خانه / آشپزي / انواع پلو وچلو / طرز تهیه ته چین مرغ " بدون تخم مرغ "

طرز تهیه ته چین مرغ " بدون تخم مرغ "

طرز تهیه ته چین مرغ ” بدون تخم مرغ “

 

طرته چین مرغ بدون تخم مرغ٬ ته چین٬ طرز پخت ته چین مرغ بدون تخم مرغ٬ طرز تهیه ته چین مرغ بدون تخم مرغ٬ طرز تهیه ته چین٬ طرز درست کردن ته چین مرغ بدون تخم مرغ٬ مواد لازم جهات ته چین مرغ بدون تخم مرغ ز پخت ته چین مرغ بدون تخم مرغ ,طرز درست کردن ته چین مرغ بدون تخم مرغ

آماده سازی :۱۲۰ دقیقه
پخت :۹۰ دقیقه
مواد لازم جهت تهیه ته چین مرغ  بدون تخم مرغ برای ۴ نفر

مرغ  متوسط   ۱     عدد
ماست چکیده  ترجیحا ترش نیم     کیلو گرم
خلال بادام ۵۰     گرم
زعفران دم کرده ی غلیظ به میزان لازم
برنج ۴     پیمانه
روغن  و کره به میزان لازم

مجله سر گرمی اسکیمو:
طرز تهیه ته چین مرغ  بدون تخم مرغ :
مرغ را با یک ونیم لیتر اب میجوشانیم و کف ان را مرتب میگیریم ، بعد به ان زرد چوبه، پیاز یک عدد بزرگ ، چند حبه سیر خرد شده، ساقه کرفس ، یک عدد هویج ، چوب دارچین و نمک وفلفل اضافه میکنیم به مدت ۱۰دقیقه با حرارت زیاد میجوشانیم.

بعد حرارت را ملایم میکنیم به مدت یک ساعت ونیم میپزیم بعد از پخت باید حدود یک لیوان اب مرغ بماند .مرغ را بیرون اورده وپس از خنک شدن استخوان مرغ را میگیریم تکه هاى مرغ را خیلى ریز نکنید.

طرز تهیه رشته پلو با سه دستور پخت متفاوت

به نیمى از ماستمان کمى نمک ، زعفران ۲ قاشق غذا خورى و فلفل قرمز وکمى پودر خردل اضافه میکنیم و مرغهارا دران قرار میدهیم ودر یخچال میگذاریم. ( این کار را میتوانیم حتى از روز قبل انجام دهیم که در این صورت خوشمزه هم میشود)

حالا نیم دیگر ماست را هم به همین ترتیب مزه دار میکنیم وکنار میگذاریم براى برنج. برنج را با یک قاشق زرد چوبه میجوشانیم وان را زنده بر میداریم . حتماً اول با اب ولرم کمى شستشو میدهیم بعد کمى اب سرد. وبرنج را با ماستمان مخلوط میکنیم +کمى روغن مایع .

طرز تهیه قیمه نثار

حالا کف قالبمان یادر ماهیتابهء گود نصف پیمانه روغن ریخته ونیمى از برنج را ریخته وصاف میکنیم وروى ان زعفران میریزیم بعد مرغهارا روى برنج میچینیم وخلال بادام ها را هم همه جاى ظرف میپاشیم وبعد بقیه برنج را و دوباره زعفران . با قاشق چند سوراخ روى برنج ایجاد میکنیم و در اخر نصف لیوان اب مرغ و نصف لیوان روغن مایع وکره را روى برنج میدهیم.

روى قالب را فویل کشیده وداخل فر گذاشته روى حرارت زیاد به مدت نیم ساعت و بعد باحرارت متوسط براى یک ساعت دیگر.

طرز تهیه انار پلو پاییزی خوشمزه و مجلسی

ویا اگر روى حرارت مستقیم خواستیم تهیه کنیم ۱۰ دقیقه اول حرارت زیاد باشد وبعد حرارت را کم میکنیم بمدت یک ساعت و نیم …

نوش جان….

منبع : beryooni.com

طرز تهیه عدس پلو نذری

طرز تهیه پلو شوشتری

طرز تهیه لبو پلو غذایی کاملا پاییزی

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

طرز تهیه آبگوشت پلو غذای محبوب و لذیذ کاشان

در این بخش می توانید با طرز تهیه آبگوشت پلو که یک غذای متنوع کاشانی است، آشنا می شوید. این پلو با گوشت گوسفندی، لوبیا و برنج تهیه می شود. طعم این پلو بسیار متفاوت است.