خانه / اخبار / اخبار فرهنگي وهنري / از ماجرای کمرنگ شدن چهره میترا رفیع در «بی‌همگان» تا جایگزینی مرحوم فکورصبور

از ماجرای کمرنگ شدن چهره میترا رفیع در «بی‌همگان» تا جایگزینی مرحوم فکورصبور

سریال بی همگان، با داستانی عاشقانه

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، سریال «بی‌همگان» این روزها از شبکه سه سیما پخش می‌شود. مجموعه تلویزیونی که مهران مهام آن را تهیه و بهرنگ توفیقی و اصغر هاشمی کارگردانی‌ کرده‌اند. ماجرای عشقی است که میان امیرعلی و الناز یوسفیان وجود داشته و ۱۲، ۱۳ قسمت دیگر از آن باقی مانده و باید دید سرانجامِ داستانش به کجا می‌رسد. از ماجرای کمرنگ شدن چهره میترا رفیع در «بی‌همگان» تا جایگزینی مرحوم فکورصبور

درباره این مجموعه تلویزیونی حرف و حدیث بسیار مطرح شده؛ از جمله شباهت‌های میانِ این سریال با مجموعه «افرا» کار قبلی بهرنگ توفیقی و انتخاب بازیگرهای تکراری و شاید بیشتر موضوعِ کمرنگ شدن چهره یک کاراکتر در فضایِ‌مجازی به عنوان یک گلایه و نقدِ جدّی از سوی مخاطبان و برخی کارشناسان و منتقدین پیگیری شد.

حتی برخی از رسانه‌ها این سؤال را از میترا رفیع بازیگر این سریال مطرح کردند که او ترجیح داد درباره تغییر رنگِ صورت و حتی بحثِ سانسور،اظهار نظر نکند. پیگیری‌ها برای پیدا کردن دلیلِ این اتفاق به سمتِ تیم تولید رفت. آیا بحث سانسور مطرح است یا به تعبیرِ برخی از کارگردانانِ پیشکسوت، اشتباهِ فنی گریمور و شخصیت‌پرداز سریال است که با اصولِ فیلمسازی در مدیومِ تلویزیون پیش نرفته؟

پیگیری‌ها از تیم تولید نشان می‌دهد این تغییر در چهره شخصیتِ الناز یوسفیان در داستان که میترا رفیع نقشِ آن را ایفا کرده، به دلیل اشتباه گریمور و برخی شیطنت‌های رسانه‌ای، برجسته شده و دلیلِ خاصی ندارد. حتی گفته می‌شود تهیه‌کننده در طولِ تولید همواره کنارِ گروهِ سازنده بوده تا این مشکلات اتفاق نیفتد. جایی که شرایط و چارچوبِ تصویری در مدیومِ تلویزیون اتفاق نیفتاده توسط خود تیم تولید، این تغییر چهره برای کاراکتر سریال اتفاق افتاده و بحث سانسور مطرح نبوده است.

 

شاید این نکته از سویِ برخی منتقدین موردِ سؤال قرار گرفته که چرا حینِ تولید کنترل نشده؟ شاید بتوان این سؤال را مطرح کرد که ناآگاهی گریمور و برخی از عوامل دیگر دست به دست هم می‌دهند تا هنگامِ پخش، با تذکراتی این تغییرات صورت بگیرد و چنین حواشی و شائبه‌هایی را هم برای مخاطبین و اهالی رسانه ایجاد کند. بارها آرایش‌های غلیظ برخی سریال‌ها مورد نقدِ جدّی بوده که چهره‌پردازی و گریم با آرایش متفاوت است.

مریم کاظم‌زاده اولین زنی که دوربینش را رو به جنگ گرفت!

هرچند کماکان در برخی از کانال‌های فضای‌مجازی دیده می‌شود که از واژه «توهین به شعور مخاطب» استفاده می‌کنند در حالی‌که شاید برایِ مخاطب بیشتر سوء تفاهم ایجاد شده که چرا چنین تغییری را در صورتِ یک چهره در برخی سکانس‌های «بی‌همگان» می‌بینند.

با تمام این تفاصیل و تلاش‌های شبانه‌روزی سریال‌سازان، این نکته را باید بیشتر مورد توجه قرار دهند که مخاطب امروز با دقت و آگاهی بیشتری نسبت به گذشته، سریال‌ها و آثار تلویزیونی و سینمایی را دنبال می‌کند. هر اشتباهی باعثِ ایجاد شائبه و موجی از حاشیه‌ها و انتقادها، می‌شود. به همین دلیل استفاده از نظارت کیفی و نظارت مستمر در طولِ تولید نیازِ مبرم سریال‌های تلویزیونی و نمایش‌خانگی است. گاف‌های تصویری و محتوایی بارها برای سازندگان آثار، معضل‌ساز بوده است.

بازیگران مهاجرت کرده به «جم» به ایران بازمی‌گردند؟

کمند امیرسلیمانی جایگزین مرحوم فکورصبور

فارغ از این اتفاقات، یکی دو قسمتی است که کمند امیرسلیمانی جانشین مرحوم زهره فکورصبور شده است و باید دید او می‌تواند کار نیمه تمامِ این بازیگر فقید را باورپذیر به سرانجام برساند؛ طوری که مخاطب حداقل در مسیرِ داستان فقط شاهدِ تغییر چهره بازیگر شود نه تغییر راهبرد بازیگری! چرا که بعضاً در برخی از بازیگران دیگر که جانشین بازیگران فقید دیگری شده‌اند، این تغییر خودش را به عنوان یک ضعف نشان داده است.

همان‌طور که کمند امیرسلیمانی در پیامی تصویری هم ابراز امیدواری کرده که بتواند کار ناتمامِ زهره فکورصبور را به سرانجامِ درستی برساند.

احسان معراجی فر خبرنگار صداوسیما درگذشت

مهدی سلطانی، کاظم هژیرآزاد، نسرین بابایی، سپند امیرسلیمانی، مهدی ماهانی، محمد صادقی، میترا رفیع، مهسا باقری، هادی قمیشی، مسعود شریف، علیرضا درویش، داریوش سلیمی، کاوه خداشناس، سمیرا حسن‌پور، محمد حیدری، بهنام مؤمنی، امیرحسین آصفی، یاسین مسعودی، علی‌اصغر رضائی، مجید اکبری و بازیگران خردسال رستا رحیمیان، دانیال جعفری و تیارا عسگری درسریال «بی‌همگان» به ایفای نقش می‌پردازند.

قرار است سریال «بی‌همگان» در ۳۷ قسمت به پخش شبکه سه سیما برسد. در خلاصه داستان این مجموعه تلویزیونی آمده است: «در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم، لطف آنچه تو اندیشی حکم آنچه تو فرمایی».

بیوگرافی تمام بازیگران سریال بی همگان + عکس و بیو گرافی را هم ببینید

منبع:تسنیم

میانگین ۵ از ۵ - (۱ امتیاز)

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

واکنش ملیسا باررا ؛بازیگر زن فیلم‌های معروف «جیغ» به اخراج از این پروژه

واکنش ملیسا باررا ؛بازیگر زن فیلم‌های معروف «جیغ» به اخراج از این پروژه

«ملیسا باررا» پس از اخراج از سری فیلم‌های ترسناک «جیغ» به دلیل حمایت از فلسطین، نسبت به این موضوع واکنش نشان داد.