خانه / اخبار / اخبار ویژه / واقعیت ماجرای نوزاد اصفهانی با گونه ی بریده شده

واقعیت ماجرای نوزاد اصفهانی با گونه ی بریده شده

ماجرای صورت زخمی نوزاد اصفهانی

نوزاد اصفهانی ، حوادث پزشکی

 

مجله سر گرمی اسکیمو:

واقعیت ماجرای نوزاد اصفهانی با گونه ی بریده شده

از حدود چند روز پیش، تصویری از یک نوزاد با گونه بخیه شده در شبکه های مجازی با توضیح اینکه “بر اثر بی دقتی جراح حین زایمان، این نوزاد با گونه زخمی به دنیا آمد و بخیه شده به والدینش تحویل شد” منتشر شده است. برخی شبکه های اجتماعی عنوان کرده بودند که “به گفته پدر این نوزاد، پزشک معالج، در دوره ۳ روزه بستری مادر، حاضر نشد او و فرزندش را ببیند.” حتی عنوان شده بود که “رئیس یکی از بیمارستان های دولتی اصفهان، که نوزاد در آن به دنیا آمده گفته اگر او بعد از یک ماه مداوا نشد از پزشک شکایت کنید! این اتفاق که به گفته پزشکان نادر است دومین بار طی هفته های اخیر روی داده “.

این مطالب هر روز در شبکه های مجازی وگروه ها در حال چرخش تشویش اذهان عمومی شده و مردم را نگران وبی اعتمادتر نسبت به کادر پزشکی نه تنها اصفهان بلکه کشور کرده است. با توجه به اتفاقاتی که چندی پیش در مسئله بخیه یک کودک در خمینی شهر اصفهان در صدر خبرهای کشوری قرار گرفت، این موضوع دوباره نقل رسانه ها شده است.

 

نوزاد اصفهانی ، حوادث پزشکی ، قصور پزشکی

عکس نوزاد اصفهانی با صورت بخیه شده

 

حالا هم بخیه گونه نوزاد اصفهانی خبرساز شده و در یکی از رسانه ها ماجرایی از اتفاقی که برای نوزاد و مادرش رقم خورده را منتشر شده است. خبر اعلام شده مبنی بر اینکه گونه نوزاد هنگام تولد در عمل سزارین تیغ جراحی با اصابت بر صورت نوزاد سبب بریدگی و بخیه بر گونه آن شده این روزها در رسانه ها، دست به دست می چرخد، حال آنکه غلامرضا اصغری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ماجرای واقعی این اتفاق را با سند و مدرک هایی که تمام آن ها را با فیلم مربوطه دارد برای تسنیم شرح داد.

قتل غلامرضا خالدی مامور حراست شرکت نفت و گاز مارون

جزئیات اتفاق نوزاد اصفهانی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار تسنیم در اصفهان گفت: روز ۲۶ اردیبهشت پدر همراه همسر باردارش شخصا به یک بیمارستان مراجعه کرده بودند، در واقع تحت نظر پزشک آنجا نبودند. در خبر منتشر شده آمده که مادر چندین ساعت درد کشیده این یک امر طبیعی در زایمان است و هر زایمانی درد دارد و چندین ساعت زمان می برد تا مادر به مرحله اصلی زایمان نزدیک شود؛ پدر نوزاد هم داخل زایشگاه نبوده که این خبر و ماجرا را نقل کرده است.

وی افزود: ابتدا ماماها برای زایمان طبیعی کمک می کنند اما با توجه به شرایط حاد مادر و به دلیل شرایطی که نوزاد در رحم بوده زایمان طبیعی صورت نمی گیرد؛ از بیمارستان با یک متخصص زنان و زایمان تماس گرفته و شرایط را توضیح می دهند و این متخصص با معاینه بیمار تصمیم به سزارین مادر کرده اما باز هم مادر در شرایط عادی نبوده و از آنجائی که این مادر از قبل برای سزارین انتخاب نشده بوده، پزشک در حالت اضطراری مادر را به اتاق عمل برده و عمل سزارین انجام می شود.

