ترشی توت و آلوچه,ترشی توت,آلوچه,طرز تهیه ترشی توت و آلوچه,انواع ترشی,ترشی با آلوچه,ترشی

ترشی توت و آلوچه

ترشی توت و آلوچه

,ترشی توت و آلوچه, ترشی توت, آلوچه,انواع ترشی

 

مجله سر گرمی اسکیمو:
اصلیت این ترشی خانگی مربوط به هند است ، فرایند ترشی گذاشتن برای نگهداری از مواد خوراکی و استفاده آنها در بیرون از فصل برداشتشان بوجود آمد. از مواد خوراکی ترشی شده در مسافرت های طولانی استفاده می شد.  البته امروزه افراد، نه تنها به دلیل نگهداری از مواد خوراکی، بلکه به دلیل لذت بردن از مزه انواع ترشی، اقدام به ترشی گذاشتن می کنند.

مواد لازم:
انواع توت ها         ۲۰۰ گرم
پودر فلفل قرمز   ۱ قاشق چایخوری
پوره آلوچه           ۲ قاشق چایخوری
شکر                     ۱۰۰ گرم
روغن                   ۲ قاشق چایخوری
زردچوبه              ۱ قاشق چایخوری
نمک                   به میزان لازم

طرز تهیه شربت گل محمدی (گل سرخ)

طرز تهیه:
توت ها( هر نوع توتی که دوست دارید ) را با آب ولرم  بشورید و اجازه دهید در نور آفتاب خشک شود ، ماهیتابه را روی شعله کم اجاق گاز بگذارید و روغن و زردچوبه و نمک، فلفل قرمز و پوره آلوچه را با هم مخلوط کرده و به گذارید موادتان به جوش بیاید و سپس شکر را اضافه کنید و صبر کنید تا مواد آرام آرام با شکر هم خوب مخلوط شوند ، وقتی که موادتان به قوام آمد، شعله را خاموش کنید و سپس  توت ها را اضافه و با مواد مخلوط کنید،ترشی شما آماده شد.

نکته:
طرز تهیه پوره آلوچه:نیم کیلو آلوچه را با حرارت کم با یک لیوان آب بپزید و بعد از پخت آلوچه ها را از قابلمه دربیاورید و هسته آن ها را جدا کرده  و پوست آلوچه را بگیرید و آلوچه ها را با هر وسیله ای که راحت تر هستید پوره کنید .اجازه ندهید شکرتان به صورت قند سوخته دربیاید، بعد از اضافه کردن شکر فقط یک دقیقه زمان کافیست . در صورت نیاز می توانید نصف لیوان آب هم به موادتان اضافه کنید غلظت این ترشی بستگی به خواست شما دارد . شما می توانید از فلفل قرمز چشم پوشی کنید ، بستگی به ذاعقه و خواسته شما در این ترکیب ترش و شیرین دارد. شما می توانید برای تزئین ترشی تان ، از آلوچه پخته شده استفاده کنید به این شکل که آلوچه ها را بپزید و هسته آن ها را بعد از پخت جدا کنید و داخل آلوچه ها را با مواد ترشی به دست آمده پر کنید .
نوش جانتان

 طرز تهیه شربت جُلاب مخصوص تابستان

 

ashpazyha

طرز تهیه ترشی توت

ترشی توت و آلوچه

طرز تهیه ی مربای شاتوت

به این نوشته از ۵ چند امتیاز می دهید؟

درباره ادمین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

x

شاید بپسندید

طرز تهیه کمپوت گوجه سبز خوش طعم و خوشمزه در خانه

طرز تهیه کمپوت گوجه سبز خوش طعم و خوشمزه در خانه

شما علاقه مندان به تهیه انواعی از میان وعده ها می توانید با طرز تهیه کمپوت گوجه سبز آشنا شوید. این کمپوت فوق العاده خوشمزه و عالی بوده که می توانید در این بخش تهیه کنید.