ماسک لیمو سفید کننده پوست

 


قویترین و بهترین ماسک روشن کننده پوست

روشن کردن پوست: روش های خانگی برای روشن تر شدن پوست شما به طور طبیعی

قبل از اینکه هر یک از این روش های زیر را امتحان کنید، یک تست انجام دهید تا مطمئن شوید که به هیچ یک از ترکیبات حساسیت ندارید. همچنین به خاطر داشته باشید که این ها داروهای طبیعی هستند و مانند سفید کننده های شیمیایی اثر روشن کننده یا سفید کنندگی شدید نخواهند داشت.


  1. ماست

ماست (و سایر محصولات لبنی) حاوی اسید لاکتیک هستند که به روشن شدن پوست کمک می کند. همچنین استفاده از ماست بر روی پوست شما خاصیت آرام بخش هم دارد. یک قاشق غذاخوری ماست را با مقدار کمی زردچوبه مخلوط کنید و سپس این خمیر را روی پوست خود بمالید و اجازه بدهید ۱۵ تا ۳۰ دقیقه روی پوست بماند. این روال را روزی یکبار انجام دهید.


  1. لیمو

لیمو حاوی ویتامین C است که مانع تشکیل ملانین می شود و خاصیت روشن کنندگی دارد. اما اگر پوستی حساس دارید از این روش درمانی اجتناب کنید چرا که اعمال لیمو بر روی پوست های حساس، می تواند باعث قرمزی و سوزش پوست شود. همچنین، اعمال لیمو روی پوست باعث حساسیت به نور می شود. بعد از استفاده از این روش درمانی قبل از قدم زدن و بیرون رفتن حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. یک قاشق غذاخوری آب لیمو را با آب مقطر رقیق کرده و آن را به عنوان یک تونر روی صورت خود بمالید. بعد از گذشت ۱۰-۱۵ دقیقه صورتتان را بشویید.

پوست شفاف در دو ساعت

  1. شیر

شیر حاوی اسید لاکتیک است که خاصیت روشن کنندگی پوست دارد. یک قاشق چای خوری عسل را در یک قاشق غذاخوری شیر خام مخلوط کنید و با استفاده از یک توپ پنبه آن را روی صورت خود بمالید. اجازه بدهید به مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه روی پوستتان بماند و بعد صورتتان را بشویید. این روال را روزی یکبار دنبال کنید.


  1. گوجه فرنگی

خوردن گوجه فرنگی می تواند شما را از اثرات مضر اشعه ماوراء بنفش مصون نگه دارد. هیچ اثبات علمی در مورد اثر روشن کننده گوجه فرنگی بر روی پوست هنگام استفاده موضعی وجود ندارد، اما معمولاً به عنوان داروی خانگی به عنوان روشن کننده پوست مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید گوجه فرنگی را به رژیم روزانه خود اضافه کنید یا از داروی خانگی زیر استفاده کنید.

یک قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی را با مقداری زردچوبه و کمی شیر مخلوط کنید و آن را روی صورت خود بمالید و بعد از ۲۰-۳۰ دقیقه صورتتان را بشویید. این روال را سه بار در هفته تکرار کنید.


  1. آرد نخودچی

آرد نخودچی یکی از رایج ترین عناصری است که به دلیل دارا بودن خواص زیبایی شناخته شده است. آرد نخودچی به لطف خواص پاک کنندگی و درخشان کنندگی به روشن تر شدن پوست کمک می کند.

برای استفاده از آرد نخودچی برای روشن تر شدن پوست، یک قاشق غذاخوری آرد نخودچی را با گلاب مخلوط کرده و سپس این خمیر را روی پوست خود بمالید و بگذارید روی پوستتان خشک شود و بعد بشویید. هفته ای سه بار از این روش درمانی استفاده کنید.


  1. زردچوبه

زردچوبه خاصیت ضد عفونی کننده دارد، به همین دلیل معمولاً در داروهای آیورودیک برای معالجه تعدادی از بیماری های پوستی استفاده می شود. زردچوبه می تواند به کاهش رنگدانه ها و لکه های تیره  پوست کمک کند و پوستی روشن و درخشان به شما هدیه کند.