حقوق آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی چقدر است؟

دلیل بریدگی صورت نوزاد چه بود؟!

اصغری با اشاره به بریدگی صورت نوزاد تصریح کرد: صورت نوزاد هنگام عمل سزارین به دلیل نزدیکی به دیواره رحم با تیغ می برد، اما توسط یک پزشک صورت آن بخیه می خورد بدن برخی از نوزادها به دیواره رحم نزدیک بوده و ممکن است این برش به دلیل این نزدیکی اتفاق بیفتد البته در هر ۱۰۰۰سزارین ۳ مورد به همین دلیل اتفاق می افتد.

وی با بیان اینکه مادر و نوزاد توسط پزشک معالجه شدند گفت: در خبری که منتشر شده عنوان شده که پزشک ۳ روز به مادر و نوزاد سر نزده و او را معاینه نکرده اما این موضوع کذب است. پس از تولد متخصص اطفال نوزاد و متخصص زنان و زایمان مادر را معاینه کردند اما پزشکی که عمل را انجام داده به دلیل این که پدر در حین این اتفاقات استرس زیادی داشته درگیر می شود که فیلم آن نیز موجود است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خاطرنشان کرد: البته رفتار پدر با توجه به شرایطی که داشته و اضطراب و استرسی که بر او حاکم بوده حق داشته و پزشکی که عمل را انجام داد به دلیل فضایی که پدر نوزاد ایجاد کرده احساس کرده با حضور در آنجا درگیری ایجاد شود به همین دلیل سایر پزشکان مادر و نوزاد را معاینه کردند.

 

نوزاد اصفهانی ، قصور پزشکی ، بیمارستان اصفهان

ماجرای نوزاد اصفهانی با گونه ای بریده

وی با اشاره به رئیس بیمارستان مربوطه گفت: رئیس بیمارستان نیز پس از این ماجرا با پدر و مادر نوزاد صحبت کرده و دلیل بریدگی را توضیح داد و آن ها هم قبول کردند، اما پس از اینکه از بیمارستان می روند این جریانات پیش می آید.

ساناز سماواتی بازیگر سینما در دام کلاهبرداران

انتقام گیری از پزشکان، با قصد خاص

وی با اشاره به حاشیه هایی که در مورد جامعه پزشکی رخ می دهد گفت: با توجه به مشکلات اجتماعی و اقتصادی گروهی قصد بر این دارند که مقصر جلوه دهند و از آنجائی که پزشکان را اقشار پردرآمد تلقی می کنند از این موارد استفاده می شود و به نوعی انتقام گیری است و همه با شنیدن این جریانات سریع آن را می پذیرند.

اصغری تصریح کرد: اما این کار ضربه زیادی به بیمار و عمل می زند و با پخش و تکرار خبرهای غیر شفاف در این مورد سبب می شود مادری که عمل سزارین دارد نگرانی زیادی در این مورد برای او ایجاد شود و ایجاد این تصویر کمکی به بیمار نمی کند.

وی گفت: این مسئله راه حل دارد،همینطور که این پدر گفته به نظام پزشکی شکایت کرده و اگر قصوری باشد کارشناسان بررسی می کنند، اگر تشخیص مبنی بر اینکه پزشک کوتاهی کرده او را جریمه می کنند.

ماجرای صورت زخمی نوزاد اصفهانی

ماجرای صورت زخمی نوزاد اصفهانی ۵/۵۱۱
منبع : تسنیم /ن

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

باربد بابایی مجری معروف روی تخت بیمارستان + جزییات

باربد بابایی مجری سابق تلویزیون با انتشار تصویری از خودش روی تخت بیمارستان خبر از وضعیت بد جسمانی‌اش در پی بیماری کرونا داد.