خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / معمای «ایران»؛ روایت های ضد و نقیض درباره باردار بودن یا نبودن مادر پیروز
معمای «ایران»؛ روایت های ضد و نقیض درباره باردار بودن یا نبودن مادر پیروز

معمای «ایران»؛ روایت های ضد و نقیض درباره باردار بودن یا نبودن مادر پیروز

۷۷ / ۱۰۰

در حالی که پس از تلف شدن پیروز، آخرین توله ی باقیمانده ی از ایران، یوزپلنگ ایرانی، مسئولان سازمان محیط زیست مدعی بارداری دوباره ی مادر آن، ایران شده بودند، حالا این سازمان در جدیدترین اظهارنظر خود از منتفی بودن بارداری مادر پیروز این یوزپلنگ ماده خبر داده است. اسفند ماه سال گذشته چند روز پس از مرگ غم انگیز پیروز، بهرامعلی ظاهری، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان که سایت تکثیر در اسارات پارک ملی توران در آن قرار دارد مدعی جفتگیری موفقیت آمیز مجدد ایران و فیروز، یوزپلنگ های معروف توران در ماه بهمن ۱۴۰۱ شده بود.

بارداری مادر پیروز منفی اعلام شد

به گزارش اسکیمو، امروز اما غلامرضا ابدالی، مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد: ایران، یوز ماده سایت توران در بهمن ماه سال قبل جفت گیری داشت و علائم بعدی و مخصوصا علائم ظاهری در اوایل اردیبهشت به گونه ای بود که دامپزشکان، اعتقاد به احتمال بالای بارداری داشتند، اما نتیجه سونوگرافی نشان داد که ایران باردار نیست.

افزایش 3 برابری آزادی زندانیان با پابند الکترونیک
روایت های ضد و نقیض درباره باردار بودن «ایران» مادر پیروز

 

ابدالی اظهار داشت: البته در تمام این مدت سازمان محیط زیست در هیچ مرحله ای، خبر رسمی مبنی بر قطعیت بارداری منتشر نکرد و همواره احتمال بارداری مطرح شد.

وی تصریح کرد: در نهایت تیم مستقر شده در سایت توران در هفته قبل در همان بررسی های ظاهری اولیه، احتمال بارداری را بسیار بالا عنوان کرد اما پس از انجام محاسبات لازم و تعیین فاصله زمانی بین جفت گیری و زمان زایمان، عصر روز دوشنبه ۱۱/۲/۱۴۰۲ تصمیم به انجام سونوگرافی گرفته و با توجه به امکانات پیش بینی شده، در سایت عملیات بی هوشی و سونوگرافی انجام و بارداری یوز ماده تائید نشد اما خوشبختانه حسب اعلام دکتر پیتر کالدول و تیم حاضر در محل، وضعیت رحم، فولیکول های تخمدان و بخش های مرتبط با اندام های تولید مثلی حیوان مناسب بوده و مشکل خاصی برای بارداری های بعدی دیده نشده است.

حمایت از بیماران خاص و صعب‌العلاج با اعتبار 7 هزار میلیارد تومان

گمان بارداربودن یوزپلنگ «ایران» مادر پیروز از کجا آمد؟

روایت های ضد و نقیض درباره باردار بودن «ایران» مادر پیروز

 

پس از انتشار خبر منتفی بودن بارداری ایران، مادر پیروز ،بهرامعلی ظاهری، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان امروز در این رابطه گفت: پیتر کالدول دامپزشک معتمد مراکز حفاظت و تکثیر یوزپلنگ آفریقایی و مشاور خارجی یوزپلنگ ایران در طول احتمال بارداری دوم و بررسی سلامت یوز «ایران» پس از زایمان اول، هنگام مشاهده یوزپلنگ «ایران» از نزدیک نظرش بر بارداری بر اساس شواهد ظاهری بود، اما با خروج از دوره پیش بینی برای زایمان، تصمیم متخصصان داخلی و خارجی بر این شد سونوگرافی انجام شود که طی سونوگرافی بارداری یوز«ایران» منتفی و مشخص شد توده‌های چربی عامل مشکوک شدن به حالت آبستن بودن آن بود.

منبع:روزیاتو

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۷۷ / ۱۰۰
اعلام مبلغ فطریه سال ۱۴۰۲ از سوی رهبر انقلاب

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

فرار کارمند بندر امام به کانادا بعد از اختلاس ۲ میلیون دلاری؛ آرش اشتری کیست؟ + ویدئو

آرش اشتری کیست و چگونه و چه زمانی ۱۰۸ میلیارد تومان را به کانادا جا به جا کرد؟

ویدئویی قدیمی از آرش اشتری کارشناس مسئول بندر امام که ۲ میلیون دلار به عبارتی حدود ۱۰۸ میلیارد تومان اختلاس کرده منتشر شده است. اشتری متواری شده و به کانادا گریخته است.