واص کندر برای لاغری، معده، رحم، حافظه و تیروئید

واص کندر برای لاغری، معده، رحم، حافظه و تیروئید

کندر به عنوان یک گیاه دارویی توجه بسیاری از متخصصین طب سنتی را به خود جلب نموده است. کندر یا olibanum از رزین درخت Boswellia که بومی خاورمیانه، افریقای جنوبی و هندوستان است؛ گرفته می شود. بسیاری از افراد با کندر این صمغ ارزشمند گیاهی آشنا نبوده و از خواص شگفت انگیز آن آگاهی ندارند. کندر در بهبود بیماری آسم، تقویت حافظه، افزایش باروری، سلامت پوست و مو، سلامت دهان و دندان، مبارزه با سرطان، بهبود عملکرد روده، بهبود عملکرد روده، کاهش علائم آرتریت، ضد التهاب و ضد باکتری مورد استفاده قرار گرفته و بسیار موثر واقع شده است.

  کندر برای لاغری

خواص کندر برای لاغری به دلیل طبع گرم و خشک آن است؛ چرا که موجب افزایش سوخت و ساز بدن شده و همچنین بلغم موجود در بدن را از بین خواهد برد. کندر در بهبود عملکرد تیروئید نیز نقش بسزایی داشته و در تنظیم قند خون، چربی و پاکسازی کبد نیز بسیار موثر واقع شده است. به این ترتیب است که کندر در افزایش متابولیسم بدن و لاغری و کاهش وزن موثر واقع خواهد شد.

خواص داروئی باقلا

  کندر برای معده

خواص کندر برای معده بسیار مفید است زیرا دارای خاصیت ضد نفخ بوده و در مان زخم معده نیز بسیار موثر می باشد. به طور کلی کندر عملکرد معده را تنظیم نموده و از یبوست و اسهال جلوگیری می نماید. مطالعات بسیاری نشان داده است که این شیره پرخاصیت دارای خواص ضد التهابی می باشد التهابات روده را از بین برده و از زخم معده نیز جلوگیری می نماید.

  کندر برای رحم

خواص کندر برای رحم مبتلا به عفونت نیز ثابت شده است. در طب سنتی سوزاندن ترکیبی از کندر و اسپند را توصیه می کنند که دود حاصل از آن برای از بین بردن عفونت رحم بسیار موثر خواهد بود. پیشنهاد می شود برای این منظور به مدت ۱۴ روز دود اسپند و کندر را به دهانه رحم رسانده و عفونت های رحمی را از بین ببرید. نا گفته نماند؛ روغن کندر نیز برای بهبود سلامت رحم مفید بوده و در تنظیم استروژن رحم بسیار موثر است. تولید بیش از حد استروژن موجب بروز تومور و کیست رحم می شود که در نهایت منجر به سرطان رحم می گردد. به علاوه روغن کندر دیواره های رحم را پاکسازی نموده و در تنظیم چرخه قاعدگی بسیار موثر واقع شده است.

  کندر برای حافظه

کندر برای حافظه نیز بدون تاثیر نبوده و موجب تقویت حافظه و بهبود عملکرد مغز می گردد. مصرف کند می تواند از ابتلای افراد به بیماری هایی نظیر پارکینسون، آلزایم و فراموشی‌های کوتاه مدت پیشگیری نماید. گفته شده است با ماساژ گردن بوسیله روغن کندر توجه ذهنی بالا رفته و موجب موجب افزایش تمرکز خواهد شد.

خواص و مضرات زنجبیل

خواص کندر برای حافظه

خواص کندر برای تیروئید

از خواص کندر برای تیروئید می توان به تنظیم و متعادل سازی هورمون ها خصوصا هورمون های تیروئید اشاره داشت که موجب بالا رفتن متابولیسم بدن می گردند.

خواص کندر برای ریه

در طب سنتی از خواص کندر برای ریه بسیار استفاده شده و به دلیل خاصیت ضد باکتریایی که دارد؛ همواره مورد توجه متخصصین این حوزه بوده است. کندر امکان عفونت نایژه های ریه را به حداقل رسانده و با کاهش التهاب رگ های خونی سلامت را به ریه ها باز می گرداند. طب سنتی برای درمان برونشیت و آسم نیز مصرف کندر را توصیه نموده و بسیاری از تحقیقات محققان ثابت نموده اند که مصرف منظم کندر باعث عدم تولید لکوترین ریه می شود. اکوترین انقباض عضلات ریه هنگام حملات آسمی را افزایش داده و پیشرفت این بیماری را به حداقل می رساند.

خواص کندر برای کمر

از خواص کندر برای کمردرد نیز نمی توان گذشت؛ چرا که دارای خاصیت ضد التهابی و یک تسکین دهنده قوی است. کندر در تسکین دردهای کمر و زانو که ناشی از استئوآرتریت است عملکرد فوق العاده ای داشته است.

خواص کندر برای اسپرم

خواص کندر برای اسپرم مردان با مصرف منظم این صمغ پر خاصیت کاملا مشهود خواهد بود. مصرف کندر توسط مردان موجب افزایش تعداد اسپرم و کیفیت آنها شده و باروری را افزایش خواهد داد. همچنین کندر برای درمان و بهبود زود انزالی و افزایش میل جنسی در مردان بسیار توصیه شده است.

اندر فواید کاهو سکنجبین سیزده به‌در

خواص کندر برای بلغم

کندر در رفع بلغم نیز بسیار موثر بوده و قادر به از بین بردن عوارض ناشی از بلغم می باشد. افراد بلغمی همواره نفخ شکمی داشته و سرریز شدن بزاق دهان در خواب از نشانه های بارز افراد بلغمی می باشد. بلغم حافظه را ضعیف و حرکات فرد بلغمی را بسیار کند خواهد نمود. متخصصین طب سنتی مصرف منظم کندر را برای افراد بلغمی مزاج بسیار تاکید نموده اند.

خواص خوردن کندر صبح ناشتا

خواص کندر برای اعصاب

از دیگر خواص کندر برای اعصاب می توان از تاثیرات آن برای تقویت سیستم عصبی در افرادی که سن بالایی دارند اشاره داشت. همچنین کندر موجب کاهش علائم افسردگی، اضطراب و استرس می‌شود. مصرف منظم کندر در افراد مسن موجب کاهش بروز فراموشی و آلزایمر می‌شود. به علاوه ماساژ بدن با روغن کندر نیز آرام کننده و یک تسکین دهنده اعصاب بسیار مجرب است.

خواص خوردن کندر صبح ناشتا

خواص کندر صبح ناشتا معده را تقویت نموده و آنتی اکسیدان های موجود در کندر موجب تقویت سیستم گوارش خواهد شد. توصیه می گردد آب کندر را به صورت ناشتا مصرف نموده و برای مزه دار نمودن آن مقداری عسل به آب کندر افزوده و بنوشید.

منبع:الامتو