خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / زاکانی: کسی نباید به کارگران ظلم کند
زاکانی: کسی نباید به کارگران ظلم کند

زاکانی: کسی نباید به کارگران ظلم کند

۷۱ / ۱۰۰

  وزیر کار: شهرداری اقدامات خوبی را برای ارتقای وضعیت کارگران انجام داد

  علیرضا زاکانی  شهردار تهران در این مراسم گفت: هدف این دوره از مدیریت شهری تحقق سه اقدام مهم برای کارگران عزیز است؛ نخست ایجاد ثبات شغلی چراکه مسئله ثبات برای خانواده کارگران بسیار مهم است و ما در تلاشیم شرایطی را ایجاد کنیم تا کسی با آینده زندگی این قشر زحمت‌کش بازی نکند.

او ادامه داد: دومین مورد، پرداخت به موقع و جلوگیری از تضییع حقوق کارگران است. به همین جهت در نوع قراردادی که با پیمانکاران تنظیم می‌کنیم در تلاشیم شرایط را طوری جلو ببریم که کسی نتواند به کارگران ظلم کند. برای رسیدن به این هدف نیز راهکارهایی در نظر گرفته شده‌ است.

شهردار تهران در پایان گفت: در سومین مورد، از خدماتی که بدنه شهرداری و خانواده ۶۰ هزار نفری کارکنان از آن بهره مند هستند کارگران نیز باید منتفع شوند.

5 عامل خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی

مرتضوی در این مراسم گفت: مقام معظم رهبری فرمودند برای کارگر نه در مقام سخن بلکه در مقام عمل باید چاره‌اندیشی کرد. ایشان همچنین معتقداند در بعضی اقشار روحیه کار وجود ندارد، در حالی که اگر ما به دنبال پیشرفت و تعالی کشور هستیم حتما باید به کار و فرهنگ آن توجه کنیم در همین رابطه موضوع آموزش و توانمندی نیروی کار یکی از اقدامات و از وظایف ماست.

او افزود: موضوع مهم تعریف صحیح از منزلت کارگر است در دین ما کار و کارگر محترم اند. روایت شده‌است وقتی پیرمرد کارگری نزد پیامبر مکرم اسلام(ص) آمدند ایشان دست پینه بسته او را بوسیدند، این روایت نشان دهنده منزلت کارگر در اسلام است.

نماینده مجلس: نگفتیم نهضت سواد آموزی منحل می‌شود

به گزارش اسکیمو،وزیر کار در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: به منزلت کارگر در مقام عمل هم باید توجه کرد و ابعاد معیشتی زندگی او را باید در نظر گرفت، اگر معاش کسی تامین نشود، هرچقدر کار فرهنگی کنیم بی اثر است. موضوع بعد مسئله مسکن کارگران است که در تامین آن باید اهتمام ویژه‌ای داشت.

مرتضوی گفت: در دو سال گذشته بنده به عنوان یک کارشناس وقتی شرایط را بررسی می کنم، درمی‌یابم خوشبختانه در شهرداری تهران علاوه بر این که حقوق کارگران تامین شد و افزایش پیدا کرد کارهای خوبی نیز در رابطه با ارتقا شرایط آنها صورت گرفته است. در کنار این مورد شهر تهران طی ۲۰ ماه گذشته در ابعاد مختلف عمرانی، حمل و نقل عمومی و … پیشرفت‌های خوبی داشت.

توصیه‌های رهبرانقلاب برای «راهپیمایی مقدس» در پاسخ به نامه دانش‌آموزان اربعینی

او در پایان افزود: همچنین در حوزه‌ آسیب‌های اجتماعی شهرداری تهران هرجا چالشی احساس‌ کرد ورود موثر برای حل مشکل داشت، برای انجام همه‌ی این اقدامات موثر به برادر عزیزم اقای زاکانی خدا قوت میگویم. من شهادت می دهم در کمتر جلسه ای از جلسات دولت بوده‌است که از نگاه کارشناسانه و دغدغه محور آقای زاکانی برای شهر تهران بهره‌مند نشویم.

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۷۱ / ۱۰۰

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

شرایط ورود به مدارس نمونه دولتی برای پایه دهم

شرایط ورود به مدارس نمونه دولتی برای پایه دهم

شرایط دانش‌آموزان پایه نهم برای شرکت در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی اعلام شد.