مفیدترین روغن‌های گیاهی برای انواع مختلف مو

پیشنهاد امروز

۶

نصف قاشق چای خوری زردچوبه را با خامه مخلوط کرده و آن را روی پوست خود ماساژ دهید. بگذارید قبل از شستن روی پوستتان خشک شود. این درمان را روزانه یک بار دنبال کنید.

ماسک روشن کردن پوست صورت ماسک سفید کننده فوری صورت


  1. چوب صندل سفید

پودر چوب صندل سفید برای درمان آلرژی پوست استفاده می شود. همچنین دارای خواص خنک کننده و تسکین دهنده پوست نیز می باشد. پودر چوب صندل سفید به طور خاص در کاهش ظاهر زخم ها و علائم آکنه نیز مفید است، به این وسیله رنگ پوست روشن تری به شما هدیه می کند.

یک قاشق چایخوری پودر چوب صندل سفید را با یک قاشق چایخوری عسل مخلوط کرده و خمیر به دست آمده را روی پوست خود بمالید. بعد از ۲۰ دقیقه آن را بشویید. این روش را سه بار در هفته تکرار کنید.


  1. زعفران

زعفران حاوی گلیکوزیدهای کاروتنوئید و ترپنوئید است. این طلای سرخ می تواند پوست شما را سبک و روشن کرده و چهره ای شفاف و جوان به شما هدیه کند.

مقداری زعفران را در شیر خام خیس کنید و مخلوط را با یک توپ پنبه آغشته کرده و روی پوست اعمال کنید. بعد از ۳۰ دقیقه آن را بشویید و روزانه یک بار از این روال پیروی کنید.


  1. سیب زمینی

آب سیب زمینی یکی از رایج ترین داروهاس خانگی برای مشکلات پوستی است. هیچ مطالعه علمی وجود ندارد که اثربخشی پوست ناشی از کاربرد موضعی سیب زمینی را نشان دهد. با این حال، بسیاری از افرادی که از آب سیب زمینی بر روی پوست استفاده کرده اند، آن را برای روشن کننده لکه های تیره و  پوست مفید می دانند.

آب سیب زمینی را با چند قطره آب لیمو و عسل مخلوط کنید. این مخلوط را روی پوست خود بمالید و بعد از ۱۵-۲۰ دقیقه آن را بشویید. این روال را ۲ الی ۳ بار در هفته تکرار کنید.

۵ راز مهم برای زیبایی و جوانی

  1. سفیده تخم مرغ

هیچ مطالعه ای وجود ندارد که اثبات کننده درخشندگی پوست توسط سفیده تخم مرغ باشد، اما بسیاری از افراد از سفیده تخم مرغ خام روی پوست خود استفاده می کنند زیرا دریافتند که این ماده خاصیت درخشندگی دارد. با این وجود اعمال تخم مرغ خام روی پوست توصیه نمی شود زیرا ممکن است حاوی سالمونلا باشد. اگر می خواهید از سفیده تخم مرغ روی صورت استفاده کنید ، آن را با یک قاشق چایخوری روغن زیتون و آب لیمو مخلوط کنید و آن را به عنوان ماسک روی پوست صورت بمالید. پس از خشک شدن آن روی صورت، صورتتان را بشویید.


و اما سخن پایانی…

در مقایسه با درمان های شیمیایی، روش های روشن کننده طبیعی پوست برای نشان دادن نتایج به زمان بیشتری احتیاج دارند. بنابراین، شما باید به طور مرتب از این روش های درمانی استفاده کنید و برای دیدن نتیجه آن صبور باشید. یک ماده شیمیایی روشن کننده پوست ممکن است تاثیر فوری بر روی پوست شما داشته باشد، اما به پوست شما آسیب نیز می رساند. اگر دوست دارید بدون آسیب رساندن به پوست، پوست خود را روشن کنید، داروهای طبیعی ذکر شده در این مطلب را امتحان کنید.

.alamto.com