خانه / پزشکی / پزشکی و سلامت / همه چیز درباره آزمایش کرونا , نحوه گرفتن آزمایش کرونا
مراکز بهداشتی شهری و محلی که شخصی تحت بررسی (PUI) را شناسایی کرده اند ، باید فوراً باید آزمایش دهد که مشخص شود که آیا مبتلا به کرونا است یا نه.

همه چیز درباره آزمایش کرونا , نحوه گرفتن آزمایش کرونا

 نحوه گرفتن آزمایش کرونا

همه چیز درباره آزمایش کرونا

تست کرونا, نحوه گرفتن آزمایش کروناآزمایش کرونا چگونه انجام می شود

 

یک آزمایش تشخیصی وجود دارد که می تواند تشخیص دهد که شما به آن مبتلا شده اید یا خیر.

برای تشخیص ویروس جدید کرونا که عفونت تنفسی کروناویروس COVID-۱۹ را ایجاد می‌کند از یک روش آزمایشگاهی رایج استفاده می‌شود که برای تشخیص ویروس‌هایی مثل ایدز یا سارس استفاده می‌شده است.

پژوهشگران چینی در نیمه اول ژانویه توالی ژنوم (فرمول ژنتیکی) ویروس جدید کرونا را مشخص کردند و در اختیار همگان قرار دادند. برای تشخیص ویروس جدید کرونا، فرمول ژنتیکی آن با آنچه دانشمندان چینی مشخص کردند سنجیده می‌شود تا روشن شود آیا فرد به ویروس جدید کرونا آلوده شده یا نه.

یائسگی چیست؟ علائم اولیه و درمان یائسگی در زنان

 

برای آزمایش از گلو یا بینی فرد مشکوک به ابتلا نمونه برداشته شده و به آزمایشگاه فرستاده می‌شود. گاهی هم نمونه خلط یا ترشحات فرد مشکوک هم به همراه نمونه خون به آزمایشگاه فرستاده می‌شود. نمونه معمولا از کسانی گرفته می‌شود که تب، تنگی نفس و سرفه دارند.

 

تست کرونا, نحوه گرفتن آزمایش کرونا نحوه انجام تست کرونا

 

برای تشخیص آزمایشگاهی ویروس جدید کرونا از روشی استفاده می‌شود به نام واکنش زنجیره‌ای پلی‌مراز کمی (quantitative polymerase chain reaction) با استفاده از آنزیمی به نام نسخه‌بردار معکوس (Reverse transcriptase). واکنش زنجیره‌ای کمی یا “همزمان” این مزیت را دارد که علاوه بر تشخیص ویروس، از روی تعداد ژنوم می‌توان تعداد ویروس را هم در نمونه آزمایش شده تعیین کرد.

ماه رمضان امسال نگذارید در بدنتان آب از آب تکان بخورد

 

آنزیم نسخه‌بردار معکوس از بخشی از ژنوم ویروس که تک‌رشته‌ای است (RNA) نسخه‌برداری می‌کند و بعد از روی آن یک نسخه دورشته‌ای مکمل (ِDNA) ساخته می‌شود. این محتوای ژنتیکی با استفاده از واکنش زنجیره‌ای تکثیر می‌شود و بعد با نور فلورسانس و روشی موسوم به ‘در لحظه’ (Real-time) یا کیفی مقدار و نوع ماده ژنتیکی ویروس مشخص می‌شود.

 

این آزمایش در دو مرحله اصلی انجام می‌شود، تشخیص اولیه و تائید تشخیص؛ در مجموع سه آزمایش انجام می‌شود که هر آزمایش در واقع بررسی و اندازه‌گیری یک توالی ژنتیکی ویروس است.

نتیجه قطعی آزمایش تشخیصی کووید-۱۹ از زمان ارسال نمونه ۴۸ ساعت زمان می‌برد.

 

تست کرونا, نحوه گرفتن آزمایش کرونا آزمایش کرونا چگونه انجام می شود, نحوه انجام تست کرونا, تست کرونا چیست, آزمایش‌ تشخیص کرونا, راههای تشخیص کرونا, تست  تشخیص کرونا, همه چیز درباره آزمایش کرونا, آزمایش کرونا, تست کرونا, نحوه گرفتن آزمایش کرونانحوه گرفتن آزمایش کرونا

 

درمان کرونا ویروس:

درمان اصلی کروناویروس مراقبت های حمایتی است ، از جمله اینکه مطمئن می شویم بیمار به مقدار کافی اکسیژن مصرف می کند و استفاده از ونتیلاتور برای فشار هوا در ریه ها در صورت لزوم.

تقویت گردش خون پاها با خوراکی های مفید

 

بیماران باید استراحت کنند و مایعات زیادی بنوشند “در حالی که سیستم ایمنی بدن کار خود را انجام می دهد و خود را بهبود می بخشد.”

 

 بیتوته 

 

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

با اضافه کردن این خوراکی‌ها به آب ولرم جان خود را نجات دهید

بهبود طبیعی بیماری کبد چرب ,با اضافه کردن این خوراکی‌ها به آب ولرم جان خود را نجات دهید

در ایران در سال‌های اخیر مصرف غذاهای ناسالم، بسته بندی شده و فست فود رواج یافته در کنار این پرخوری و سبک زندگی اشتباه نیز باعث شده اختلالات جسمانی خطرناکی نظیر کبد چرب تبدیل به پدیده‌ای رایج شود. اما حتی این بیماری خطرناک هم راه درمان دارد و می‌توان با رعایت توصیه‌های تغذیه‌ای از شدت آن کم کرد.