خانه / دسته‌بندی نشده / افزایش تمایل ایرانی‌ها به فرزندآوری و جوانی جمعیت
افزایش تمایل ایرانی‌ها به فرزندآوری و جوانی جمعیت

افزایش تمایل ایرانی‌ها به فرزندآوری و جوانی جمعیت

۶۴ / ۱۰۰

صابر جباری در «نشست توجیهی اجرای برنامه‌های مرکز جوانی جمعیت ، سلامت خانواده و مدارس» در هتل قلب تهران با بیان اینکه الگوی باروری در کشور به سمت فرزندآوری بیشتر تغییر کرده است، اظهار کرد: تغییر الگوی باروری در کشور در حال رقم خوردن است، به این معنا که فرزندآوری از الگوی یک یا دو فرزندی در خانواده، برای تولد فرزند سوم به میزان ۲.۵ درصد و برای فرزند چهارم و بیشتر ۱۵ درصد افزایش یافته است.

  ۶ استان در حال حرکت به سوی سالمندی

وی افزود: در عین حال آخرین آمار جمعیتی کشور نشان می‌دهد همچنان موارد موالید افزایش نیافته است. زمان کم است و اگر تدبیر نکنیم در آینده مشکلات روزافزونی خواهیم داشت. هم‌اکنون استان‌هایی نظیر تهران، گیلان، مازندران، البرز، سمنان، مرکزی به سمت سالخوردگی می‌روند.

مادر شادمهر عقیلی دار فانی را وداع گفت

رتبه‌بندی دانشگاه‌ها در اجرای برنامه‌های جوانی جمعیت

سرپرست مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت با اعلام این که دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در اجرای برنامه‌های جوانی جمعیت رتبه‌بندی و دارای کارنامه خواهند شد، بیان کرد: در برنامه‌ای با حضور وزیر و معاونان وزارتخانه از رتبه‌های برتر و کارنامه‌های درخشان تقدیر به عمل خواهد آمد.

جباری خاطرنشان کرد: سال گذشته برای توجیه قانون جوانی جمعیت نشست برگزار کردیم اما بسیاری از برنامه‌هایی که سال گذشته در این نشست عنوان شد، امروز عملیاتی و تبدیل به کارنامه شده است.

 

انجام تمام تکالیف اختصاصی وزارت بهداشت در جوانی جمعیت

وی با بیان این که وزرات بهداشت تقریباً تمام تکالیف قانونی خود را درباره جوانی جمعیت انجام داده است، گفت: برخی تکالیف عمومی از لحاظ تامین اعتبار دچار چالش‌هایی است. ولی تمام تکالیف اختصاصی ما در حوزه جوانی جمعیت به انجام رسیده است.

به گزارش اسکیمو،سرپرست مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت با اعلام این که دستورالعمل یکپارچه سازی زایمان طبیعی نهایی شده است، بیان کرد: در موضوع ماده ۵۰ مکلف به کاهش سالانه ۵ درصد سزارین هستیم که در این زمینه دستورالعمل یکپارچه سازی زایمان طبیعی تدوین شده و در مرحله نهایی است و به زودی به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابلاغ خواهد شد.

کارنامه نهایی کنکور این هفته منتشر می‌شود

جباری اضافه کرد: در موضوع ماده ۴۲ نیز دستورالعمل درمان ناباروری نهایی شده و امکان نشان دار شدن زوج‌های نابارور فراهم می‌شود. همچنین در برنامه پیشگیری و مهار سقط خودبخودی نیز دستورالعمل لازم تدوین شده است.

وی با اشاره به در پیش بودن هفته ملی جمعیت گفت: در نشست امروز درباره مطالبات اجرایی زیادی که در دستورالعمل‌های ابلاغی به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور وجود دارد، بحث و تبادل نظر خواهیم کرد.

سرپرست مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت درمورد ساختار جدید وزارت بهداشت در زمینه جوانی جمعیت خاطرنشان کرد: پس از تغییر ساختار دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس به مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس به تناسب افزایش حجم فعالیت‌های این مرکز، یک معاون با عنوان «معاون جوانی جمعیت» و یک معاون نیز با عنوان «معاون سلامت خانواده» در این مرکز ایجاد و معاونان مذکور منصوب شدند.

آسیب‌شناسی گرایش جوانان و نوجوانان به تاتو / دفتر نقاشی‌های متحرک!

منبع:تسنیم

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟
۶۴ / ۱۰۰

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

ماجرای عجیب پسر نیکی کریمی که بازیکن تیم ملوان شد!

ماجرای عجیب پسر نیکی کریمی که بازیکن تیم ملوان شد!

این روز‌ها خبر و عکسی در رسانه‌ها منتشرشده مبنی بر اینکه پسر نیکی کریمی بازیگر و کارگردان مشهور سینمای ایران به عضویت تیم ملوان بندر انزلی درآمد. این خبر به سرعت پخش شد و موجی از بحث‌ها را در شبکه‌های اجتماعی برانگیخت. انتشار عکس نیکی کریمی در کنار پسر و دختر با لباس ملوان باعث ایجاد حواشی زیادی شد. اما ماجرا چیست؟