی ثقفی و تهیه کنندگی موسسه سینمایی سوره حوزه هنری

۸- زیر ده به کارگردانی سعید قمری و تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران

حضور ستاره محبوب سینما در فیلم مستند ناصر حجازی + عکس

۹-  شب خارجی سکوت به کارگردانی مسعود محمدیان و تهیه کنندگی علی اصغر سلطانی نژاد

۱۰- شهیدانه زیستن به کارگردانی سجاد معارفی و تهیه کنندگی فاطمه سادات حسینی

۱۱- عباس به کارگردانی و تهیه کنندگی حسین ترک جوش

۱۲- گناه به کارگردانی ابوالفضل عزیزی و تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران

۱۳- لئو به کارگردانی محمد معین روح الامینی و تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران

۱۴- لیلا به کارگردانی مجتبی اسپنانی و تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران

۱۵-  محافظ به کارگردانی حسین دارابی و تهیه کنندگی محمد جواد موحد

۱۶- مطلع فجر به کارگردانی محمد مهدی فکریان و تهیه کنندگی  علی طادی

۱۷- نوشابه مشکی به کارگردانی محمد پایدار و تهیه کنندگی محمد جواد موحد

۱۸- وادیار به کارگردانی مرجان خسروی و تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران

۱- ب) فیلم های داستانی کوتاه راه یافته به بخش ویژه:

۱- انگشتری به کارگردانی سیدرضا حسینی و تهیه کنندگی بنیاد شهید استان خراسان رضوی

۲- پیله به کارگردانی هاشم علیائی مقدم و تهیه کنندگی رضا محمودی شجاع

۳- فصل شکفتن به کارگردانی یعقوب اکبریان و تهیه کنندگی موسسه سولان فیلم

۴- قاب رفاقت به کارگردانی مهرداد عزیزی و فاطمه باقری و تهیه کنندگی فاطمه باقری

۵- مهمانی خوبان به کارگردانی سیده معصومه حجازی و تهیه کنندگی حوزه هنری مازندران

۶- نشانه به کارگردانی سعید ولی زاده و تهیه کنندگی حوزه هنری استان خراسان رضوی

۲- بخش نماهنگ

۲- الف) نماهنگ های راه یافته به بخش اصلی:

۱- بگو کجایی به کارگردانی محسن زندی و تهیه کنندگی اداره کل امور هنری بنیاد شهید و ایثار گران

نماهنگ «زن، زندگی، آزادی» با مداح مشهور | متن کامل شعر

۲- تاروپود به کارگردانی محمد صادق رمضانی مقدم و تهیه کنندگی سید محمد صادق حسینی و هادی میرباقری

۳- ردی از پلاک به کارگردانی بهنام رضازاده و تهیه کنندگی اداره کل امور هنری بنیاد شهید و ایثارگران

۴- سقاخانه ادب به کارگردانی سید مهدی خیام الحسینی و تهیه کنندگی سید مجتبی خیام الحسینی

۵- سیاوشان به کارگردانی احسان رجبلو و تهیه کنندگی  بنیاد شهید و ایثارگران استان گلستان

۶- شهر آسمونی به کارگردانی مهدی آخوندی و تهیه کنندگی حمیدرضا راوش و محمد محمدپور

۷- عشق رهایی به کارگردانی محمود عباس زاده و تهیه کنندگی اداره کل امور هنری بنیاد شهید و ایثارگران

۸- قرعه به کارگردانی محمد صادق رمضانی مقدم و تهیه کنندگی هاشم مسعودی و مجتبی احسانی

۹- مادران شهداء سلامت به کارگردانی بهنام رضازاده و تهیه کنندگی اداره کل امور هنری بنیاد شهید و ایثارگران

۱۰- هرگز شکست نخواهم خورد به کارگردانی محمد جوادنیا و تهیه کنندگی محمد جوادی

۲- ب) نماهنگ های راه یافته به بخش ویژه:

۱- جوانان وطن به کارگردانی حامد شیدایی و تهیه کنندگی عباس شیبانی مقدم

۲- رویای وصل به کارگردانی هاشم علیائی و تهیه کنندگی روح اله امیری

۳- بخش پویانمایی

آثار راه یافته به بخش اصلی مسابقه پویانمایی

۱- آسمانی های دوست داشتنی به کارگردانی امیر حسین مهران و تهیه کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

۲- اهواز قهرمان به کارگردانی حمید نجفی امرودی و تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران

۳- بادها کجا می میرند به کارگردانی پژمان علیپور و تهیه کنندگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

۴- پوتین به کارگردانی سید محسن شکیب و تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران

دعوت از همایون شجریان برای کنسرت در خراسان رضوی

۵- پیچ تاریخی به کارگردانی میلاد محمدی و تهیه کنندگی حسین حقیقی

۶- پیش از بهشت به کارگردانی احمد حیدریان و تهیه کنندگی محدثه پیرهادی

۷- تیر مشقی به کارگردانی کاوه سیستانی و تهیه کنندگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

۸- رویا می بافند به کارگردانی مریم خلیل زاده و تهیه کننده مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

۹- زمین بازی به کارگردانی سمانه فضل اله اسدی و تهیه کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

۱۰- سمپاش به کارگردانی فرنوش عابدی و تهیه کنندگی کانون پرورش فکری مودکان و نوجوانان

۱۱- نهنگ سفید به کارگردانی امیر مهران و تهیه کنندگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

۱۲- نی لبک به کارگردانی نسیم عینی و تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران

۱۳- یاماها  به کارگردانی فرزانه قبادی و تهیه کنندگی حوزه هنری شاهرود

مرحله نهایی نخستین جشنواره بین‌المللی و پنجمین جشنواره ملی فیلم و فیلمنامه ایثار با دبیری فرهاد مختاری از ۲۸ اردیبهشت تا سوم خرداد ماه امسال از سوی اداره کل امور هنری معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با همکاری شهرداری مشهد و استانداری خراسان رضوی در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

منبع:ایسنا

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۸۱ / ۱۰۰

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

همه چیز درباره فیلم سینمایی «سال گربه»،کمدی جدید بهرام افشاری در سینما

همه چیز درباره فیلم سینمایی «سال گربه»،کمدی جدید بهرام افشاری در سینما

سعید خانی تهیه کننده فیلم سینمایی «سال گربه» که از چهارشنبه و همزمان با عید سعید فطر اکران می‌شود از ژانر و مشخصات این فیلم گفت.