خانه / آموزش / آموزش نكات خانه داري / پاک کردن لکه جوهر از روی لباس,فرش,مبل,چرم,کت و کیف

پاک کردن لکه جوهر از روی لباس,فرش,مبل,چرم,کت و کیف

پاک کردن لکه جوهر از روی لباس,فرش,مبل,چرم,کت و کیف

لکه جوهر روی لباس,راههای از بین بردن لکه جوهر پاک کردن لکه جوهر از روی لباس  پاک کردن لکه جوهر روی مبل  پاک کردن لکه از روی کیف یا کاپشن چرم‌  پاک کردن لکه جوهر از روی فرش  چگونه می توان لکه های جوهر خودکار را پاک کرد؟
پاک کردن لکه جوهر,لکه جوهر روی لباس,راههای از بین بردن لکه جوهر

چگونه می توان لکه های جوهر خودکار را پاک کرد؟

حتما برای شما هم بارها پیش آمده که خودکار یا خودنویس‌ هایتان لکه جوهر را، روی لباس یا وسایل دیگر خانه، پس داده باشد.

در خیلی از موارد هم اثر جوهر به‌ صورت کامل از بین نمی رود. این مشکل برای بچه‌های دبستانی که روپوش‌ ها و مقنعه های رنگ روشن استفاده می کنند بیشتر اتفاق می افتد. در ادامه مطلب ما به شما یاد می دهیم که چگونه در خانه، لکه های جوهر خودکار را از روی لباس‌ های سفید و رنگی و دیگر وسایل خانگی پاک کنید.

پاک کردن لکه روغن از لباس با ۴ روش خانگی و ساده

پاک کردن لکه از روی کیف یا کاپشن چرم‌

اگر جوهر، کیف یا کاپشن چَرمتان را کثیف کرده باشد، با تافت یا الکل می توانید آن را از بین ببرید، فقط باید سریع اقدام کنید، قبل از آنکه لکه خشک شود. اولین توصیه‌ این است که زمان را برای شستن و از بین رفتن این لکه‌ ها از دست ندهید، هر زمانی که متوجه لکه جوهر شدید اقدام به پاک کردنش کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

از بین بردن لکه‌ ها از روی جیب لباس یا کُتِ آقایان

برای آقایان پس دادن جوهر خودکار به جیب لباس یا کُتِشان بسیار اتفاق می افتد. برای از بین بردن این لکه‌ ها می توانید از شیر یا دوغ استفاده کنید. به این صورت که قسمت جوهری لباس را داخل ظرف حاوی شیر یا دوغ قرار دهید و بگذارید ۵ دقیقه‌ای بماند و بعد آن را با آب، آبکشی کنید. اگر هنوز اثری از لکه باقی مانده بود، دوباره این کار را تکرار کنید تا جوهر کاملا از بین برود.

روش تهیه رنگ خوراکی

پاک کردن لکه جوهر روی مبل

اگر لکه جوهر روی مبل افتاده باشد، محل جوهر را خیس کنید و روی آن نمک بریزید و با پارچه تمیزی محل را بمالید. می توانید مخلوط گلیسرین و آمونیاک را هم روی لکه بمالید و سپس با آب و پودر بشوید.

پاک کردن لکه جوهر از روی فرش

اگر فرشتان به‌وسیله جوهر کثیف شده است می توانید روی آن کمی ماست بریزید و سپس ماست را با قاشق جمع کنید، این کار را چندبار تکرار کنید تا ماست جوهر را کاملا جذب کند. فراموش نکنید این دستورالعمل برای لکه های تازه است.

برای لکه‌ های کمی قدیمی میتوانید یک قاشق غذاخوری سرکه را با یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی در ۲ فنجان آب گرم مخلوط کنید و یک دستمال تمیز یا یک اسفنج را درون محلول بزنید و روی لکه جوهر بکشید تا محلول جذب فرش شود، دوباره دستمال را روی لکه بکشید تا لکه از بین برود. یک پارچه تمیز دیگر را با آب سرد خیس کنید و محل لکه را تمیز و سپس خشک کنید.

یک دستمال کاغذی تمیز بردارید و روی لکه ضربه بزنید، فراموش نکنید فقط ضربه بزنید و اصلا دستمال را روی لکه نمالید تا پخش نشود. روی دستمال دیگری کمی تافت یا الکل سفید بریزید و روی لکه ضربه بزنید تا جوهر جذب دستمال شود. بعد از از بین‌ رفتن لکه، با دستمال کاغذی مرطوب آن محل را پاک کنید تا الکل و مواد بیرون بیایند.

دو روش برای تا زدن پیراهن آستین بلند

منبع : hamshahrionline.ir

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

راهکار برای براق کردن سکه‌ سفره هفت سین

۸ راهکار برای براق کردن سکه‌ سفره هفت سین

سکه معمولا یکی از سین‌های هفت سین در زمان تحویل شدن سال روی سفره ایرانی‌هاست. اگر از سال‌های قبل سکه دارید اما براق نیستند با استفاده از روش‌هایی می‌توانید آنها را دوباره براق کنید.